"Oikea sektori" liikkeen johtaja Dmitry Yarosh on kehottanut islamistiterroristi Doku Umarovia jatkamaan terrori-iskuja Venäjää vastaan. Mies on itse nimittänyt itsensä Ukrainan kansallisen turvallisuus- ja puolustusviraston??? johtoon.
Ukrainan uusi hallinto sekoilee jo.
11
104
Vastaukset
- herra putinin puolel
samaa paskaa kun Syyriassa ja Libyassa USA/NATO länsi tukee terrorismia. HERÄTYS! lampaat!
- ...
Venäjä tietää alueen tilanteesta taatusti enemmän kuin kukaan Suomessa ja lännessä, eiköhän anneta heidän hoitaa tilanne. On ne ennenkin Euroopan suojelleet islamilta.
- Seko-Ukraina
Ukrainan sotalaivat ovat loikanneet Venäjän puolelle jo, myös sotilaita loikkaa.
- Tarkka poika
No Ukrainan laivaston alus liittyi Venäjän mustanmeren laivastoon palatessaan Välimereltä. Ukrainan uusi pääministeri vetosi Turkkiin että ei päästäisi laivaa Bosporinsalmesta, päästipäs.
- Katselkaa uutisia
Ukrainan hallinnossa on oikeita natseja, tämähän vakuutti taistelevansa juutalaisia ja venäläisiä vastaan loppuun asti.
- Eipä paljon muuta
mies voi, kun eiliseen avunpyyntöön natolta, usalta ja eu:lta sai vastaukseksi lähinnä, että aikovat kovin kokoustaa he, ja laatia lausuntoja ja olla muutenkin kovasti henkessä mukana sielä ukrainassa!
Mies lienee viimein tajunnu sen, minkä me muut jo aikaa sitten, ettei lännellä riitä pateja muuhun, kuin lähinnä lausuntojen antamisiin ja vetoomuksiin putinille. Joille hän sitten viittaileepi kintaalla ja tekee mitä on ajatellukkin! - Suomi sotaan
Suomen median pitäisi tutkia, millä tavalla presidentti Niinistö on luvannut Suomelta joukkoja USAlle ja NATOlle nytkun USAlla on juoni saada hässäkkä aikaiseksi Krimille, jotta USA, NATO, Pohjolan Turvallisuussopimus-NATO voivat varustautua pohjoisessa ja tilaisuuden tullen iskeä Venäjälle pohjoisesta.
- Omien teurastus
Ukraina on sekaisin. Vallankaappaushallitus komentaa armeijaa, joka hajoaa käsiin.
Kohta vallankaapajahallitus alkaa tappaa omiaan kun ne eivät tottele eivätkä lähde sotaan Venäjää vastaan. Varusmiehet ovat jo jättäneet yksikkönsä. - tykistötulta
Kranaattia Ukrainan läntiselle teollisuus alueelle, niin se tietää Suomeen töitä. Ei olekaan läntisellä kapitalistilla edullista viedä työpaikkoja halpatyömaihin kuten Ukrainaan. Oikein kunnon kranaatti keskitys, niin läntisellä kapityalistilla housut tutisee, kun omaisuus menee savuna ilmaan.
- Pohtiva lukija
Ukrainan uusi hallinto ei olisi osannut odottaa että tulella leikkivät. Siitä Venäjä varoitti jo kauan sitten, seuraukset kantakoon nyt Ukrainan hallinto. Tästä näemme että vaikka lännen media julisti vallankumousta, oliko sen takana koko kansa, eipä ollut.
- hmm.
Kummallista että Suomessakaan ei ole osoitettu mitään kiinnostusta siihen millaista väkeä Ukrainan uusi hallinto on, pääasia näemmä että uusi on. Nyrkkeilijä joka selvästi on ottanut liikaa iskuja päähänsä ja äärioikeistolaisia juutalaisvastaisia ressukoita.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persujen vaalilupaus oli euron bensa
Nyt puhutaan jo kolmen euron bensasta. Kyseessä on Suomen historian törkein vaalipetos.1212243Vain vasemmistohallitus saa minut menemään töihin
Änkyräkapitalistien sortaessa kansaa en laita rikkaakaan ristiin. Elän mielummin Kelan tuilla, ja jos niitä leikataan, n562176Maataloustuet perittävä korkojen kera takaisin
Yrittäjiltä jotka ovat myyneet tuotantoaan ulkomaille. Veronmaksajan kustantama tuki on tarkoitettu elintarvikkeiden hi501865EK: Suomi tarvitsee vuosittain 45 000 maahanmuuttajaa
Senpä takia Riikkakin laulaa sen lauluja kenen leipää syö. Viime vuonnahan Suomeen muutti 50 tuhatta ulkomaalaista. htt71407Topi osti Askon
Hieno mies. Pelastaa työpaikkoja. Kiitokset myös emännälleen, joka pitää isännän virkeänä. https://www.is.fi/taloussan771395- 941377
Kastaa ja upottaa on eri sanat
Kastaa ja upottaa on eri sanat ja niillä on eri merkitys. Eikä Jeesusta haudattu upottamalla maahan kaivettuun kuoppaan2191161Uskomatonta touhua!
Ei olis uskonut että kateus yrittäjää kohtaan menee noin pitkälle. TTP:ssa irrotettu sähköjohto jäätelöaltaasta. Kaikki311150Oliko se oikeasti epäselvää
sinulle että olin ihastunut sinuun? (Ymmärrän että siitä on aikaa, eikä voi olettaa että kaikkea muistaisi tai että men621123- 68989