Ehdotonta?????

http://www.hs.fi/kaupunki/Mies yritti raiskata tytön puistossa rangaistukseksi ehdollista vankeutta /a1394510509379

Eikö tätä(kään) apinaa ymmärretä karkottaa...
3<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Ehdollista tuli kun ei laittanut sisään...

Äänestä

rasismia, valkoihoinen olisi saanut linnaa. Kiitos Eeva Bidee ja muut suomalaiset sosiaalitantat, olette tosiaan rikollisten asialla.

Äänestä
  • no tietenkin ehdotonta. vankilatuomiohan olisi haitannut kotoutumista.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


R.Ankaisija kirjoitti:

http://www.hs.fi/kaupunki/Mies yritti raiskata tytön puistossa rangaistukseksi ehdollista vankeutta /a1394510509379

Eikö tätä(kään) apinaa ymmärretä karkottaa...

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu