Jumala puhutteli minua juuri hyvin syvästi ja Hän pyysi minua välittämään teille kaikille iloisia uutisia, joita Hän rupeaa tässä ketjussa kauttani ihmiskunnalle kertomaan.
Yleensä profetiat ovat tylsiä, paikaansapitämättömiä, hyvin vaikeaselkoisia ja monitulkintaisia ja siihen Jumala on perinjuurin kyllästynyt ja pyysi minua toimimaan välitysmiehenä uusille iloisille ja positiivisille profetioille.
Jumala on erityisen tuohtunut siitä, että Hänen nimissään pelotellaan ihmisiä kaikenlaisilla huuhaaprofetioilla sodista, onnettomuuksista ja silleen. Siihen tulee nyt muutos. Jokainen aamu voimme katsoa, että olivatko minun välittämäni profetiat oikeaan osuneita, sillä niin kuulemma selviää se, että onko profeetta Jumalasta vai jostakin muusta.
Jumalan kauttani välittämä ensimmäinen profetia tulee tässä:
Kuulkaa kaikki maat ja kansat. EN ole tulossa takaisin tänä iltana, enkä ensi yönä. Aamulla heräätte siihen, että kolmas maailmansota ei ole alkanut, vaan kaikki asiat ovat suhteellisesti samoin kuin tänään.
Loppu.
No niin, mistäs tuo teksti tuohon yläpuolelle tupsahti. Olin kuin transsissa ja sormeni liikkuivat vaimoni mukaan näppäimistöllä aivan itsekseen. Huh, varma merkki.
Nyt sitten aamulla näemme, että oliko viesti Jumalalta, vai keksinkö sen itse, eli olisin huuhaa-profeetta. Päivitän tähän ketjuun aina uusia Jumalan viestejä, sitä mukaan kun Hän niitä kauttani haluaa kertoa.
Bushmannin välittämät hyvät profetiat
0
179
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1721137
Anteeksipyynnöstä
Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän132857- 84793
- 51738
Olisitko oikeasti valmis rikkomaan
Perheesi? En haluaisi sitä, mutta ne on teidän välisiä asioita. Voin olla sinulle vain kaverikin… ei paineita. Minä kesk55549Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies
Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?37541Stubb munasi - Suomessa kuuluu liputtaa Suomen lipulla
Presidentinlinnan ja Mäntyniemen salkoihin nostettiin sateenkaariliput lauantaina. Suurin osa kansasta ei varmasti pidä296538Martinan tarve valehdella.
Miksiköhän Martina valehtelee niin paljon,onko hän tietoinen siitä että valheistaan jää useimmiten kiinni? Esimerkkinä t215489Pakkomielle
Tahdon pyytää anteeksi, että olen kaivannut sinua kaikki nämä vuodet ja olet ollut minulle pakkomielle. Nyt on aika pääs45482- 49477
