Näin se menee

Kahvara

SM-liigan runkosarja.

1. Kärpät

2.Tappara

3. Lukko

4. Saipa

5. Jokerit

6. Blues

7. JYP

8. Pelicans

9. Ilves

10. HIFK

Säälipleijjarit:

JYP - HIFK 1-2

Kahden umpisurkean valmennetun ja johdetun, alisuorittajan kohtaaminen on surkeaa tasoa. Suorastaan karmeeta katsoa kuinka näillä materiaalilla voi kontata näin rajusti. IFKI vie tämän luusereitten taistelun. Playoffien huonointa peliä.

Pelicans-Ilves 1-2 , 0-2

Tarjoavat kovan väännön, mutta Ville torjuu Ilveksen jatkoon.


Pleijarit

Kärpät-HIFK 2-0,2-1

Ifkillä ei ole muuta mahdollisuutta kuin Kärppien väärä asenne, mutta se voi ainoostaan johtaa yhteen voittoon maksimissaan Ifkille.

Tappara-Ilves 4-2, 4-3, 4-1

Pahin mahdollinen vastus Tapparalle paikallis vastus, ei varmasti mene 4-0. Materiaali vastaan materiaali, siis Tappara

Lukko- Blues 4-2,4-3,4-1,3-4

Oppi-isä vastaa oppipoika, mestareita molemmat. Verta, hikeä, kyyneleitä. Lukko vie materiaalilla.

Saipa-Jokerit 4-3, 3-4, 2-4

Tasaisin pari, Saipalla ei kokemusta Playoffeista, Jokereilla huonoja kokemuksia Playoffeista. Materiaali ero selvästi Jokereilla, tahtotaso Saipalla. Markkanen vs. Teräväinen.


Välierät


Kärpät- Saipa 4-1

Saipalla massu täynnä. Kärpät jyrää.

Tappara - Lukko 4-1, 4-2

Liika on liikaa Duffallekkin, Rautkorven tappara kahvaa Lukon kesälomille.


Finaali

Kärpät-Tappara 3-4, 4-3, 4-2

Parhaat finaalissa. Tappara voittaa jos finaalissa saa pelata kovaa ja kahvara sen tekee, Metsola voi ratkaista sarjan puoleen ja toiseen. Jos Tappara lähtee pelailemaan Kärppien kanssa on sarja äkkiä Kärpille. Tapparan pitää pelata kovaa ja rikkoa Kärppien peliä ja metsolan on oltava paras moke,se on siinä.

Dappara on kesä derässä

1

98

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • magge93

      Kerranki joku kirjottaa asiaa!! ;D

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kristillisistä Siionisteista asiallista tietoa Hesarissa.

      KD ja Persut ovat kaiken takana avoimesti!
      Maailman menoa
      69
      11715
    2. Ja jälleen uusi latauksessa olleen sähköauton palo! Nyt Keravan Prisman parkkihallissa.

      IS 3.10.2025 Latauksessa ollut sähköauto syttyi yöllä tuleen Keravan Prisman parkkihallissa, Keski-Uudenmaan pelastusla
      Maailman menoa
      97
      8898
    3. Kovan viikon ilta pitäisi lakkauttaa

      Käytännössä pelkkää SDP:lle ilkkumista koko ohjelma veronmaksajien kustannuksella.
      Maailman menoa
      40
      4566
    4. Pakoputkipörisijä syttyi tuleen kesken ajon

      Kyydissä oli 7 henkilöä, mutta hyvä onni matkassa epäonnistuneesta käyttövoimavalinnasta huolimatta, eikä kukaan loukka
      Maailman menoa
      23
      4014
    5. Tänään torille

      Tänään kuulema torilla tapahtuu klo.20. Tulkaaha paikalle kattoon.
      Hyrynsalmi
      97
      3913
    6. Kalja-Kristus Kutsuu Luokseen

      Nyt on Oikea Hetki Ottaa Ryppyys Vastaan! Lue Pelastusryyppy ja tee Promillista elämäsi Herra! Pelastusryyppy on teksti
      Maailman menoa
      5
      3871
    7. Borat ärhäkkänä, syyttelee kokoomusta vilpin suojelusta

      Hänen mukaansa kokoomus seuraa ”toimettomana vierestä, kun vilpilliset firmat vievät urakat rehellisten nenän edestä”, j
      Maailman menoa
      7
      3666
    8. Persut on SYYLLISIÄ KAIKKEEN NEGATIIVISEEN SUOMESSA

      , ne haluaa neuvostoliiton putinin kanssa takaisin, shit voi valvoa kaikkea ja kaikkia, no tietty makeeta mannaa itselle
      Perussuomalaiset
      21
      3474
    9. Perussuomalaisiin minä luotan

      Bensaa raaskii taas tankata ja ensi vuonna laskee ruoan verotus. Nämä muutokset parantavat pienituloisten asemaa.
      Maailman menoa
      41
      3276
    10. Yksi kuoli kolarissa Outokummussa

      -toisen auton kuljettajaa epäillään rattijuopumuksesta. Toisen auton kyydissä oli kuljettajan lisäksi neljä ihmistä. Hei
      Outokumpu
      44
      2679
    Aihe