USA:n ex-valtiovarainministeri:

''Ukrainan ryöstäminen on alkanut''
-Yhdysvaltain entinen valtiovarainministeri Paul Graig Roberts on kirjoittanut laajasti huomioidun kirjoituksen siitä miten Ukrainan ryöstäminen on jo aloitettu ja miten USA valtaa Ukrainan alueita. ROBERTSIN ANALYYSIN MUKAAN TILANNE AJETAAN SIIHEN, ETTÄ PUTIN PAKOTETAAN JULISTAMAAN SOTATOIMET.
Ennen kuin mitään vakautta tai laillisuutta on edes saavutettu NUKKEHALLITUKSELLE, JONKA WASHINGTON MASINOI VALLANKAAPPAUKSELLAAN laillisen ja äänestyksellä valtaan asetetun Ukrainan hallinnon tilalle, lännen ryöstömiehet ovat jo työssään. Naiivit mielenosoittajat, jotka uskoivat propagandaan siitä miten EU-jäsenyys tarjoaisi paremman elämän, ovat menettämässä puolet eläkkeistään huhtikuuhun mennessä. (Asiasta uutisoi Kommensant-Ukraina) Mutta tämä on vasta alkua.
http://www.verkkomedia.org/news.asp?mode=3&id=9973

;-_-_-
Sattuneesta syystä ette saa tätä ja muita vastaavia tietoja valtamediasta ja se sattunut syy on tässä:
Valtamedia sodan sylikoirana
- Valtamedia on keskeinen osa Yhdysvaltain ''keisarillista konetta''. Vaikka se pitää itseään vartijana, se on itse asiassa sotakoira, jonka tehtävänä on piilottaa Washingtonin aggressioita valhesumun taakse ja rummuttaa sotaa. […] Mätä asiaintila näkyy aivan liian selvästi kun presidentti luo uhkaa toista maata vastaan. Toimittajat toimivat paineen luojina ja tehostajina. He menevät mukaan hyökkääjän (presidentin) puolelle antaen siunauksen väkivallan käytölle.
;[…]
Toimittajan kommentti:
Tämä oli lyhyt tiivistelmä alkuperäisestä. On helppo huomata kuinka samankaltainen tilanne on meilläkin Amerikkaan verrattuna. Valtamedialta puuttuu kaikki terve kriittisyys tapahtumiin ja se on sitoutunut puolustamaan omaan sokeuteensa vajonnutta eliittiä.
EU on myös samassa koukussa ja sen mediaa ohjataan tarkkaan Amerikasta. Kyse on eräänlaisesta mediapsykoosista, jossa realiteetin määrittelee median omistava taho.
http://www.verkkomedia.org/news.asp?mode=4&id=9943

0

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Suomalainen tutkimus paljasti oudon asian vasemmistolaisista - he häpeävät itseään

        Kyllä, asia on faktaa. Suomalainen tutkimus osoittaa, että vasemmistolaisina itseään pitävät kansalaiset häpeävät itseää
        Maailman menoa
        139
        3850
      2. Sosialismia Tampereella: Virallinen ilmiantolinja avautuu kaupungissa

        Nyt siis mennään mansessa ihan justiinsa samaan malliin kuin entisessä Neuvostoliitossa, jossa saattoi ilmiantaa naapuri
        Maailman menoa
        336
        2974
      3. Tätä et nähnyt tv:ssä: Frederik paljastaa - Totuus "haisevasta jäynästä" pehtoorille Farmilla

        Frederik veti ns. herneen nenään ja päätti kostaa pehtoorille. Mitäs mieltä olet Frederikin "aamutoimista"? Lue jutt
        Tv-sarjat
        9
        1882
      4. Ellen Jokikunnas paljastaa kyynelehtien Ralph-pojasta: "Apua..."

        Ellen Jokikunnaksen ja hänen puolisonsa Jari Raskin perheestä ja taloprojektista Italiassa kertova Unelmia Italiassa -sa
        Suomalaiset julkkikset
        6
        1616
      5. Oho! Vappu Pimiä teki "röyhkeän" teon - Onko sopivaa paljastaa tämä MasterChef-sarjasta?

        Vappu Pimiä on astunut MasterChef Suomi -keittiöön ja liittynyt ohjelman legendaariseen tuomaristoon Helena Puolakan ja
        Tv-sarjat
        4
        1089
      6. Mun kaikkialta häviäminen

        Ei liity sinuun. Muista se. ❤️ Mua kiusataan enkä mä enää jaksa.
        Ikävä
        71
        934
      7. Kaste tulisi tehdä apostolisella tavalla Ap. t. 2:38 mukaan

        Apostolit eivät kastaneet kolminaisuuden nimellä vaan Jeesuksen alkuperäisen käskyn mukaisesti: Ap. t. 2:38 Niin Pietar
        Kaste
        38
        864
      8. Onko teillä

        minkä tyyppisiä seksifantasioita kaivattunne kanssa?
        Ikävä
        44
        774
      9. Inhottaa ajatus siitä

        Miten monia olet pannut.
        Ikävä
        65
        741
      10. Kuhmossa rallit alkoi ennen aikojaan

        Paettiin polliisia törkeästi? Se tuo rallikiima on näemmä saavuttanu paikalliset tommi mäkiset kiljupäissään auton rat
        Kuhmo
        23
        741
      Aihe