http://www.iltasanomat.fi/putous/art-1288658547670.html
Skarpattu versio ensi vuonna uudella twistillä?
Uusi formaatti mutta yhtä kova taso?
Putous on ollut lauantai iltojen pelastus ällö tylsän tarjonnan rinnalla?
Näissä on kova taso huumorin ystäville:
- putous (ei enää ministerin lobbausta toki)
- hyvät ja huonot uutiset
- uutisvuoto (poliittisuus voi olla paha monelle)
- Yleleaks (poliittisuus vaikea asia)
Putous saisi jatkua?
9
123
Vastaukset
- Putous on perseestä
Säälittävämpää paskaa ei ole nähty vuosikymeniin kuin ....putous roska.En tiedä onko ihmiset niin aivottomia, kun seuraavat moista katsojien aliarviomista!!!
- Putous on roskaa
Olen samaa mieltä, miinuspeukkujenkin uhalla. Mielestäni Putous on katsojien aliarvioimista. Tai voi joku ehkä tykätä mutta se vaan kertoo tykkääjänsä aivottomuudesta. Kaikkea roskaa se maikkari suoltaakin.
- poljeN MTVEEN
Putous ohjelma kertoo kaiken MTV3 tasosta,enkä puhu tai tarkoita huumoria,koko kanavaa yleensä,kaiken aliarvioimista,rahan kiilto kaikessa mukana,lapsille tarkoitettuja, putouksen tyyppiset typeryydet,ei inspiroi!
- pöllölaaksosta terve
Putous on oivallinen työkalu myös nostamaan kokoomuksen kannatusta, mihin MTV on muutenkin valjastettu
http://www.hs.fi/politiikka/a1392187095786- aivopesua ja tyhment
MTV on valjastettu aivopesemään ja tyhmentämään kansaa jotta kansa ei enää hoksaisi kiinnittää huomiota maan epäkohtiin ja poliittisiin virheisiin mitä mm. Kokoomus ja Demarit tekee!
- asdfqwerty
No joo sais loppua kokonaan mun mielestä. Katsojien aliarvioimista näyttää samaa formaattia 6 kautta peräkkäin. Kyllähän se nyt jossain vaiheessa lässähtää, keksisivät jotain uutta.
- kummia vinkujia
Huoh..Jos se on sinun mielestäsi lässähtänyt, niin se ei ole sitä yli miljoonan ihmisen mielestä. Kausi tulee kerran vuodessa, niin se kyllä kelpaa katsojille. Älkää katsoko, jos ette halua.
- Yökkks
Mikähän vika minussa on, pitäisiköhän minun mennä hoitoon, kun en kertakaikkiaan jaksa katsoa, nauraa, saati sitten nauttia siitä, vaikka kuinka ponnistelisin.
Kun pakotan itseni katsomaan, tunne vaihtelee myötähäpeästä ahdistukseen ja frustraatiosta pahoinvointiin
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Eutanasia - miksi eläimelle sallitaan armokuolema, mutta ihmiselle ei?
Olen pitkään ihmetellyt yhtä asiaa Suomessa. Kun koira kärsii parantumattomasta sairaudesta ja kovista kivuista, eläinlä1311325Veli Sofia teki urosmehiläisen työn
Paljastaessaan kuinka TPS:ssä ei joukkuehenki toimi sooloilijoiden vuoksi, jonka takia koko seura ei pärjää kilpailussa373853Unisex-vessat
Ahdistaa. Miksi kaikki pitää tasapäistää tasa-arvon nimissä? Tasa-arvo on sitä, että kunnioitetaan sukupuolien erilaisu1093019Sosiaalidemokratia romahtanut kautta maailman
nuoret eivät enää kannata järjetöntä aatetta, joten demarien täytyy hakea kannattajia mamuista. Ruotsin sos.demit jo kie1202380Miksi Seta ja Sofia Virta ei vaadi muslimeita kunnioittamaan priden-arvoja?
Kuten tiedetään niin islam ei hyväksy sitä mitä pride edustaa. Seta-pomo Mikkonen nosti hirveän äläkän kun yksi tepsin812045Vastuun ottaminen omasta hyvinvoinnista
Olen huomannut tuttavapiirissäni ihmisiä, joilla on mt-diagnooseja. Sen sijaan, että millekään asialle yritettäisiin teh1961761Sofia Virralle täydet 12 pistettä!
Kun ei jäänyt mukaan vähemmistöjen sortamista epäsuorasti tukevaan joukkueeseen. Urheilijoiden pitäisi olla esikuvia.2991006Miksi Hotelli Kainuuta dissataan?
Ihmetyttää tämä jatkuva yhden yrityksen arvosteleminen. Ikäänkuin mikään ei olisi hyvin. Kuitenkin yritys työllistää, ta17780Toisten elämän moralisointi
Eikö kukin voisi keskittyä lähinnä omaan elämäänsä? Jos jollakulla muulla on tunteita, ajatuksia, tai tekoja oman suhte143725- 53699