Alaniassa uria tiellä.

Ajettiin Antaliasta Alaniaan, tiessä syvät urat useassa kohdassa, ihan samanlaiset kun Suomessakin, käyttääkö ne nastoja sielä etelä Turkissa, vai mistä johtuu urat?
259
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Niin, kaipa ne käyttää sitten kun täälläkin vaahdotaan ettei kitkarenkaat kuluta teitä tai raskas liikenne. Ainoastaan nastat kuluttaa tietä ja piste. Jos siis uskotaan täällä kirjoittelevia kitkuttelijoita.

Äänestä

Suomipoika kun ei matkustele niin ei tiedä että myös muualla tiet kuluu. Luulevat että vain stadissa on pölyä!!!!!!!!!!!!!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


syvät urat kirjoitti:

Ajettiin Antaliasta Alaniaan, tiessä syvät urat useassa kohdassa, ihan samanlaiset kun Suomessakin, käyttääkö ne nastoja sielä etelä Turkissa, vai mistä johtuu urat?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu