Juuri tulleen tiedon mukaan poliisi on päässyt sotshin paralympialaisiin terrori-iskua suunnitelleen suomalaisen jäljille.
Epäilty on "kotko" . Miehen jäljille päästiin seuraamalla suomi24 keskustelujen huuhaa palstaa, mies tunnettiin siellä ilmeisesti koodinimellä "vajukkiviestittäjä"
Terrori-isku
poliisi.
3
<50
Vastaukset
- supon postitieto
mies oli aseistettu mutta kun hänen pöksyistään löytyi lataamaton nysä, hänet laskettiin vapaalle jalalle kahden tuopin takuita vastaan.
- poliisin tiedottaja
Kotietsintä tehty, epäilty löytyi tietokoneen äärestä. Pois vietäessä huusi kovaan ääneen.....ÄLKÄÄ VIEKÖ VIELÄ, TORSOVIESTI JÄI KESKEN!!!!!
- ai jassoo
Ei se sitten vielä lähtenytkään sinne Sotshiin?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Virkamiehille tarvitaan tuntuvat palkankorotukset
Naistenpäivänä on syytä muistuttaa, että virkamiehen euro on vain 80 senttiä. Palkat tulee saattaa samalle tasolle yksi614709Riikka Purran kaudella nousi bensan hinta yli 2 euron
Muistatteko kuinka edellisen vasemmistohallituksen aikana, ns. Marinin aikakaudella, bensiiniä sai 1,3 euron litrahinnal974421- 743882
Olisipa saanut sinuun
Tutustua paremmin. Harmi että aloin lopulta jännittämään kun näytit tunteesi niin voimakkaasti ja lähestyit niin voimaak963797Mitäs nyt sijoittajat?
Pörssit laskevat maailmalla Iranin sodan takia ja muutenkin ovat olleet Trumpin vallan alla epävarmat. Ainoa, mikä on no1192835- 352608
- 372512
- 242489
- 382479
Olisitpa se hellä
Ja herkkä minkä kuvan sain sinusta irl. Haluaisin että elämässäni olisi sellainen joka arvostaa minua juuri sellaisena k232354