Pasila 2.5 Spinoff

EX FANI

Olipa paska. Tero Koponen ei todellakaan kuulosta Pöystiltä vaikka niin luvattiin. Millä järjellä palkataan jääkiekkoilija näyttelemään hahmoa joka vihaa urheilua?

Sarjalla on uusi toimitusjohtaja ja se näkyi tämän iltaisessa jaksossa. Kontiovaara ei sitten kuulostanut eikä vaikuttanut yhtään itseltään, dallaspullantuoksuinen karisma oli ihan muualla... Ottakaa oikeesti tää paska väkisin helpon rahan toivossa tehty spinoff pois teeveestä.

4

3324

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • dsf

      Samaa mieltä.

      Paitsi, että minkä rahan? Ylevero ei muutu katsoipa joku Pasilaa tai ei.

    • ??????P

      WOLOLOOO

    • elzeheimer868

      Oli kyllä harvnaisen paska spin-off. Onneksi yleisradiossa painovat off-nappulaa sarjalle. Sarja muuttuu loppua päin enemmänkin draamaksi kuin satiiriseksi komediaksi. Sarjan loppusosassa pöysti ja darja saavat helkkari soikoon LAPSEN! Pöystihän sanoi alkuperäissarjassa ja 2.5:n aikana vihaavansa lapsia, etenkin niitä "rääkyviä koliikki-tyyppejä". Neponen ja pöysti riitelivät ja erkanivat toisistaan spin-offin aikana vaikka Pasilassa he olivat parhaat kaverit. 2.5:ssä neponen ja routalempi ovat enemmän tekemisissä. Sitten nämät äänet. Alkuperäissarjassa Jani Volanen näytteli Pöystiä ja Kontiovaaraa, joten hän oli paljon äänessä. Milonoff teki suurimman osan sivurooleista ja Hissu jonkun verran. Mari Lehtonen teki kaikki naisroolit. Volaselle ei annettu päähahmon lisäksi paljoakaan sivurooleja koska hän oli äänessä koko ajan Pöystin takia. Spin-offissa tero koponen näyttelee päähahmo-pöystiä ja ainakin kolmea viidesosaa sivurooleista! Miksi tälle henkilölle pitää antaa pöystin ja kontiovaaran lisäksi yli puolet sivuosista? Milonoffia ja Hissua kuulee aivan liian vähän, ja Tiina Lymi on tämän typerän darjan takia mukana spin-offissa ja häntä kuulee enemmän kuin mari lehtosta. Pöysti vihaa darjaa sarjan alussa ja lopuksi ne tekee sen pennun. Kokonaisarvioksi annan 0,5/5, sillä sarja kn harvinaisen huonosti tehty. Muuten olisi tullut tuomioksi 0/5, mutta uuden sarjan animaation alkuperäistä lennokkaamman tyylin ansiosta tulloo tuo puolikas piste. Ja Atte Järvinen oli kyllä aika hullu kun antoi näiden saamattomien amatöörien pilata hänen tyhjästä loihtimansa upea sarja, alkuperäinen aito ja oikea Pasila.

      • Anonyymi

        Se kyöstipöysti oli siinä sarjassa hieman erään tokentubeen videoita tehneen lääkärin näköinen.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Häiriköinti

      Sinä joka rälläsit viime yönä aamuun klo. 00 :04 koulun pihassa ja pitkin kyliä. Rekkari ylhäällä. Terv. Kerrostalon as
      Ähtäri
      46
      3057
    2. Askanmäessä Huippu esitys

      Kävimme Ystävien kanssa Askanmäen kesäteatterissa. Kaikki tykättiin esityksestä aivan valtavasti. En varmaan koko vuonna
      Puolanka
      23
      2914
    3. rakastan sinua!

      Tule ja ota, kasvetaan yhdessä paremmiksi ❤️❤️❤️❤️ kaikki anteeksi ❤️❤️❤️
      Ikävä
      47
      2779
    4. Näin lähellä

      Se on näin 🤏 lähellä että heitän hanskat tiskiin sun kanssasi.
      Ikävä
      56
      2618
    5. Mä sanon tän suoraan.

      Se on sun käytös mikä ajaa pois. Et välitä muitten tunteista kun omistasi.
      Ikävä
      58
      2518
    6. Kerro jotakin hauskaa. :)

      Kirjoita jotakin mukavaa vaikka kaivatustasi. :) Ei törkytekstejä kiitos. :)
      Ikävä
      48
      2500
    7. On olemassa tiettyjä sääntöjä!

      Ja jos aiot pärjätä mun kanssa niin teet vain niinkuin mä sanon. Mieheltä Naiselle
      Ikävä
      53
      2271
    8. Pohdinttavaksi

      No siis, saiko yrityksen toimitusjohtaja potkut vaiko älysi ihan itse jättää nimellisen tittelin ettei maine enää enempä
      Kotimaiset julkkisjuorut
      78
      2168
    9. Mulla ei oo anteeksi pyydettävää

      Muista se! Mieheltä yhdelle naisellE
      Ikävä
      69
      2068
    10. Siis hetkonen

      Rakastetaankohan me kummatkin toisiamme, ja aletaan tajuamaan se pikkuhiljaa 🤯
      Ikävä
      45
      2062
    Aihe