Mitä ihmettä Ukrainassa?

jakinboas11

Ukrainassa ei enää ole vaaleilla valittua laillista hallitusta, mutta monien maiden korkeat kohtajat ryntää tunnustamaan uuden johdon vierailullaan. Pakostakin tulee mieleen että lännen leireistä on puututtu ja puututaan Ukrainan sisäisiin asioihin. Kuka tästä oikein hyötyy? Eu saa ainakin nyt energiaa halvemalla ruplan heikkenemisen myötä.

6

89

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • sdjhfakjshdfkjhasdf

      Aivan käsittämätöntä on. Miten joillekin vaan kaikki uppoaa, mitä Hesarissa lukee? Ovatkin jotain kannabiksella aivonsa pehmentäneitä idiootteja?

    • kekkonenkekkonen

      Onhan suomessakin ollut virkamieshallitus, ei siinä sen ihmeellisempää, ja kelpasi kaikille ulkomaalaisille.

      • jakinboas11

        Jep, jos täällä persut kaappaa vallan niin ketähän muuta tullee vierailulle kun Paavi?


    • Tätä ihmettä

      Obama on valinnut uuden messiaan Ukrainaan, siinä ei tarvita ukrainan rupukansaa äänestämään. Obaman perseen-nuolia länsimaat käyvät messiasta kilvan kumartamassa.

    • 877665

      yyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy

    • Öö!?
      Ai miten niin ei o vaaleilla valittua hallitusta!?
      Sama hallitus kai siellä on kuin ennen sitäkin, kun "Weird Al" Janukovitsi otti sieltä jalat alleen!?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vassarit kummittelee pääni sisällä joulunakin

      Hetki sitten alkoi punakapina. Joulupäivään mennessä ollaan jo Lindtmanin nuoruusvuosien näytelmäkerhossa. Tapaninpäivän
      Maailman menoa
      54
      2719
    2. Oho, köyhyys väheni Marinin hallituskaudella

      👋💥🤕 Tuonkin Marinin hallitus sössi --- Vuosien 2019–2023 sosiaaliturva- ja verotusperusteiden muutokset suhteessa h
      Maailman menoa
      96
      2358
    3. Kylläpä asiat onkin nyt hyvin verrattuna Sannan aikaan

      Sannan aikana aähkön alv oli 10%, nyt 25,5%. Ajatelkaa nytkin pörssisähkö on ilmaista, keskellä talvea! Bensan hinta on
      Maailman menoa
      6
      1711
    4. En tiedä mitä olet mulle

      Rakkauteni,ihastukseni,pakkomielteeni,mitä lie. Jokatapauksessa ajattelen sinua päivittäin lämmöllä ja haluan toivottaa
      Ikävä
      54
      1220
    5. Ukrainan raukkamainen isku Moskovaan.

      Pitikö isku tehdä juuri jouluna.Siinä saattoi jäädä joku lapsi isättömäksi.Kyseessä ei edes sotilaskohde.
      Maailman menoa
      284
      1118
    6. On mullakin

      Sua ikävä. En vain pysty siihen mitä toivot. Siksi toivon joskus että voisin vain olla hetken lähelläsi
      Ikävä
      71
      1094
    7. Vittumaista Joulua Kuhmolaisille.

      Siinäpä se tiivistettynä.
      Kuhmo
      20
      962
    8. Mikä on kaunein naisennimi jonka tiedätte?

      Kotimainen tai ulkomainen.
      Sinkut
      71
      934
    9. Ikävä edelleen sinua

      Tänään tunnen sen vahvasti. Kaipaan sinua elämääni. En haluaisi heittää hukkaan sitä mitä meillä oli, mutta ollaan aja
      Ikävä
      23
      865
    10. Sekaisin ihastuksesta

      Oletko mennyt joskus sekaisin ihastuksesta? Miten se on näkynyt, tuntunut tai saanut sinut käyttäytymään? Onko jotain, m
      Ikävä
      55
      783
    Aihe