Miettikääpä asiaa omilla AIVOILLA sen sijaan, että uskotte sokeasti USA-/Natomielisten täysin järjenvastaista propagandaa.
Ukrainan oppositio ei ikinä tekisi mitään, mitä Venäjän johto haluaa, eikä mitään, mikä hyödyttäisi Venäjää. Ne tahot joiden hyödyksi oppositio pelaa kaikin tavoin, ovat USA ja Nato. Ilman pienintäkään epäilystä oppsitio on hakeutunut yhteistyöhön em. tahojen kanssa ja nämä vastaavasti ovat hakeutuneet yhteistyöhön opposition kanssa saadakseen yhteiset tavoitteet toteutumaan.
Varsinkin Naton jäsenmaille ns. Natoyhteensopivia aseita valmistavien amerikkalaistehtaiden omistajilla on kyse mijardien dollareiden kaupoista. Mikäli Venäjä olisi onnistuttu lavastamaan syylliseksi, olsi siten saatu sekä Ukraina että mahdollisesti muitakin maita Natoon ja heidän asiakkaikseen. Jo yksi anoa tuollainen asetehdas työllistää n. 130 000 euroa ja sen liikevaihto pyörii useissa kymmenissä miljardeissa. Jotta bisnes ja asekehitys jatkuisi mahdollismman suurella volyymilla, tarvitaan uusia Natojäsenmaita ostamaan kallista teknologiaa, koska vanhat eivät uusi kalustoaan joka vuosi.
...Raksuttaako....??? Mahdollisissa kommenteissa olisi suotavaa olla edes hitunen FAKTAA JA SITEN JÄRJELLÄ USKOTTAVIA PERUSTELUJA, eikä vain fanaattista jenkkipropagandaa perusteluna pelkkä halu kehua USA:ta.
Ketkä palkkasivat Ukrainan oppositon tappamaan?
23
130
Vastaukset
- edellinen...........
....siis työllistää 130 000 ihmistä...
- ihme tyyppi
ja omat juttusi eivät sitten ole Venäjän propagandaa?..
- Mikä ite olet????
ihme tyyppi kirjoitti:
ja omat juttusi eivät sitten ole Venäjän propagandaa?..
Minun juttuni ei ole leivttää propagandaa vaan puolustaa totuutta. Jos motiivit ja todisteet osoittaisivat Venäjän syyllisyyteen ampumisissa, olisin valmis vaikuttaman silloinkin totuuden puolesta.
Asiassa häiritsee jatkuvasti esille nouseva suomalaisten sokea ja älyvapaa USA-palvonta sekä Natokiima. Molempia pidän juuri nyt älyn vähyytenä, ja niistä voi olla vain suurta haittaa ja suuria kuluja.
En hyväksyä sellaista, että kun motiivit ja todisteet Ukrainan ampumisista viittavat erittäin vahvasti Natoon ja jenkkeihin yhdessä Ukrainan uuden koalition kanssa, niin täällä sepitetään faktojen valossa täysin järjettömiä satuja Venäjän syyllisyydestä. Varsinkin, kun Venäjälle olisi ollut vain suurta haittaa ukrainalaisten teurastamisesta. Kiinni se olisi jäänyt varmasti, ja silloin se olisi tehnyt vain valtavan palveluksen USA:lle ja Naton laajentajille hyötymättä itse yhtään enempää, kuin mitä se helpommin voisi saavuttaa esim. kiristämällä Ukrainaa kaasun toimituksilla ja muilla taloussanktioilla.
- savuava pyssy
Victoria Nulandin ja USAn Ukrainan suurlähettilään välisessä keskustelussa muovattiin vallankumoushallitusta jo ENNEN kuin Janukovitch oli poistunut maasta. Suomessa media vain tarttui siihen "Eurooppa suksikoon vittuun" kommentiin ja jätti tuon oleellisen tiedon käsittelemättä.
http://www.youtube.com/watch?v=6czKOr0Wxfw
Jenkeissä tästä puhutaan kyllä kovasti. - Vladimir Uljanoviths
Ketkä palkkasivat mm.
myrkyttämään Poloniumilla vastustaja Lontoossa
räjäyttämään kerrostalon Venäjällä
tappamaan arvostelevia reporttereita Venäjällä
brutaalisti hyökkäämään teatteriin panttivageista piittaamatta
älyttömät puutullit Suomelle
pommikoneiden valehyökkäykset Ruotsia kohden
Suomen ilmatilan toistuvat loukkaukset
nöyryyttämään Suomen presidenttiä odotuttamalla laskulupaa tunnin Pietarissa kun itse Putin oli tulossa Moskovasta
kuukausien pidätykset greenpeace aktivistelle
Tsetsenian raakuudet, Georian raakuudet
nettihyökkäykset Balttiaan patsaskiistan jälkeen ja yleensä koko patsaskiistan
lapsiasia kiista Suomessa
kaapatun suomalaisisän lapsen palautuksen estäminen Suomeen vastoin oikeuden päätöstä
jne.jne.- vastaus =
no jutku jutikat tietenkin.
- He he..
>>kuukausien pidätykset greenpeace aktivistelle
- Raksuttaako...??
Etkö raukka kyennyt vastaamaan avauksen kysymykseen? Siinä ei kysytty mitä kaikkea Venäjä on tehnyt, vaan kysyttiin, ketkä ovat ihmisten kaduille teurastusten takana Ukrainassa? Varmaa on vain se, että se on joku muu taho kuin Venäjä.
Eihän teillä USAnisteilla ole edes sen verran älyä päässä, että kun vastaatte johonkin kysymykseen, niin ette kyken mihinkään järkevään kommenttiin asiasta vaan kerrotte ihan kaikkea muuta kuin mihin pyydettiin ottaman kantaa....
...Ei ole oikein tervettä.... - suollat propagandaa
Raksuttaako...?? kirjoitti:
Etkö raukka kyennyt vastaamaan avauksen kysymykseen? Siinä ei kysytty mitä kaikkea Venäjä on tehnyt, vaan kysyttiin, ketkä ovat ihmisten kaduille teurastusten takana Ukrainassa? Varmaa on vain se, että se on joku muu taho kuin Venäjä.
Eihän teillä USAnisteilla ole edes sen verran älyä päässä, että kun vastaatte johonkin kysymykseen, niin ette kyken mihinkään järkevään kommenttiin asiasta vaan kerrotte ihan kaikkea muuta kuin mihin pyydettiin ottaman kantaa....
...Ei ole oikein tervettä....et sinä ole pystynyt osoittamaan millään tasolla demokratialiikettä syylliseksi
- <<<<xXx>>>>>
suollat propagandaa kirjoitti:
et sinä ole pystynyt osoittamaan millään tasolla demokratialiikettä syylliseksi
Länsimaat syyttävät Janukovitšia syylliseksi.
Venäjä Ukrainan demokratialiikettä.
Venäjän media julkaisi videon, minkä mukaan sala-ampujat ampuivat mielenlosottajia demokratialiikkeen hallussa olevasta rakennuksesta. Lisäksi Venäjä on pyytänyt, että ETYJ tutkisi nuo ampumiset. Tähän pyyntöön ei ETYJ eikä demokratialiike ole suostunut.
Herää kysymys miksi asiaa ei tutkita?
Se on kuitenkin koko kriisin kannalta aika olennainen tapahtuma.
- Vladimir U
Arvailuja on ketkä palkkasivat Ukrainassa tappajat.
Luettelossa mainittujen tekosten tekijät ainakin psyykkisesti voisivat sen tehdä koska pystyivät siihen Venäjällä, Britanniassa jne.
Vastauksen saaminen raksuttaa mutta ehkä se selviää.
Putinin vastaus on yhtä luotettava kuin hänen sanomansa että Krimillä ei ole venäläisiä joukkoja vaan kyseessä ovat krimiläiset itsepuolustusjoukot. - heti varhstautua
euroopan koko puolustusvoimat tulis varustautua tunnusmerkillä .
vaatteisiin erikoinen merkki josta erottaa oikeat joukot.
nyt joka kriisimaahaan tulee tuntemattomia tarkka-ampujia eikä kukaan tiedä naamionalle ketä ovat.- Bryssä Äärioikealla
Sama natokiima on nyky-Venäjän oligarkkijohdolla, kuin täällä äärioikeiston PersuKokoomusKrdRkp:llä, samoja veropakolaiseliitin etujenajajia kun ovat. Pelkästään rikkaitten asialla, tavallista kansaa vastaan.
- Arvaa kuka?
Nykysota onkin naamiaissotaa.Arvaas oikun eikun kuka oon, joko arvaat sen?Pumpumräiskis!Ehdotus uudeksi sotilasmarssiksi.
http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=oS6mw-YE5IU - USA ja Nato häärii
Natomaa Viron Pääministeri soitti 26.2. EU:n ulkoasiainhoitaja Ashtonille kertoen, että ampumisten takana oli Ukrainan uusi koalitio. Ei siis Yanykovich tai Venäjäkään. Puhelu tapahtui sen jälkeen kun Paet oli tavannut Ukrainassa vallankaappaushallinnon edustajia.
Lisäksi ampumisista on videoita jotka todistavat, että omat ampuivat omia. Luodit tulivat omien suunnalta osuen usein uhria selkään. Lisäksi lääkärit ja muut asiantuntijat ovat vakuuttuneita, että mielenosoittajia ja poliiseja ampuivat samat ampujat. Useat faktat yhdessä osoittavat käytännössä aukottomasti, että Uusi koalitio tapatti niin vanhan hallinnon kuin oman koalitionsakin kannattajia. Tämä tukee vahvasti sitä mahdollisuutta, että joku Ukrainan ulkopuolinen ja uuden koalition johdon kanssa yhteistyötä tekevä taho suoritti verityöt. Ainakaan heille ei olisi ollut vaikeaa tappaa vieraassa maassa tuntemattoimia koalition kannattajia, kun taas ukrainalaisille olisi ollut hyvinkin vaikeaa ampua omia aateveljiään joiden seassa saattoi olla tuttuja ja hyviä ystäviäkin.
Koska lukuisilla tapahtumiin liittyvillä faktoilla on periaatteessa aukottomasti todistettu, että uusi koalitio järjesti verilöylyn, niin mitä on syytä päätellä siitä, että juuri tuo koalitio ajaa Ukrainan littämistä Natoon? Varsinkin kun myös Nato haluaa erittäin kovasti Ukrainan jäseneksi. Samoin Natolle aseita valmistavat amerikklaiset tehtaan odottvat vesi kielellä, että tulee uusia jäsenlmiata jotka tilaavat miljardeilla dollareilla Nato-aseistusta.
Joten, VAIN JA AINOASTAN TOTUUKSIIN PERUSTUEN, ….Eikä vieläkään avaudu mitkä tahot ovat erittäin todennäköisiä Ukrainan veritöihin?- suollat propagandaa
taas vedit mutkat suoraksi. On toistaiseksi vain siepattu puhelu ja siinä esitetty huhu. Eipä ole kovin vahvat todisteet demokratialiikettä vastaan , vaikka on kaikki vakoiluvehkeet käytössä
- Puhelu on FAKTAA!
suollat propagandaa kirjoitti:
taas vedit mutkat suoraksi. On toistaiseksi vain siepattu puhelu ja siinä esitetty huhu. Eipä ole kovin vahvat todisteet demokratialiikettä vastaan , vaikka on kaikki vakoiluvehkeet käytössä
Jaa, ettäkö Viron Pääministeri päätti noin vain soittaa EU:n ulkoaisainhoitajalle kertoakseen kuulleensa huhuja ampujista? Muista ainakin huomenna lääkkeesi...
"Paet sanoo puhelun aikana, että vahvistuvan käsityksen mukaan Kiovan Maidanin aukion tarkka-ampujat eivät olleet Ukrainan syrjäytetyn presidentin Viktor Janukovitshin järjestämiä, vaan kaiken taustalla olivat Ukrainaa nyt hallitsevan tahot."
http://www.uusisuomi.fi/ulkomaat/67170-vahvistus-rajulle-venalaisvaitteelle-lataaminen-internetiin-juuri-nyt-ei-ole-sattumaa - <<<<<xXx>>>>>
suollat propagandaa kirjoitti:
taas vedit mutkat suoraksi. On toistaiseksi vain siepattu puhelu ja siinä esitetty huhu. Eipä ole kovin vahvat todisteet demokratialiikettä vastaan , vaikka on kaikki vakoiluvehkeet käytössä
Tämä videokin pitäsi jotenkin selittää..
Laukaukset tulevat demokratialiikkeen hallussa olevasta rakennuksesta. Jotkin noista laukauksista voidaan tulkita myös tulevan muualta.
Mutta esim. ensimmäisen laukauksen pitäisi tulla maan alta, mikäli se on ammuttu muualta.
Miksi noita ampumisia ei haluta tutkia demokratialiikkeen ja ETYJ:n taholta?
http://www.youtube.com/watch?v=VnpCQr1kpH0 - ETYJ pelkää Natoa
<<<<<xXx>>>>> kirjoitti:
Tämä videokin pitäsi jotenkin selittää..
Laukaukset tulevat demokratialiikkeen hallussa olevasta rakennuksesta. Jotkin noista laukauksista voidaan tulkita myös tulevan muualta.
Mutta esim. ensimmäisen laukauksen pitäisi tulla maan alta, mikäli se on ammuttu muualta.
Miksi noita ampumisia ei haluta tutkia demokratialiikkeen ja ETYJ:n taholta?
http://www.youtube.com/watch?v=VnpCQr1kpH0On selvää, että useat tahot Natoleirissä, EU:ssa ja Venäjälläkin ovat tutkineet nuo videot ja tietävät tarkkaan mistä ammuttiin, ja keiden hallussa kyseinen paikka oli.
Venäläiset tietävät, ettei Natomyönteisissä maissa uskota heitä, vaikka he pystyisivätkin osoittamaan ja todistamaan syylliset. Vastaavasti Natomielisissä maissa ei halua tuoda totuutta esille, koska nuo videot suoraan todistavat ainakin sen, että kansaa teurastaneet ampujat eivät voineet olla venäläisiä, eivätkä Yanukovichin joukkojakaan. Ja silloin ainoaksi vaihtoehdoksi jää, että ne olivat uuden koalition joukkoja.
Ja kun tiedetään, että uuden koalition suuret tukijat ovat Nato ja USA, sekä USA:n aseteollisuus joka saa aina valtavia hyötyjä jokaisesta uudesta Natojäsenestä, niin mikään Natoyhteisön vihaa pelkäävä taho ei uskalla tuoda esiin todistusta joka osittaa uuden koalition ja sen mahdollisten yhteistykumppaneiden olevan takana noissa ampumisissa, yhteistyössä.
- EI Natolle VAS
Ukrainan opposition mielenosoitukset, alkoivat tavallisen köyhän kansan oikeudenmukaisuusvaatimuksina, Janukovichin äärioikeistolaista mielivaltahallintoa vastaan, joka rypi ahneudessa ja rikkauksissa, tavallisen kansan köyhtyessä köyhtymistään, kuten Suomessakin.
Itse asiassa Suomen Kiekkovieramielenosoittajien ja Ukrainan Maidan aukion mielenosoittajien välillä ei ole muuta eroa kuin, että ne samat poliitikot, jotka Suomessa olivat usuttamassa poliisia väkivaltaan, oman maamme kansalaisia vastaan Tampereella, ovat nyt Kiovassa kyynelehtimässä seppeleineen Maidan aukion Kiekkovieraitten muistoksi. - Yksinkertaisesti
takana on aikamme iljettävin ryssä.
- EI Natolle VAS
Sodat maailmassa saadaan edes jonkinlaiseen hallintaan, vasta kun veroparatiisit suljetaan, veropakolaisyritykset laitetaan verotukseen ja yhteiskuntavastuuseen.
Boikotoikaa näitä puolueita, jos haluatte rauhan säilyvän Suomessa: KeputPersutKokoomusKrdRkpVihreät.
Vahva hyvinvointivaltio, kunnollinen toimeentulo ja perusturva, toimivat julkiset palvelut kaikille kansalaisille, töitä, asuntoja, ym aidon demokratian merkkejä tarvitaan, että rauha säilyy. Liittoutumattomuus ja hyvä diplomatia mukaanlukien. - raka raks raks raks
http://finnish.ruvr.ru/news/2014_03_05/Ukrainan-parlamentille-on-jatetty-lakialoite-Naton-jasenyydesta-8857/
"Ukrainan parlamentille on jätetty lakialoite, jossa määritellään maan linja Nato-jäsenyyden saavuttamisesta, ilmoitti tänään parlamentin sihteeristö."
Natsihallinnolla on nähtävästi kiire järjestellä asioita ennen vaaleja, jolla saadaan Ukrainaan uusi laillinen hallinto.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vesikin maksaa, miksei hengitysilma?
Jatkuvasti itketään ettei ole rahaa mihinkään, mutta tilastojen mukaan rahaa on enemmän kuin koskaan, joten miksei asial291909Satuolennoista tarinointi ei kuulu peruskoulun tehtäviin
Opetustunteja on muutenkin käytössä vain rajallinen määrä. Eli nämä satuhommat koulun ulkopuolelle vapaaehtoisiin harras1651880Suomalainen perheenisä vaatii Suvivirren esittämisestä hyvityksiä
Itse lapsena uskonnonopetuksesta vissiin traumoja saanut ihka suomalainen (!) perheenisä vaatii Espoon kaupungilta korva3751748Mies profiloin sinut
Etsit täysin hallittavaa mutta samalla poikkeuksellista ihmistä. Etsit jotain mitä et koskaan tule saamaan.2161248Lahkokasteen ja kristillisen kasteen erot
Raamatun mukaan Kristillisessä yhdessä kasteessa Jumala pesee ja puhdistaa ihmisen sydämen ja poistaa perisynnin kirouks4221158- 121131
Heikki Paasosen Marita-vaimo jätti tunteikkaat jäähyväiset: "Tällä kertaa me..."
Heikki Paasonen on naimisissa Marita Paasosen (os. Alatalo) kanssa ja heillä on kaksi pientä lasta. Nyt koitti aika jätt81066- 881066
- 2851025
Pirkanlinna yleisötapahtuma
Oli todella hyvä tilaisuus. Ja EERO. L. Aivan mahtava tyyppi. Veti rennosti ja asiallisesti. Ja yleisöltä hyviä kysymyks501001