Valeita valeitten päälle

Taisivat olla lavastuksia ne kuvat niistä tarkka-ampujista. Luotien vammat tulivat lähitaisteluissa kun poliisien oli pakko käyttää käsiaseitaan ettei olisi ihan jokaista elävältä poltettu ja seipäillä pihvilhaksi hakattu.
752
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Ei se Janu kovin raaka voinut olla kun antoi vapaasti kuljettaa aukiolle tuhansia autonrenkaita. Hänhän olisi voinut jo aikoja sitten määrätä riehujat aukiolle motitettaviksi, mitään tavaraa ei olisi annettu tuoda sinne. Ei edes ruokaakaan. Olisi into loppunut. Nythän siellä taitaa olla kaikenlaista tavaraa satoja tonneja, miten ne on sinne tuotu.

Äänestä
  • Eikä antanut tuoda pelkästään autonrenkaita vaan materiaalia satoihin tai ehkä tuhansiin polttopulloihin ynnä seipäät ja tuliaseet !

    Äänestä

  • Varasti mummeleiden eläkkeisiin tarkoitetut rahat ja paineli Venäjälle piiloon. Muuten ihan mukava mies.

    Äänestä

Jos olisin poliisi niin missä tahansa mielenosoituksessa ampuisin heti kovilla ja kohti jokaista polttopullon heittäjää, armotta. Niitä ehkä ampuivat poliisitkin mutta sitäkös mielenosoittajat jälkikäteen paljastaisivat. Ampuivat muka vain ihan viattomia. Miksi ampuisivat viattomia kun "viallisiakin" on ihan riittävästi.

Äänestä
  • Samaa mieltä. Naurettavaa ruikutusta että poliisi olisi muka tehnyt jotain väärin.

    Sama kuviohan toistuu vähän siellä täällä: eihän Natokaan kuulemma pommita Afganistanissa kuin "hääseurueita" ja muita "viattomia" tallustelijoita. Niitähän on aina pilvin pimein hyörimässä sotatantereilla, eikös vain. Aseistautuneita vihollisia ei ole lainkaan.

    Äänestä

Lukutaidoton Tampereen pierupoju taas tutkailee. Maksoiko KELA taas tutkimukset.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


olen tutkinut kirjoitti:

Taisivat olla lavastuksia ne kuvat niistä tarkka-ampujista. Luotien vammat tulivat lähitaisteluissa kun poliisien oli pakko käyttää käsiaseitaan ettei olisi ihan jokaista elävältä poltettu ja seipäillä pihvilhaksi hakattu.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu