Ikaalisten Nordea lopettaa

Kylän köyhin mies

näin luki tänään Uutis-Oivassa. Kai se niin on, että vaan eläkeläiset käy nykyään enää pankissa. Muut hoitaa asiansa netissä. Ikaalisten Nordean konttoritilan omistajalle tämä tietysti on huono asia. Mahtaa ketuttaa, ettiä nyt uusia vuokralaisia tilalle. Tais olla samaisella henkilöllä tossa joulukuun aikoihin rästissä Kauppalehden protestin mukaan noin 60 000e.

Oli muuten Nordean konttorijohtaja Essi vaihtanu sukunimeään viimeisestä. Onkohan mennyt naimisiin, vai eronnut vai muuten vaan vaihtanu nimeensä? Kumma ku eivät Parkanon konttoria lopettaneet samalla kertaa. No... Se sinnittelee vielä kolmisen vuotta ja sitten sekin laitetaan kiinni.

7

433

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • pankin vaihto tulee

      Parkanon Nordeastakin saa rahaa vain tiistaisin ja perjantaisin tiskiltä klo 10-13 välisenä aikana. Kuka tuollaisessa pankissa enää viitsii asioida.

    • Pankit alas

      Aito pankki laittaa kaikki lukuisat kiinteistönsä myyntiin ja itse jää vuokralaiseksi, siitä on sitten hyvä häippästä paikkakunnalta kokonaan. Sama juttu Ikaalisten Op:n Satapirkan kiinteistöjen kanssa myyntiin menee aikanansa. Kiinteistöt on pankille pelkkiä rasitteita, niihin on vaikea saada pitkäaikaisia ja luotettavia vuokralaisia. Myyntirahat menee yhteiseen taseeseen, ne eivät jää paikkakunnalle pankin omaan taseeseen mitenkään roikkumaan.

    • Olisko ideaaa

      Koivunlehtipankkikeskustaan, niin rupeaa asiakaspalvelu pelaamaan!

    • pop

      Pop?

    • Poppipoppi

      Laajentaisko Jämijärven Poppi ikaalisiin

      • eipoppiin

        Osuuspankeista ja äkkiä rahat pois!

        Täysin kuralla oleva pankki. Kiitos arvottomien takuiden maatalouden lainoituksessa.


      • einosen alho
        eipoppiin kirjoitti:

        Osuuspankeista ja äkkiä rahat pois!

        Täysin kuralla oleva pankki. Kiitos arvottomien takuiden maatalouden lainoituksessa.

        Koivunlehtiosuuspankit ovat taseeltaan ja maalaisjärkihallinnollaan
        hyvässä kunnossa mutta varsinainen vanha Osuuspankkiryhmä
        on pari viimeistä vuotta mennyt tuottavuueltaan alaspäin ja
        heillä on myös kova keskinäinen toistensa auttamisvelvoite.

        Nyt olisi aika saada Koivunlehtipankki vaikkapa
        Kauppakeskuksen tiloihin.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Martinan firma haastettiin käräjille

      Seiska: Martinan firma haastettiin käräjille, taustalla outo rahasotku.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      326
      2579
    2. Putin ei suostu tulitaukoon nyt kun Kurskin taistelut ovat kesken

      ja venäjä on viimein päässyt niskan päälle, suuren ylivoiman turvin. Ukraina ilmeisesti suorittaakin taktista vetäytymi
      Maailman menoa
      274
      2337
    3. Veriteko Kajaanissa.

      Nuorta naista epäillään puukotuksesta. Väkivaltaisuus lisääntyy, eihän ole kauan kun kyse oli samanlaisesta teosta.
      Kajaani
      28
      1781
    4. Anna vihje jonka vain te tiedätte

      Tällä näkyy olevan monia etsijöitä ja kaipaajia. Otetaan ketju jossa voi antaa vihjeen. Kirjoittakaa jotain mitä muut e
      Ikävä
      117
      1490
    5. Miksi haluat satuttaa

      Sillä tiedolla ettet välittäisi minusta vaikka se ei ole totta. Silti tiedän että rakastat minua edelleen. Niinkuin sano
      Ikävä
      51
      1407
    6. Millainen ihminen linda brandt-ahde on

      Hän on nyt julkisuudessa varsin eriskummallisen asian tiimoilta
      Lappeenranta
      46
      1327
    7. Toivotko vielä et

      Päätyisimme yhteen?
      Ikävä
      87
      1311
    8. Martina makkarankuori päällä

      Voi hyvää päivää minkä asun oli valinnut Emma gaalaan, ei jäänyt kenellekään epäselväksi, minkälaiset rinnat on naikkose
      Kotimaiset julkkisjuorut
      165
      1284
    9. Miksi ette halua kaivattuanne

      Yksi syy tai tekosyy.
      Ikävä
      86
      1276
    10. Oletko kaivattusi

      Mielestä hyvä sängyssä🤔
      Ikävä
      102
      1272
    Aihe