Muusikko ja lauluntekijä Alpo Myller

Mieshän muistetaan mm. legendaarisista hiteistään Enon Disco ja Pamilankoskella.

Mitähän miehelle kuuluu tänä päivänä?
51976
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Huu is tis mään ? Rom Eno Finland ??? oor vat ?

Äänestä

Alpo Myller on tiettävästi Luhtapohjalla vaikuttanut muusikko ja taksikuski. Tässä hänen ja Soile Korhosen yhteistyössä syntynyt kappale Pamilonkoskella:

http://www.youtube.com/watch?v=lyXq2BLfrb8

Äänestä

Mies on julkaissut jälleen uutta musiikkia levyllisen verran!

Äänestä

Sama Alpo joka työnsi piikkiä Vainion peffaan?

Äänestä
  • Talonmiehestä tuli mieleeni että kokkelia sniffanut Eremenko väittää että ei tiedä miten on saanut ainetta itseensä.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


ulvova mylleri kirjoitti:

Mieshän muistetaan mm. legendaarisista hiteistään Enon Disco ja Pamilankoskella.

Mitähän miehelle kuuluu tänä päivänä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu