Krimin itsepuolustusjoukot ovat joutuneet ampumaan ilmaan varoituslaukauksia Etyj:n fasistissiionististen kapitalististisimperialististen uuskolonalistien yrittäessä provosoida rauhallisia itsepuolustusjoukkoja Venäjän Krimillä.
Suomalaisia sotakiihkoilijoita kaksin kappalein mukana riehunnassa.
Odotamme Putinilta jämäköitä toimia kansanmurhan estämiseksi ja venäläisten oikeuksien turvaamisessa Krimillä ja muuallakin Euroopassa.
ETyj:n tarkkailijoiden röyhkeys
3
59
Vastaukset
- Voi olla ihan
turvallisuus kysymyskin etteivät sinne päästä! Kun onhan sieltä joutunut pakenemaan yk:n pääsihteerin edustajakin melko livakasti! Vois näille käydä vielä huonommin sielä vaellellessaan paikasta toiseen!
- perinnön tuhlaus
Tarkoitus on suojella sekä tarkastajia eksymiseltä oudossa ympäristössä että krimiläistä kansaa amerikkalaisten kapitalistien kiihotuspropagandalta.
Krimillä olevien suomalaisten militarististen provokaattoreiden toiminta on neulanpistopolitiikkaa Suomen ja Venäjän välisen ystävyyden ja luottamuksen horjuttamiseksi ja idänkaupan vahingoittamiseksi. - No tuota
Jos ne tuollasen porukan kanssa on liikkeellä, mitä tässä uutisessa oleva video näyttää, niin eipä ole ihme, että eivät päästä heitä sinne krimille. Itseänsä saavat syyttää he!
http://www.verkkouutiset.fi/ulkomaat/sotilastarkkailija etyj tiesulku-17066
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalainen tutkimus paljasti oudon asian vasemmistolaisista - he häpeävät itseään
Kyllä, asia on faktaa. Suomalainen tutkimus osoittaa, että vasemmistolaisina itseään pitävät kansalaiset häpeävät itseää1383829Sosialismia Tampereella: Virallinen ilmiantolinja avautuu kaupungissa
Nyt siis mennään mansessa ihan justiinsa samaan malliin kuin entisessä Neuvostoliitossa, jossa saattoi ilmiantaa naapuri3362964Tätä et nähnyt tv:ssä: Frederik paljastaa - Totuus "haisevasta jäynästä" pehtoorille Farmilla
Frederik veti ns. herneen nenään ja päätti kostaa pehtoorille. Mitäs mieltä olet Frederikin "aamutoimista"? Lue jutt81865Ellen Jokikunnas paljastaa kyynelehtien Ralph-pojasta: "Apua..."
Ellen Jokikunnaksen ja hänen puolisonsa Jari Raskin perheestä ja taloprojektista Italiassa kertova Unelmia Italiassa -sa51598Oho! Vappu Pimiä teki "röyhkeän" teon - Onko sopivaa paljastaa tämä MasterChef-sarjasta?
Vappu Pimiä on astunut MasterChef Suomi -keittiöön ja liittynyt ohjelman legendaariseen tuomaristoon Helena Puolakan ja41079- 71934
Kaste tulisi tehdä apostolisella tavalla Ap. t. 2:38 mukaan
Apostolit eivät kastaneet kolminaisuuden nimellä vaan Jeesuksen alkuperäisen käskyn mukaisesti: Ap. t. 2:38 Niin Pietar38864- 44774
- 65741
Kuhmossa rallit alkoi ennen aikojaan
Paettiin polliisia törkeästi? Se tuo rallikiima on näemmä saavuttanu paikalliset tommi mäkiset kiljupäissään auton rat22708