Intia tukee Venäjää Ukrainan kriisissä.

Onko maailman politiikassa tapahtumassa uudelleen blokkiutuminen.

Venäjä, Intia ehkä myös Kiina vs USA ja EU ?


http://www.iltalehti.fi/ukrainan-kriisi/2014030918108514_uk.shtml
788
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Sodat maailmassa eivät vähene, ennen kuin veroparatiisit suljetaan ja veropakolaisyritykset laitetaan verotukseen ja yhteiskuntavastuuseen.

Veropakolaiseliitin asebisneksien rahoittamisen sijaan, valtion varat pitää käyttää kansalaisten hyvinvointiin jokaiselle suomalaiselle.

Äänestä

Ja suurin osa Eu:n Ja Usan kansalaisitakin on venäläisten puolella. Ukrainaa kannattaa vain Obama ja Eu:n johtajat, jotka licking Obama's brown asshole.

Äänestä

jo aikapäiviä sitten:
Tuossa maat, jotka ovat venäjän kanssa liitossa, samoin kuin venäjä niiden.
http://www.sectsco.org/EN123/

Äänestä
  • Pakistan, Turkki, Afganistan ????

    Äänestä

Eli vastapuolella on 2,5 miljardia ihmistä. Meillä kolmasosa siitä. Olemme siis demokratian pelisääntöjen mukaan väärässä.
Mutta meillä on enemmän ydinaseita, joten taidamme sittenkin olla oikeassa.

Äänestä

Jep

Meidän ydinaseilla maailma tuhotaan 3 kertaa, noiden aseilla vaan 2,5 kertaa.. Joten me voitetaan

Äänestä
  • me ollaan velkasija ja siten köyhiä, nuo ovat lähes velattomia ja siten rikkaita. Ne voi ostaa meidän ydinaseet ja kauppamiehet myy, koska kaikki on yksityistettävä niin sanoo mm. eu.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


<><><><><><><><><><> kirjoitti:

Onko maailman politiikassa tapahtumassa uudelleen blokkiutuminen.

Venäjä, Intia ehkä myös Kiina vs USA ja EU ?


http://www.iltalehti.fi/ukrainan-kriisi/2014030918108514_uk.shtml

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu