Kun kyseessä on tälläinen auto ,en siis tiedä jenkeistä tuon taivaallista kertoisitteko mitä on omistaa sellainen auto ja kannattaako se.
Chevrolet Trans Sport ........................noista koneistakaan en tiedä en edes koskaan sisälle katsonut.
Mutta näyttää mukavan ja käytännöllisiltä.
Kiitos kaikille jotka valaisitte ymmärtämätöntä.
Nyt kaivattas apuja ja tietoa.
3
284
Vastaukset
- kiitti .......
Unohdin vielä mainita jos jollakulla olisi esim:esittää jotakin jenkin mallia ei mitään hullun kallista mutta muutaman tonnin esim:korkeintaan 6000e .
kriteerit on.
Hieman tilaa ja mukava ajaa,ei liian iso että emäntäkin tykkäis ja miten on diesel jos ajattelee kulutusta.
Matkaa ajetaan pääsääntöisesti ja olatava ilmastointi ja manuaali ei haittaa olenkaan. - Kelpo Mies
Vähän sekava tuo tekstisi, mutta sen verran voin valaista, että Euroopassa Chevrolet Trans Sport -nimellä myytävä auto on mukava ja käyttäjäystävällinen.
V6-moottori ei ole mikään talousihme. Matka-ajossa kulutus 10 - 15 l/100km. Kaupunkiajossa sitten enemmän.
Dieselmoottoreita ei amerikalaisvalmisteisiin autoihin ole tarjolla kuin tavara-autojen 3/4-tonnisten heavy duty -luokasta ylöspäin. - dieselisti
Amerikkalaismerkkejä löytyy kyllä dieseleinä, jotka ovat kuitenkin eurooppalaisperäisiä.
Trans Sportia vastaavaa Chrysler Voyageria löytyy Suomessakin paljon VM Motorin 2.5 ja 2.8-litraisella dieselillä. Chryslerin PT Cruiserissa ja 300 C:ssä on Mercedes-dieseleitä. Sebringissä taas on VW-diesel.
Dodgelta löytyy Caliberia, Journeytä ja Avengeria VW TDI:llä. Nitrossa taas on VM Motorin taas on VM Motorin 2.8.
Chevroletin dieselit ovat lähes kaikki VM Motorin tai uudemmat GM:n omia 2-litraisia. Uudemmissa Captivoissa on myös 2.2-litraisia.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 24114980
Voima biisejä, mikä antaa hyvää mieltä ja vomaannuttaa
Mikä antaa voimaa ja hyvää mieltä, jos tuntuu hankalalta ja vaikealta, voima biisi tai biisejä?461924- 1841446
Huomenna sähkö maksaa jo yli 60 snt/kWh. Milloin ALV putoaa?
Kysynkin persuilta, että milloin aiotte pudottaa sähkön arvonlisäveron kuten Marinin hallitus teki sähkön hinnan noustes1041327- 281199
- 122958
Huomioon ottaminen
Oletko osannut ottaa kaivattusi tai hänen (mahdolliset) tunteet huomioon? Oletko sivuuttanut ne tarkoituksella tai vahin30912Sinkkusiskoni pliis kertokaa
Sinkkunaisena haluaisin joskus normaalia läheisyyttä ja yhdessäoloa, ilman velvoitteita. Olen vapaa ja lapseton, eikä ex81774Nainen, se on sellainen juttu että kun sä vain nautit
Niin me miehet tehdään ne työt että sä voisit nauttia. Kato siinä ku sä meet mukamas töihin suojatyöpaikkaas lämpimään t80738- 75668