Suomi valmistautuu sotaan?

791
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Siinä on todistetta tarpeeksi.Kun tiedämme mikä sotaintoinen ja katala on putin
Nytkin äijä on pokalla lähettänyt ukrainaan joukkojaan asiantuntijoiden mukaan vielä erikoisjoukkoja ja nyt piti puheen hälventääkseen ihmisten pelkoja ja taktikoidakseen
ja kun ihmiset vähiten osaavat odottaa silloin iskee putin.Mies valehtelee pokalla ettei muka ole hänen lähettämiä joukkoja ukrainassa vaikka näillä ei venäjän liput liehukaan vaatetuksissa.Siinä näkee miten ovela tyyppi se on lähettänyt joukkojaan ukrainaan ilman tunnisteita mitä ei välttämättä tavallinen tallainen voi erottaa minkä maan/joukon sotilaita on kyseessä ja väittää sitten ettei ole hänen lähettämiään miehiä juu eipä vissiin ole.Surullista on se,että monet uskoivat miehen puheet ja huokaisivat helpotuksesta.Jos putin oikeasti haluaisi rauhaa olisi hän auttanut toisella tavalla ukrainalaisia ja siellä asuvia venäläisiä ei siit uhkaillen ja yrittäen käyttää voimakeinoja.

Minäkin uskon,että suomen päättäjät armeijan johdon kanssa ovat alkaneet valmistaa jo jotain tulevan varalle,mutta eivät siitä ketaleet kansalle hiisku.Sen vaan sanon,että nyt jos koskaan olisi aika alkaa armeijan johdon keräämään varustutsta ja miehiä riveihinsä.Nyt ei tosiaan ole aikaa pelleilylle.Putin on arvaamaton ja voi jo muutamissa tunneissa tehdä siirtonsa ja lähettää joukkonsa maahan.

Äänestä
  • Sanoi, että heidän toimensa ovat laillisia (mitkä toimet?), jos kerran Krimillä ei ole venäläisiä sotilaita.

    Äänestä

  • aika dilemma kirjoitti:

    Sanoi, että heidän toimensa ovat laillisia (mitkä toimet?), jos kerran Krimillä ei ole venäläisiä sotilaita.

    niinpä putin pitää ihmisiä aivan tyhmänä tuossapa ensimmäinen moka tuleekin kun äijä väittää ettei ole muka sotilaitaan krimillä ja sitten toimet ovatkin yhtä äkkiä lailliset.

    Äänestä

  • 383803... kirjoitti:

    niinpä putin pitää ihmisiä aivan tyhmänä tuossapa ensimmäinen moka tuleekin kun äijä väittää ettei ole muka sotilaitaan krimillä ja sitten toimet ovatkin yhtä äkkiä lailliset.

    No eipä ihan turhaan pidäkään,kun lukee sinunkin vuodatustasi.
    Vladimir Putin on kelpo mies ja presidentti.
    Se ei siitä muutu vaikka keksisitte kaikki
    maailman solvaukset häntä kohtaan! Uraa!

    Äänestä

  • aika dilemma kirjoitti:

    Sanoi, että heidän toimensa ovat laillisia (mitkä toimet?), jos kerran Krimillä ei ole venäläisiä sotilaita.

    KÄÄNNÖSVIRHE!!
    Mitään tuon kaltaista en ole sanonutkaan!
    IKINÄ!

    Äänestä

Nää on aina hienoja nää "uutiset" missä kerrotaan "ei mitään"!?! :/

ILTALEHDEN HUIPPUSALAINEN PALJASTUS!

Puolustusministeri kävi paskalla!
Iltalehden huipputoimittajan kysyessä syytä moiseen, tämä vastasi: "Valitan, en voi kommentoida koska kyseessä on kansallinen turvallisuus!"

*hohhoijaa!* :/

Äänestä

Niinistön kutsumat amarikkalaissotilaat saapuvat Uttiin. Etujoukko on saapunut jo.

Tuskinpa USAn merijalkaväki ja Utin jääkärit vaikka ovatkin "NATO-koulutettuja" uskaltavat hyökätä Venäjälle Suomesta sillä turpaan tulee.

Putinilta viisas ja ennaltaehkäisevä teko käydä näyttäytymässä Viipurissa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


lisätkää "todisteita kirjoitti:

http://www.iltalehti.fi/ukrainan-kriisi/2014030418092617_uk.shtml

http://www.iltalehti.fi/uutiset/2014030418094544_uu.shtml

Kerätään tähän todisteet.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu