Olipa paska. Tero Koponen ei todellakaan kuulosta Pöystiltä vaikka niin luvattiin. Millä järjellä palkataan jääkiekkoilija näyttelemään hahmoa joka vihaa urheilua?
Sarjalla on uusi toimitusjohtaja ja se näkyi tämän iltaisessa jaksossa. Kontiovaara ei sitten kuulostanut eikä vaikuttanut yhtään itseltään, dallaspullantuoksuinen karisma oli ihan muualla... Ottakaa oikeesti tää paska väkisin helpon rahan toivossa tehty spinoff pois teeveestä.
Pasila 2.5 Spinoff
4
3169
Vastaukset
- dsf
Samaa mieltä.
Paitsi, että minkä rahan? Ylevero ei muutu katsoipa joku Pasilaa tai ei. - ??????P
WOLOLOOO
- elzeheimer868
Oli kyllä harvnaisen paska spin-off. Onneksi yleisradiossa painovat off-nappulaa sarjalle. Sarja muuttuu loppua päin enemmänkin draamaksi kuin satiiriseksi komediaksi. Sarjan loppusosassa pöysti ja darja saavat helkkari soikoon LAPSEN! Pöystihän sanoi alkuperäissarjassa ja 2.5:n aikana vihaavansa lapsia, etenkin niitä "rääkyviä koliikki-tyyppejä". Neponen ja pöysti riitelivät ja erkanivat toisistaan spin-offin aikana vaikka Pasilassa he olivat parhaat kaverit. 2.5:ssä neponen ja routalempi ovat enemmän tekemisissä. Sitten nämät äänet. Alkuperäissarjassa Jani Volanen näytteli Pöystiä ja Kontiovaaraa, joten hän oli paljon äänessä. Milonoff teki suurimman osan sivurooleista ja Hissu jonkun verran. Mari Lehtonen teki kaikki naisroolit. Volaselle ei annettu päähahmon lisäksi paljoakaan sivurooleja koska hän oli äänessä koko ajan Pöystin takia. Spin-offissa tero koponen näyttelee päähahmo-pöystiä ja ainakin kolmea viidesosaa sivurooleista! Miksi tälle henkilölle pitää antaa pöystin ja kontiovaaran lisäksi yli puolet sivuosista? Milonoffia ja Hissua kuulee aivan liian vähän, ja Tiina Lymi on tämän typerän darjan takia mukana spin-offissa ja häntä kuulee enemmän kuin mari lehtosta. Pöysti vihaa darjaa sarjan alussa ja lopuksi ne tekee sen pennun. Kokonaisarvioksi annan 0,5/5, sillä sarja kn harvinaisen huonosti tehty. Muuten olisi tullut tuomioksi 0/5, mutta uuden sarjan animaation alkuperäistä lennokkaamman tyylin ansiosta tulloo tuo puolikas piste. Ja Atte Järvinen oli kyllä aika hullu kun antoi näiden saamattomien amatöörien pilata hänen tyhjästä loihtimansa upea sarja, alkuperäinen aito ja oikea Pasila.
- Anonyymi
Se kyöstipöysti oli siinä sarjassa hieman erään tokentubeen videoita tehneen lääkärin näköinen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
R.I.P Marko lämsä
Luin just netistä suru uutisen että tangokuningas Marko Lämsä On menehtynyt viikonloppuna Tampereella. Niin nuorikin vi614260Vappu terveiset kaivatullesi
otetaan vappu terveisiä vastaan tähän ketjuun kaivatullesi !!! 🍾🥂🎉🌻🔥🧡🧡1531799Tangokuningas Marko Lämsä, 47, on kuollut
Taas yksi melko nuori artisti lopetti lauleskelut lopullisesti. https://www.is.fi/viihde/art-2000011200979.html141503Puskaradio huutaa
Nuori tyttö oli laittanut päivityksen että pitämällä joku itsensäpaljastaja. Kuka tämä on? Varoittakaa lapsia !351258Miksi aina vain seksiä?
Kertokaas nyt mulle, että onko tämä joku normojen ihan oma juttu, että seksiä pitää pohtia joka välissä, siitä pitää jau1671056- 56904
- 76895
Martinalta vakava ulostulo
Seiska: Martinalta vakava ulostulo. Olipa raflaava otsikko mustalla pohjalla.165823Hei rakas A,
olinko silloin julma sinua kohtaan? Jos, niin anna anteeksi, yritin vain toimia oikein. Olen pahoillani, edelleenkin, en54811- 39781