Onko Vesilahden ainoa OP- pankki ja otto

vaarassa loppua kokonaan,missäs tyynynalla sitten alan varojani säilömään. Pankit on pettureita eikä osaa pitää asiakassuhteistaan kiinni,sillä asiakkaathan ne pankit pystyssä on pitänyt kautta maailmanhistorian. Taas jossain on kannattamaton yksikkö ja sen toilailut saa maksaa pieni kuihtuva maalaiskunta raippana,että sen asukkaat joutuu käymään jossain toisessa pitäjässä pankissa. Ja eikös kepulaiset nyt saa mitään aikaan estämällä tämä,kun pian on vaalitkin tulossa.
12448
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

Narvassa on Kantapankki sinne kipinkapin!

Äänestä

Vaihdoin jo aikoja sitten pankkia,kun Vesilahteen ei jäänyt muutakuin silloinen OP. Hauhonsäästöpankkiin Lempäälän konttoriin mentiin silloin ja vieläkin ollaan asiakkaana siis nykyisessä kantapankissa.

Äänestä

Kirkolla on se S-pankki. Saa rahaa aukioloaikoinkin.

Äänestä
  • vuosi pari niin kirkonkylän Op:llä on lappuluukulla!

    Äänestä

  • Kantapankkiin! kirjoitti:

    vuosi pari niin kirkonkylän Op:llä on lappuluukulla!

    Kantapankki muuttuu Oma Säästöpankiksi ja toiminta loppuu Narvasta.

    Äänestä

Kohta lainat maksettu,sen jälkeen en tarvitse minkään lipunalla olevaa pankkia .Työpalkkani on mahdollista saada käteisenä,joten soromnoo pankit,antaa velallisten roikkua siinä löysässä hirressä.

Äänestä

Oma Säästöpankki sitten loppuu Narvasta. Terveysasema ja palvelutalo lopettaa ja sitten tietysti Apteekki. Koulu sitten suljetaan seuraavaksi ja muksut kärrätään takseilla Kirkonkylään.

Äänestä
  • Niin ja pian kunta lopettaa koko Narvan säästösyistä.

    Äänestä

Taas mennään perseedellä puuhun niinkuin Vesilahdessa on tehty kautta aikojen.

Äänestä

käyttäkää hyvät vesilahtelaiset oman pitäjän palveluita,älkääkä aina ajako Lempäälään asioimaan!

Äänestä

Mitä palveluita tarkoitat?. 2-3 ruokakauppaako?. Joskus on ihan pakko mennä suureenmaailmaan ostoksille,kun Vesilahdesta ei saa muutakuin ruokaa ja sen lisäksi eioota muiden tuotteiden kohdalla.

Äänestä
  • Juuri rillillä asioin viikonloppuna. Ei tullu ruokamyrkytystä. Pizzallakin oon käyny ja aittakahvilassa olen ryypänny kahvit.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Onnex oon nettiii kirjoitti:

vaarassa loppua kokonaan,missäs tyynynalla sitten alan varojani säilömään. Pankit on pettureita eikä osaa pitää asiakassuhteistaan kiinni,sillä asiakkaathan ne pankit pystyssä on pitänyt kautta maailmanhistorian. Taas jossain on kannattamaton yksikkö ja sen toilailut saa maksaa pieni kuihtuva maalaiskunta raippana,että sen asukkaat joutuu käymään jossain toisessa pitäjässä pankissa. Ja eikös kepulaiset nyt saa mitään aikaan estämällä tämä,kun pian on vaalitkin tulossa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu