Ei venäläistä ydinvoimalaa Suomeen

Riippuvuutta Venäjästä on vähennettävä, ei lisättävä.
Mitä ovat venäläinen laatu ja lupaukset?
1<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Venäläiset voimalat on parempia, kuin ranskan vivästyvät uunit.

Venäjä on osallisena mm. voi ostaa YLIMÄÄRÄSTÄ halpaa sähkäö, kun suomi hoitaa tuotannon ja siirron itään. Ennen suomi osti idästä atomisähköä. Paljon fiksumpaa on rakentaa voimala suomeen, jos se vaikka poksahtais.

A-REVAN "laatu" sitä ei ole ja laitos malli on pelkkä prototyyppi. Siihen ei ole edes kuvia olemassa. "Lupaus" pöhisee hyvin, mutta ei valmistu.

Venäjä, entinen NL on sentään suomeen tehny 2 reaktoria, jotka toimiva edelleen. Toki suomessa pyttyihin on tehty modernisointeja. Tältäosin 2 - 0 A-REVA on konkursissa piakkoi, kun sössii liikaa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Total turvallisuus kirjoitti:

Riippuvuutta Venäjästä on vähennettävä, ei lisättävä.
Mitä ovat venäläinen laatu ja lupaukset?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu