naiset joutuvat usein väkivallan kohteeksi,niin heti hur.rit sanoutuu irti asiasta - hur.ri miehet eivät lyö naista.Tämä sama toistuu aina kun negatiivisia asioita suomalaisista kerrotaan,niin hur.rit ovat välittömästi syyttämässä suomenkielisiä - he itse ovat syyttömiä.Eli siinä kiistattomasti nähdään että hur.ri ei pidä itseään suomalaisena.
Tässä muuten tietoa siitä kuinka suuressa määrin mamu taustaiset naiset joutuvat väkivallan kohteeksi lähisuhteissaan Suomessa - jopa yli 90%.
http://www.helsinginuutiset.fi/artikkeli/112920-valtaosa-maahanmuuttajanaisista-vakivallan-uhreja
Pitäisi varmaan myös tutkia erikseen,että kuinka paljon perheväkivaltaa esiintyy juuri hur.rien keskuudessa,mutta eihän sellaista saa tietenkään tehdä.
Kun nyt tutkimus näytti että suomalaiset
8
51
Vastaukset
- Niinpä.
Tilastojen mukaan Ruotsissa tapahtuu paljon enemmän raiskauksia kuin Suomessa.
- pelottavaa.
Ruotsi on maailman raiskaustilastoissa toisena, joka neljäs ruotsalaisnainen raiskataan. Viekää Ruotsi kauas pois Suomen läheltä....!!
- pelottavaa.
ja Tanska oli tuon epäluotettavan tutkimuksen ykkönen. Lähinnä tietysti voi johtua siitä, että suomalaiset ja tanskalaiset uskaltavat asiasta kertoa, mutta Tanskan maahanmuuttopolitiikka on vähän Suomea höllempää.. Käsittääkseni.? Tutkimuksessahan oli siis n. 1000 naista, pieni otos tosin.
- Hälsningar från SV
Ruotsin raiskauslukuja kasvattaa maahanmuuttajien erilainen kulttuuri. Tiukan moraalin maista tulleet kokevat vähänpuetut pohjoismaiset naiset vapaasti otettaviksi, koska heidän käsityksensä mukaan isät ja veljet eivät välitä tyttölapsista, kuten ei välitetä heidänkään kulttuurissaan. Katsokaa länsimaiden menoa heidän vinkkelistään. Bussipysäkeillä on alusvaatemainosmalleja pikkupikku stringeissään, yläkropat paljaana. Hamoset ulottuvat juuri ja juuri "vesirajaan." Autoja myydään vähäpukeisten naisten avulla. Televisiosta tulee jo aikaisempaa enemmän hard coreen luokiteltavaa pornoa.
Heidän kulttuureissaan niin ei ole. Jos heppu kasvatetaan pienestä pitäen siihen, että nainen on kunniallinen vain burkhaan pukeutuneena ja mies parhaimmillaan kun omaa pidättäytyä (mutta maksullisiin on luvallista mennä heidänkin maissaan), niin onko ihme että silmät pyöristyneenä katselee tätä meidän maailmaa?
Laivoilla on usein näitä "kyttääjiä" jotka käyttävät hyväkseen vaaleaihoiset suomalaiset ja ruotsalaiset päihtyneet tytöt. Lähtömaan perusteella sitten tuomitaan. Mamujen määrä on Ruotsissa suurempi kuin Suomessa, jota tilastot näiltäkin osin ovat suuremmat.
Toinen, vähemmän esiintuotu ryhmä, joka raiskauksia tekee, on rikolliset mp-jengit, joiden määrä on hang around-clubeineen kasvanut valtavasti Ruotsissa. Aina löytyy tyttöjä, jotka näkevät näissä ryökäleissä unelmiensa miehiä ja ryhtyvät niiden kanssa suhteisiin. Se vain menee niin, että porukan alimman tason rivijäsen on velvollinen antamaan korkeampiarvoisille sen mitä nämä haluavat sosialisoida, oli se sitten mp, auto tai nainen.
Suunta on kasvava Suomessakin.
Tämä oli kannanotto myös palstalla aiemmin nähtyihin naisten asemasta kertoviin keskusteluihin.
- gustas
Ja millä tavalla Ruotsi liitty Suomen ruotsinkielisiin? Paitsi keilellisesti.
- jeee....
No ruotsihan on surujen eräänlainen ihannemaa,jota osa suruista pitää henkisenä kotimaanaan.
- Julmahuvi
Mamut pieksee mamuja. Hirveää kun joutuvat pukeutumaan säkkiin ja sitten tulee sukkasaippuaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki
"Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."472192Eläkeläiset siirrettävä muuttotappioalueille
Joutoväki pois ruuhkauttamasta elättäjien arkea. Samalla putoaa jokaisen asumiskulut ja rahaa jää enemmän kuluttamiseen.1912009- 1161382
En kerro nimeäsi nainen
Sillä olet nyt salaisuus jota kannan sydämessäni. Tämä mitä tunnen ja kuinka sinuun vahvasti ihastuin on jo niin erikoin711170- 96982
Olet kiva ihminen
En kiellä sitä yhtään. Sinussa on hyvin paljon erinomaisia puolia, enemmän varmasti kun meissä muissa. Sitten on puoli73929Auta mua mies
Ota vielä yhteyttä, keksi oikeat sanat että vuosien ajan kasvanut muuri murtuu meidän väliltä vaikka aluksi vain vähän.78879Uuden upotuskasteen vaiettu ongelma
Alkuseurakunnan kaste oli useamman vuosisadan upotuskaste, joka toimitettiin joko ulkona luonnon vesistöissä tai kasteki45857Ja tääkin vielä...
Kukakohan on valittanut, Salmiko itse? https://www.viiskunta.fi/rehtori-valittiin-ahtarissa-ilman-hakumenettelya-o/1347933835- 61736