Olen ihan komea omasta mielestäni ja pidän muutenkin ulkonäöstäni huolta. Mutta naista en ole koskaan saanut. Varmaan isoin syy tähän koska olen aika helvetin ujo naisten seurassa, enkä ole koskaan seurustellut koska en tiedä mitä siinä tapahtuu kun ihastun niin ahdistun ihan helvetisti. Baarissa voisi saada ihan hyvinkin jos vetäis hyvät kännit ja uskoltautuis puhumaan, mutta arvostan sen verran naisia että en pidä naista minään seksiobjektina ja känninpanot ei sinäänsä kiinosta kun en haluis et eka kerta tapahtuu iha jurrissa jonku randomin kanssa. ¨
Joten naiset. Miten te suhtaudutte Miehiin kellä on poikuus tallella. ittellä tulee heti ekana vaan se mieleen että kun sanoisin olevani neitsyt, nainen vaan hämmästyisi ja rupeisi naurmaan ja se juttu jäisi sitte siihen.
Joten naiset. Miten te suhtaudutte Miehiin kellä on poikuus tallella. ittellä tulee heti ekana vaan se mieleen että kun sanoisin olevani neitsyt, nainen vaan hämmästyisi ja rupeisi naurmaan ja se juttu jäisi sitte siihen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Ei sulla ole mitään kiirettä vielä päästä poikuudesta. Oletko kysynyt itseltäsi, että miksi ahdistut niin paljon, kun ihastut ja alkaisi näyttää siltä, että asiat etenisivät oikeaan suuntaan? Niin, ja kännissä ei useimmilla edes seiso.
Mä olen jo niin vanha muija, että mun kohdalle tuskin poikuutta vastaan tulee, mutta jos ajattelen itseäni about 15 vuotta taakse päin, niin en olisi alkanut nauramaan, enkä lähtenyt käveleen.
Sen oikean tytön seurassa sun ei tarvitse selitellä, eikä häpeillä.
Itekkin 18v ja neitsyt koskaan en oo seurustellu ja ujous vaivaa minuakin. Tuntuu että baarissa pyörii ainoastaan näitä jätkiä jotka hakee vain yhen illan juttuja enkä itsekään voisi kuvitella menettäväni neitsyyttäni jollekin randomille ja vielä kännissä. Ihannetilanne olisi tietenkin menettää se jollekin toiselle myös kokemattomalle. En usko että kukaan järkevä nainen purskahtaisi nauruun kertoessasi kokemattomuudestasi luulisin että olisi vain otettu kun saisi olla ensimmäisesi. :)
Mulle on ainakin tärkeää että kumppani on neitsyt, vaikka kuulostaakin vähän oudolta. En tiedä, en vaan halua nusasta tyyppiä joka on jo käytetty. Haluan olla jonkun ensimmäinen.
Mitä tähän nyt sanois... huoh.. siis oot 18v ja neitsyt? wow, big deal.
Valita sitten jos oot 28v ja neitsyt
Oot varmaa homo
Voi teitä pentuja
Aloittajan kertomuksessa ei ole mitään ihmeellistä, koska "kärsin" itsekin samasta ongelmasta vielä puolisen vuotta sitten. Oikeestihan ongelma ei ole neitsyys itsessään, vaan se tosiasia, että on huono naisten kanssa.
Onneks itse tajusin ajoissa(nuorena, 18 vuoden iässä) että naistenkin kanssa hommailu on vaan taito, siinä missä kaikki vuorovaikutustaidot. On hassua miten sosiaalisia taitoja pidetään jonain geeninä, vaikka todellisuudessa kyse on opittavista taidoista.
Jos aloittaja tai muut nais-tai muiden ujousongelmien kanssa painivat ihmiset haluu tietää mun perkspektiivin, niin vierailkaa blogissani:
http://olggu95.wix.com/truthteller
Nainen on seksiobjekti siinä suhteessa, että luonto on rukannut meidän miesten päitä sikäli, että nainen helposti esineellistyy. Mutta täytyy muistaa, että vaikka naisella on etulyöntiasema päästyämme nuija, nukutus ja pano-kulttuurista edellämainittavan suhteellisen paheksuttavan metodin oikeaoppiseen rankaisemiseen, mies on kuitenkin, se, joka jatkaa sukua.
Oma neitsyys lähti 26-vuotiaana, samoilla kriteereillä mentiin siihen saakka. Komeahko miehulainen peilistä kurkisti, mutta kokemuksen puute siirsi asiaa noinkin myöhään, koska se Neitsyyden menetys ahdisti koko ajan mielessä, tilaisuuksien tullessa tuo asia kummitteli niinkin pahasti mielessä, että hommista ei tullut mitään.
Paras neuvo on, yritä löytää tyttö, jonka kanssa pystyt keskustella asiasta, tai jos et asiaa halua paljastaa, niin ainakin tunnet hänet niin hyvin, että et spennaa hänen seurassaan, vaan että jopa seksin aloitus on pientä hupailua.
Seksi ja sen ensimmäisen kerran harrastaminen ei ole kuin tietty riitti, mutta upean kumppanin kanssa siitä tulee sitten aivan muuta :)