Miksi joku matkustaa varastetulla passilla ???????????????????
EiköMukaRikollinen??
1676
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 16
Vanhimmat
Ei ole mysteerikonetta. Ei ole varastettua passia. On vain propagandasota Irania vastaan.
Tulihan se sieltä, kyseessä siis ähIämi-mohammedit eli terrorismia..
Tämä on ihan siasta lähtöisin
Ei, kyseessä ei ole terrorismi ollenkaan, vaan kone vain hajosi, todennäköisesti repeytymällä ilmassa kappaleiksi, kun runko petti.
http://yle.fi/uutiset/interpol_malesialaisen_lentokoneen_tapauksessa_tuskin_kyse_terrorismista/7130770
Varastetulla passilla matkustamisen syy on se, että ihminen ei välttämättä ole saanut passia laillista tietä. Ei meillä Suomessakaan saa passia jos on ulosotossa, tai jos on muuten rikostutkinnan takia maastapoistumiskiellossa tai sattuu olemaan vanki.
Itsekin olen ulosotossa, mutta enpä aio velkojani maksaa yhteiskunnalle vaan pakenen maasta ilman passia. Saatte maksella minun velkani ihan keskenänne.
Luitko sen uutisen vai et idiootti? Interpol on tullut siihen tulokseen, että koneessa ei ollut terroristeja. Kyse oli vain laittomasta maahan pyrkimisestä väärien passien kanssa. Tämä Boeing 777-200 on yksinkertaisesti hajonnut ilmassa, samaan tapaan kuin kävi mm. TWA:n lennolle 800 ja sitä ennen useammalle Cometille, jotka hajosivat ilmassa.
Lentokoneen osiin hajoaminen ilmassa ei vaadi terrorismia, se riittää, että rungossa on alkava repeämä, tai sitten polttoainetankissa kipinöi.
Ne taitaa olla aika heikkoa tekoa? Kun jenkeissäkin yksi kone haihtui ihan ilmaan kun kuumuus oli niin kova..
Jos rungossa on repeämä joka on huolimattomasti paikattu, niin jossakin vaiheessa paikka pettää ja sitten repeämä lähtee laajenemaan, kunnes runko hajoaa kappaleiksi äkkiä. Ja jos polttoainetankissa kipinöi johdotukset, niin yksikin kipinä riittää räjäyttämään tankin jossa on jo kaasuuntunutta polttoainetta.
Nyt se kone on ilmeisesti sitten löydetty:
sotilastutka sai koneesta havainnon kello 2.40 paikallista aikaa Pulau Perakin saaren lähellä noin 9 000 metrin korkeudella. Havainto on siis tehty tunti ja 10 minuuttia sen jälkeen, kun kone hävisi lennonjohdon tutkasta.
http://www.iltasanomat.fi/ulkomaat/art-1288664055177.html?ref=rss
Kone on selkeästi pudonnut mereen malagan salmeen, eli oli kääntynyt paluumatkalle ennen putoamistaan ja ajautunut sivuun reitiltä.
Voisi silti kuvitella, että kuvailemassasi skenaariossa jotain jälkiä jäisi näkyviin. Jos ei sitten haihtunut ilmaan, kuten pentagonin lentokone..
Riippuu miten kone putoaa ja millaiset olosuhteet merellä on. Romu alkaa upota nopeasti ja tässä tapauksessa hylkyä etsittiin jo pitkään väärästä paikasta. Se mitä koneesta on jäljellä, löytyy merenpohjasta eikä pinnalta.
Kunnolla kappaleiksi repeytynyt kone putoaa palasina mereen ja vajoaa pohjaan saman tien.
Voi hyvinkin olla. Yhtenä vaihtoehtona pakostakin tuli mieleen, onko koko lentoa ollut laisinkaan. Ja jos on, onko kone kuitenkin ehjänä maassa jossain missä sen ei pitäisi olla? Kaikkiaan melko hämärä tapaus tämä kaikkine käänteineen on.
Tästä on todennäköisesti kyse: Tämä kyseinen kone menetti useita metrejä oikeasta siivestään törmäyksessä aikaisemmin ja korjattiin koko siipeä uuteen vaihtamatta. Nyt on todennäköistä, että tuo korjaus on lennon aikana pettänyt, jolloin kone on mennyt oikean siiven yli syöksykierteeseen joka on pyörinyt hallitsemattomana loppuun asti.
Oikea ratkaisu olisi ollut vaihtaa koko siipi, tyvestä saakka uuteen.
Kannattaa pyrkiä Boeingille töihin...
Kiina pisti ohjuksen konetta kohti että saisi hyvän tekosyyn lähettää 4 miehitys armeijaalusta alueelle ja 10 satelliittia tarkkailemaan muiden valtioiden alueita.... tää on mun teoria.
Selvä tapaus: Itsehurma-pommittajia!
Koneessa oli kamaelinpaskamuslimi allahin älisijä. Syytä koneen katoamiseen ei tarvitse sen enempää hakea.