Kyllä nyt Iivanaa viituttaa ihan kamalasti;
Niin sitä pitää:))
14118
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 14
Vanhimmat
Tuskin. Venäjä valtaa myös ukrainan itäosat ja liittää ne itseensä. Köyhä länsiosa jää euun elätettäväksi...
ja vain siinä että olet veroilla elätetty paskaloinen !
Eikö olekkin kamalaa, hyi ?
kun sinä näet jokapuolella homppeleita... viituttaako sinuakin kun et ole saanut paskaistapersereikää pitkäään aikaan.., kyllä se siitää... hanki muovinen janinukke jota saat nusssia paskaiseenpersereikään ihan oikein niin paljon haluat, joohan einari kiltti ?
"hanki MUOVINEN janinukke jota saat nusssia PASKAISEENpersereikään"
Voi kilinpillu, ei koskaan lakkaa ihmetyttämästä kuinka saatana TYHYMÄÄ porukkaa tälläkin palstalla turpaansa soittelee. Tuossa yllä on taas sen luokan suun kautta hengittäjä että minkähän takia luonto on tuonkin sallinut aikuisikään kasvaa ?
Taas mautonta ryssänvihaa ilmassa, joihinkin meistä on sisäänrakennettu ryssänvihageenivirhe...se on valitettavaa.
Venäjä haluaa hallita Krimiä, ei perseaukista osaa Ukrainaa. Jos Venäjä sulkee kaasuhanat, niin Ukrainnassa ollaan kusessa. Uraa, uraa, uraa.
Siitähän tässä oli kyse, jos Ryssä olisi saatu pois Sevatopolissa niin jenkki olisi saanut huseerata Mustallakin merellä miten haluaa öljyn perässä.
se että se menetti Unkarin, Tsekkoslovakian ja Puolan hallinnan, kun maat muuttuivat demokraattisiksi, vaikka Iivana lähetti panssarivainuja noihin maihin..
Jossakin vaiheessa Iivana menettää myös Venäjän hallinnan... Aika kiva juttu, eikö totta... :))
paska menettänyt niin paljon muutakin: DDRn, Bulgarian, Romanian, Unkarin , Baltian ja nyt menee Ukrainakin ja NATO saartaa joka puolelta.
Viimeisiään vetelee paskadiktatuuri ja säälittävä orjakamsa.
Mutta SUOMEA se ei olemenettänyt eikä aio menettää. Olemme haastajalistalla seuraavana. Voisi sanoa jopa ykköshaastajia. Siis Venäjä haastaa ja määrää, suomi heittää pyyhkeen kehään ja antautuu.
Jyrki loisen puheet tänään olivat sitä luokkaa että Putinille on soiteltu ja luvattu maat ja mannut.
'
mehän emme ole slaavilainen orjakansa emmekä orjuuteen ja diktatuuriin suostu enää (1956 1981 sellainen olimme) joten BATO yhteistyö tulee tiivistymään lähiaikoina paljon.
Voi näitä kalja ja viinihuuruissa tehtyjä päätelmiä täällä.Ei tiedä itkisinkö, vai nauraisinko.
Ihan kun kuuntelisi juttuja jossakin paikallisessa räkälässä, missä känniset räkä poskella spekuloi ukrainan tilannetta.
Itse en ole ottanut tippaakaan alkoholia tämän Ukrainan kriisin aikana. Tosin lääkitysten kannalta se ei olisi edes kovin fiksua. En siis omalta osalta myönnä tehneeni alkoholihuuruisia päätelmiä. Epäilen että monella täällä on samankaltainen tilanne.
Eiköhän Venäjä anna mielellään Ukrainan EUlle. Toistaiseksi Venäjä on ylläpitänyt Ukrainan rahoitusta yksipuolisesti. He varmaan mielellään katsoiisvat sivusta kun suomalaiset veronmaksajat alkavat syytää miljardeja Ukrainaan.
Krim tosin tulee liittää Venäjään koska se on osa Venäjää ja mitä todennäköisimmin
halauavatkin olla. Eihän kukaan kyseenalaista Skotlanninkaan kansanaanestystä
jossa äänestävät eroamisesta Yhdistyneistä Kunungaskunnasta, ja siellä Skotlannin
historia osana UN 0f KIngdom on sentään jatkunut todella kauan ja hallinto on ollut yhteinen. Krim on ollut aluehallinnon alla, ja Sevastopol ei ikinä ole edes ollut Ukrainan hallinnon alaisuudessa vaan aina Venjän.