Mihinpä se kepu Väyrysestään pääsisi

http://www.iltalehti.fi/uutiset/2014031218115051_uu.shtml?utm_campaign=uutisboksi&utm_source=kl

Syyttihän toki Kiviniemikin Väyrystä riidankylväjäksi. Mutta hällä väli, pääasia, että ei.kepulaisilla on hauskaa! Kepu tarjoaa sitä koko rahalla.
363
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Paavo Väyryselle on jääny ikuinen trauma, kun Mari Kiviniemi esti Paavo Väyrysen tekemän isäntä- ja emäntämainoksen esittämisen mediassa. Suretaan Paavo Väyrysen kanssa sitä, että tuon mainoksen esittäminen olisi tehnyt hänestä presidentin maallemme. Paavo Väyrynen on varma asiasta ja tämän takia hän ei ikinä anna anteeksi Mari Kiviniemelle.

Mari Kiviniemen siippa puuttui silloin tähän asiaan ja tämän takia tuota mainosta ei pistetty SOME:n. Miksiköhän Mari Kiviniemen siippa on niin isäntä- ja emäntävastainen? Ei taidan hänellä olla maatiastaustaa, niin kuin yleensä kepulaisilla?

Äänestä

"Paavolta kysyttiin kerran radio lähetytksessä, oletko sanonut näin. Paavo kielsi. Sen jälkeen soitettiin nauha jossa Paavo sanoi näin. Taas kysyttiin, sanoitko näin. Paavo vastasi, ehkä sanoin noin, mutta en sitä tarkoittanut. Siitä voi jokainen vetää omat johtopäätökset"




Niin tapahtui myös vladimirov-jupakan jälkimainingeissa. Ensin Väyrynen uhkaili Jukka Tarkkaa oikeustoimilla, jos Tarkka julkaisee Väyrysen kirjeen Karjalaiselle. Kun Tarkka sen kuitenkin julkaisi, Väyrysen oikeustoimista ei sen valmiimpaa tullut, mutta sen sijaan hän sanoi, ettei tarkoittanut, mitä oli kirjeessään kirjoittanut.

Äänestä

Tällaista se oli parhaimmillaan tuon Paavo Väyrysen toiminta, yli yön nukuttuaan asiat muuttivat päinvastaisiksi. Jostain kumman syystä kuitenkin tuo Paavo Väyrynen pulpahtaa pinnalle, kuin olisi pumpattu ilmaa täyteen. Kepumafialla on valtavat voimat ja juuri tuo kepumafia on myös Paavo Väyrysen luomuksia.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kepuhupia:))) kirjoitti:

http://www.iltalehti.fi/uutiset/2014031218115051_uu.shtml?utm_campaign=uutisboksi&utm_source=kl

Syyttihän toki Kiviniemikin Väyrystä riidankylväjäksi. Mutta hällä väli, pääasia, että ei.kepulaisilla on hauskaa! Kepu tarjoaa sitä koko rahalla.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu