Suomen pitää liittyä natoon mitä pikimmin koska Ukrainan tilanne saattaa kärjistyä USA:n johdolla natomaiden ja Venäjän väliseksi sodaksi. Nyt olisi tärkeää että Suomi liitettäisiin nopeasti mukaan sotilasliittoon että pääsisimme ottamaan revanssin ryssien kanssa!
Suomi mukaan sotaan !!
Ydinsotaa !!
461
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Sotilasliitossa on se mukava puoli että vaikka olisit itse kuinka rauhallinen hyvänsä niin olet mukana sotatoimissa jos joku muu kuten esim. USA ja Venäjä alkaisivat sotimaan.
Suomi pystyy latomaan turpiin venäjää !!!!!
Minäkin oon vannonut sotilasvalan !!!
Mitä hullutusta täällä sotimisesta puhutaan.
Menkää sotaintoilijat kattomaan sinne paikan päälle missä on teidän ja perheidenne ikäisiä sotainvalideja.
Jos ei se vielä saa intoa loppumaan vaan mielessä pyörii kuinka counter strikessä ammuin kerran kolme headshottia peräkkäin ja päälle join tölkin eeässää melkein ykkösellä, niin sit voitte koittaa sotasimulaattoria siin lähimetässä. Älä syö juuri mitään, älä nuku vaan vahdi koiran ulkoiluttajia silmäkovana, vaatteita et saa vaihtaa ja kannat mukana kokoajan rautatankoa ja rinkallista kiviä. Välistä syöksyt mäkeä ylös ja alas. Jos vielä viikon simulaattorin jälkeen tekee mieli ryhtyy sotii, silloin sun kannattais mennä hakee vahvoja pameja.
Sodassa ei ole mitään järkeä!
Sota on hallitsematon tila!