Ukrainan tilanne saattaa pilata suomenkin...

Vitun pässit tulkaa vittuun lomailemasta sieltä Ukrainasta. Perkele soikoon jos teitä otetaan panttivangeiksi niin suomen poliisi, armeijat, meikäläiset suomalaiset miehet ei todellakaan vittu tulla teitä sinne puolustamaan/auttamaan vapaiksi. Kärsikää itse ne helvetin ongelmanne. Se on juuri tämä niin vitun nykypäiväinen tarina, että toimittajat menee sinne mellakan (kohta sodan) keskelle ja perkele tekee uutisraporttia suomeen päin. No eräs kiva päivä sitten sitä teet ja kohta on ruutia otassa. Mitäs sitten sanotte vittu? Lennot on kyllä saatu perkele sinne. Mutta entäs sitten takas päin kun alkaa tulla mammaa ikävä? Niinpä miettikää vitun pellet järjellä. Toki te voitte syrjempää kuvailla uutisraporttianne mikä ei kyllä mua kiinnosta vittuakaan, mutta miksi pitää mennä sinne keskellä pyörimään aasinpäät? Ja jos Venäjä lainaisi aseita sotaan niin me jouduttaisiin kuitenkin maksamaan vittu verorahoista aivan saatanasti sinne. Ei kiitos perseenreijät! Nyt Vlavimir Putin ne sotilaat sinne nopeasti ja lainatkaa vaikka Kiinalta aseita jos ei omat riitä. Mutta vittu luulisin, että riittävät. Mutta nyt suomalaiset vittuun sieltä. Tulee vaan meille paskaa niskaan ja vittuilua jos henki joltain lähtee.

5

166

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • TimppaVakonen

      Mun mielestäni olisi parempi lopettaa lennot äkkisälteen kaikkiin sotaalttiisiin maihin. Yhtähyvinhän ne voi vaikka lopettaa Ruotsiin. Kun eihän voi koskaan hei tietää milloin sielä syttyy sota. Että siinä mielessä olet väärässä vaikka osittain oikeassa. Mutta kukin tavallaan. Sinulla noita kirosanoja nähtävästi esiintyy paljoltikin...

      Kannattaisi myös tsekata ennen nettiin tuloa, että millä päällä sattuu olemaan. Ei katsos mies hyvä tarvitse tartuttaa sitä muihin. Jookosta? Itseeni ei tartu huvittavaa vain, että pyöreästi 60 mittarissasi ja vielä pitää kitistä kuin pikkukakara.

      Ja minä voisin korjata väittämiäsi vähäsen. On totta, että sielä Ukrainassa on suuri vaara joutua vangituksi, tapetuksi jne. Mutta hei sinä aasinpää. Oletko kuullut, että he tekevät uutisraportin turvallisessa paikassa. Sielä ei todellakaan mennä kaduille pommituksen keskelle niitä tekemään. Kannattaisi Jorman vähäsen perehtyä säädöksiin joita noudatetaan vain jos oma henki kiinnostaa. Linkitänkö sinulle ne?

    • Mene vittu muualle siitä pätemään pelle!

      • TimppaVakonen

        Älä nyt itteesi ota jos kritiikkiä sinulle heitän. Sen sijaan muuta asennettasi tai tapojasi ilmaista itseäsi. Mikä minusta pellen tekee. Mies ei edes tiedä kuka satun olemaan niin aivan turha pyytää menemään muualle. Oletpa aika säälittävä.

        Ja Venäjä ei todellakaan dekke lainaa keltään aseita. Venäjällä on eniten aseita maailmassa. Ja jos joku jostain lainaa niin se on Suomi. Typerys. Kannattaisi aamuin illoin ottaa napit niin pysyisi pää kunnossa. Suosittelen lämpimästi kaikille.

        Ja jos jollekkin jotain Ukrainassa sattuisikin niin viimeisenä veron maksajat sitä joutuu maksamaan pässi. Ihan terveyshuolto ne sieltä suomeen tuo. Ja jos vangiksi joutuisivatkin niin kyllä ne joskus sieltä pois pääsee kuules.

        Vangitseminen johtuu lähinnä siitä, että sillä estetään mahdolliset juonittelut ja ammuskelu. Eli esimerkiksi jos Venäläinen otetaan vangiksi. Se on yksi ryssä vähemmän ja estää ainakin yhden ihmisen ammuskelun.

        Menikö nuppiin vai pitääkö vääntää rautalangasta?


    • Mahmetti

      kerros josse jorma, että missä hoitokodissa vajakit saa kirjoitella vapaasti nettiin?

    • Ime ukkiis!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalainen tutkimus paljasti oudon asian vasemmistolaisista - he häpeävät itseään

      Kyllä, asia on faktaa. Suomalainen tutkimus osoittaa, että vasemmistolaisina itseään pitävät kansalaiset häpeävät itseää
      Maailman menoa
      138
      3799
    2. Sosialismia Tampereella: Virallinen ilmiantolinja avautuu kaupungissa

      Nyt siis mennään mansessa ihan justiinsa samaan malliin kuin entisessä Neuvostoliitossa, jossa saattoi ilmiantaa naapuri
      Maailman menoa
      336
      2944
    3. Tätä et nähnyt tv:ssä: Frederik paljastaa - Totuus "haisevasta jäynästä" pehtoorille Farmilla

      Frederik veti ns. herneen nenään ja päätti kostaa pehtoorille. Mitäs mieltä olet Frederikin "aamutoimista"? Lue jutt
      Tv-sarjat
      8
      1845
    4. Ellen Jokikunnas paljastaa kyynelehtien Ralph-pojasta: "Apua..."

      Ellen Jokikunnaksen ja hänen puolisonsa Jari Raskin perheestä ja taloprojektista Italiassa kertova Unelmia Italiassa -sa
      Suomalaiset julkkikset
      5
      1588
    5. Oho! Vappu Pimiä teki "röyhkeän" teon - Onko sopivaa paljastaa tämä MasterChef-sarjasta?

      Vappu Pimiä on astunut MasterChef Suomi -keittiöön ja liittynyt ohjelman legendaariseen tuomaristoon Helena Puolakan ja
      Tv-sarjat
      4
      1069
    6. Mun kaikkialta häviäminen

      Ei liity sinuun. Muista se. ❤️ Mua kiusataan enkä mä enää jaksa.
      Ikävä
      71
      914
    7. Kaste tulisi tehdä apostolisella tavalla Ap. t. 2:38 mukaan

      Apostolit eivät kastaneet kolminaisuuden nimellä vaan Jeesuksen alkuperäisen käskyn mukaisesti: Ap. t. 2:38 Niin Pietar
      Kaste
      38
      854
    8. Onko teillä

      minkä tyyppisiä seksifantasioita kaivattunne kanssa?
      Ikävä
      44
      754
    9. Kuhmossa rallit alkoi ennen aikojaan

      Paettiin polliisia törkeästi? Se tuo rallikiima on näemmä saavuttanu paikalliset tommi mäkiset kiljupäissään auton rat
      Kuhmo
      22
      698
    10. Inhottaa ajatus siitä

      Miten monia olet pannut.
      Ikävä
      56
      697
    Aihe