Hyvä Sini Saarela!

Et ollut rohkea turhaan.
http://yle.fi/uutiset/arktinen_oljybuumi_hyytyy/7133741
Olet aito vihreä! Sinussa on jotain samaa kuin edesmenneessä Nelson Mandelassa.
Kaltaisiasi esikuvia kaivataan lisää.
Nykyisillä puolue"vihreillä" ei ole mitään tekemistä oikean vihreyden kanssa, tuskin ovat kuulleetkaan Koijärvestä!.
32182
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 32

Vanhimmat

Sinin paikka olisi Sverlovskin vankileirillä turvetta kuokkimassa, hitusen Ural vuoriston itäpuolella.
Ja tämän "luontoretken" pituus olisi voinut olla ... ..näin aluksi 25 vuotta !

Äänestä
  • ....Paaduvei... .......Mitä tulee Koijärven terroristien toimintaan:
    Jälkeen jäi mooniks-rättejä pitkin metsää, säilykepurkkeja, kaadettuja taimikoita, sotkettuja paikkoja.
    Ville Komsi porukoineen sai luonnossa pahaa aikaa vaivaiset 100%.
    TÄYSIN TURHA JOUKKO NUO VIHREÄT !
    Vihreän liikkeen alkukoti oli DDR-Stasin masinoimassa poliittisessa liikkeessä, jonka tarkoituksena oli aiheuttaa hämmenystä ja hajaannusta Bundesrebublikin eli Länsi-Saksan poliittisessa kentässä.
    TÄSSÄ HIEMAN FACTAA!
    Älkää olko niin varmoja meidän vihreiden =stalinisti vasemmisto toimista. Olihan Saksassa Ulrike Meinhof ja Anreas Bader, jotka olivat poliittisesti periaatteesa samaa porukkaa, kuin nykypäivän Saksan ja Suomen "vihreät" !

    Äänestä

  • Mene Krimille visioitasi esittämään.

    Saattaisit saada vastakaikua ulkomaankammoisten "fasisminvastustajien" parissa.

    Äänestä

"Nykyisillä puolue"vihreillä" ei ole mitään tekemistä oikean vihreyden kanssa"
Kyllähän V. Niinistö ja H.Hautala kovasti yrittävät pitää tätä "vihreyttä" yllä veronkierroillaan ym. rikollisilla toimillaan.

Huvittavaa että nämä viherhorhöt vertaavat jotain olematonta rikollista S. Saarelaa Nelson Mandelaan, kyllä on taas paljon jointteja käryytelty kun tuollaisia vertauksia tekee.

Äänestä

Kuten ennenkin todettuna, niin olishan se kivaa käydä tekemässä erilaisia "luonnonsuojelutempauksia".
Mutta, kun on käytävä töissä, hoidettava yht.kunnalliset velvollisuudet, hoidettava perheen asioita jne.
Mikäs sitä olisi olla Narinkkatorilla jakamassa lappusia ja kerjäämässä, mutta kun nuo työhommat...
Olishan se hienoa olla yhteiskunnan elätti, mutta kun perhe siitä kärsisi ja lapset eniten...
Olisi hienoa olla vastustamassa energiantuotantoa, mutta kun on taloa lämmitettävä ja lapsillekin olisi lämmintä ruokaa ja lämmintä vettä oltava... Eikä pakkasella oiken pysty nukkumaan edes sisätiloissa...
Toisaalta, jos muuttaisi kaupungin vuokra-asuntoon ja ryhtyis sos.elätiksi... Olis sitten aikaa tehdä tempauksia ja jakaa lappusia, kun ei käy töissä...

Äänestä
  • Miten niillä riittääkin aikaa keskellä päivää häiritsemässä rehellisen duunarin työmatkoja?

    Äänestä

Kylmää suihkua länsimielisille Venäjän vihaajille:

"Euroopassa on kohistu Yhdysvaltain liuskekaasusta, joka on myös maakaasua ja jonka rajusti kasvavan tuotannon on arvioitu tulevan myös Euroopan markkinoille ja jopa korvaavan Venäjän merkittävän aseman. Yhdysvaltalaistutkija pistää jäitä hattuun ja arvioi, että liuskekaasu päätyy Yhdysvalloista sinne mistä saadaan paras hinta eli Aasiaan, Japaniin, Etelä-Koreaan ja tulevaisuudessa myös Intiaan ja Kiinaan.

Tutkija arvioi, että Venäjän rooli Euroopan suurena kaasuntuottajana säilyy myös Ukrainan kriisistä huolimatta."

http://yle.fi/uutiset/arktinen_oljybuumi_hyytyy/7133741

Nyt malttia, Suomi, malttia. Suomella ei ole edes mitään syytä tuomita Venäjän toimia Krimillä. Suomalaisten tulisi sen sijaan puhua järkeä muille EU-maille. Onhan Venäjällä täysi oikeus tarvittaessa lisätä joukkojensa määrää omassa tukikohdassaan, jonka terroriaalioikeudet on sovittu v:een 2043 saakka. Venäjä on ollut kaikissa ratkaisuissaan täysin korrekti, ehkä liikaakin, mutta täyttänyt myös humanitaariset velvollisuutensa Ukrainan venäläisen väestön suojelemisen kannalta.

Mutta mitä tapahtuu nyt, kun myös Itä-Ukrainassa ja maan etelärannikolla on alettu vaatia Venäjää puolustamaan kansalaisia, jotka eivät hyväksy lännen tukeman Kiovan vallankaappausjuntan mielivaltaa ja sortotoimia? Kiovan kopla ei ole maan laillinen hallitus, vaan väkivaltaisen kumouksen kautta vallan ottanut, ulkomailta käsin massivisesti miljardeilla dollareilla rahoitettu USA-NATO-EU:n viides kolonna, joka ei ole epäröinyt toteuttaa vallankumoustaan kiihkokansallisten katutappelijoiden ja länsiukrainalaisten äärinationalistien raakaa väkivaltaa käyttämällä. Poliisi ei vastannut samalla mitalla takaisin, ja tuomitsi siten laillisen hallituksen häviöön. Venäjän vanhin pääkaupunki sytytettiin liekkeihin, hukutettiin kaaokseen ja vereen. Se veri on länsimaiden käsissä nyt. Venäjän omatunto on puhdas.

Äänestä

Hautala - jees.

Äänestä

Älä häpäise Mandelaa vertaamalla johonkin " riinpiisi" aktiiviin.
Olisi hienoa jos Stalin eläisi ja olisi olllut aktiiveja vastassa, se teitti sini-piika kuokkisi suota Siperiassa ja hänellä olisi mukanaan lauma homoja.

No tulee aika jolloin " riinpiisit" lähtee Siperiaan:

Ruvetkaahan viherpiipittäjät opettelemaan ripaskaa, tulee muuten kylmä.

Äänestä

Maa on äitimme, kunnioittakaa sitä.

Äänestä
  • Arktisen alueen öljyrohmuaminen sai Sinin ja Greenpeacen ansiosta niin paljon negatiivista julkisuutta, että vetivät ahneet aikeensa pois, ainakin vähäksi aikaa.
    Ei ollut turha teko öljyporauslautan valtausyritys.

    Äänestä

  • Hatun nosto. kirjoitti:

    Arktisen alueen öljyrohmuaminen sai Sinin ja Greenpeacen ansiosta niin paljon negatiivista julkisuutta, että vetivät ahneet aikeensa pois, ainakin vähäksi aikaa.
    Ei ollut turha teko öljyporauslautan valtausyritys.

    Sossupumi,, Halua öljyn hinnankin pilviin..

    Äänestä

Mikä rikollisjengi nää "vihreät" oikein on ministeriä myöden kehutaan ja ylistetään jotain surkeaa yhteiskunnan elätti kriminaalia Sini Saarelaa, tämä yhteiskunnan elättikö täällä itse kehuu itseään ?

Äänestä

tulis vähän ryhtiä vihreisiin, kun saarela valittaisiin puheenjohtajaksi.
nyt siellä ei ole kuin sekoilevia naisia ja ämmämäisiä poikasia.

Äänestä
  • Nähtäs mikä sekopää lauma vihreät on!

    Äänestä

  • olis hyvä kirjoitti:

    Nähtäs mikä sekopää lauma vihreät on!

    Etkö ole vielä huomannut? haha...

    Äänestä

  • Sini ei koskisi pitkällä kepilläkään nykyvihreisiin!

    Äänestä

Vaatii Venäjältä korvauksia ryöstöretkestään? Onpa otsaa..

Äänestä

helevettiin koko viherpopulaatio ,joka ei ymmärrä elämäntavoistamme mitään -siis niitten jotka todella maatamme pyörittävät päivästä toiseen. se sini saarelakin muka maailmaa parantamassa....voi helevetti. koko vihervasemmisto on aiheuttanut yhteiskunnallemme valtavat tappiot ja heidän päätarkoitushan on häiritä eri elinkeinoja, mm turve,vesivoima, turkistarhaus,maatalouden eri alat ja kullankaivajat joittenka kulta tuotetaan vain vettä käyttämällä ja maata siirtelemällä. vihreät tulisi maallemme vahingollisena asettaa syytteeseen ja lakkauttaa koko puolue,jonka kannattajat ovat luonnosta erkaantuneita ,taajamien asukkeja.

Äänestä

Vihreän liikkeen alkukoti oli DDR-Stasin masinoimassa poliittisessa liikkeessä, jonka tarkoituksena oli aiheuttaa hämmenystä ja hajaannusta Bundesrebublikin eli Länsi-Saksan poliittisessa kentässä.

Äänestä
  • no nyt tuli loistava analyysi, pohjana iltapäivälehtien pitkä oppimäärä, hahahaha

    Äänestä

Hyvä sini saarela olet kyllä tyhjäpäisin blondi-bimbo mitä vastaan on tullut.

Äänestä
  • Kaikki...

    Äänestä

Heh "sitä jujuttaa kaikki" onko tuo nyt ihme kun näki tuon S.Saarelan teeveessä ei taida olla niinsanotusti penaalin terävin kynä

Äänestä

Suvereeni Suomalainen, Sini Saarela!

Äänestä

Onkohan tämä idiootti nimeltään Sini Saarela käsittänyt seuraavaa paradoksia tämän greenpeacen kanssa, mennään jäämerelle estämään öljynporausta laivalla joka liikkuu ÖLJYLLÄ ?

Kuvaa hyvin tämänkin ketjun aloittajan älykkyysosamäärää joka ilmeisesti on noin 39 kuten tämän S. Saarelankin.

Vai onko vihreiden ja greenpeacen tavoite että ME (huumehörhöt, työtävieroksuvat) saamme käyttää mitä tahansa energiaa mutta TE(normaalit työssäkäyvät) ette saa ?

Äänestä
  • Viherterroristit osoittavat mieltään jossain voimalaitoksella.
    Sen jälkeen he matkustavat SÄHKÖjunalla ja SÄHKÖraitiovaunulla sos.vuokratalonsa luo. Siellä SÄHKÖvalossa kaivavat avaimen ja menevät SÄHKÖvalolla valaistuun rappuun. Nousevat SÄHKÖhissillä kerroksiin. Kotona he keittävä teevettä SÄHKÖkeittimellä ja lämmittävät vihannespiirakan SÄHKÖmikrossa.
    Enne nukkumistaan he SÄHKÖvalossa katsovat SÄHKÖtietokoneesta nettiasioita, joita noutavat SÄHKÖpalvelimelta. Ja niin edelleen.

    Mutta tärkeintä on vastustaa voimalaitoksia ja energiantuotantoa. Paitsi kivihiilellä, joka on täysin päästötöntä ja liki l ilmaista.

    Me muut teemme kaiken muun paitsi emme osallistu noihin mielenosoituksiin. Kun meidän on käytävä TÖISSÄ maksaaksemme noiden loisienkin vuokratuet...

    Äänestä

Jos Sini Saarela olisi Vihreiden puheenjohtaja, ei Virheetkään olisi enää hallituksessa.

Äänestä

Täyttä asiaa kirjoitit "Sähkäriukko" noinhan se on näiden viherpiiperöiden kanssa, mutta eihän nuo ääliöt sitä käsitä että meidän on tosiaan käytävä TÖISSÄ rahoittaaksemme näiden ääliöiden elämäntavan....heille kun se raha tullee suoraan seinästä...ihan kuin sähkökin.

Mutta kun on on sitä älyä teelusikalla saanut niin eihän sitä muuta voi odottaakkaan.

Tuota millä se juna kulkikaan millä tämä viherpiiperöiden ihannoima Sini Saarela saapui suomeen venäjältä...ettei vaan SÄHKÖLLÄ ja oli siinä junassa yksi ja toinenkin osa joka vaatii ÖLJYÄ toimiakseen.

Jos tuo neiti olisi yhtään uskottava asiansa puolustaja niin olisi tullut suomeen fillarilla tai kävellen.

Äänestä

Tuota milläs tämä Sini Saarela ym. viherpiiperöt lämmittävät asuntonsa kun SÄHKÖ eikä ÖLJY käy...ja puidenpoltossakin on niitä "vaarallisia hiukkasia"
Millähän nämä idiootit lämmittävät asuntonsa ja ruokansa....ai niin hehän asuvat meidän työssäkäyvien kustannuksella kerrostaloissa..ruokakin lämpeää kätevästi SÄHKÖLLÄ toimivilla mikroilla sekä helloilla..ja muut einekset pysyvät mukavasti pilaantumatta kylmänä SÄHKÖLLÄ toimivassa jääkaapissa.

Muihin samanmielisiin on niin mukava pitää yhteyttä kännyköillä ja tietokoneilla nehän eivät ole tulevaa ongelmajätettä..ainoastaan ei viherpiiperöille.
Autoilukaan ei ole meille viherpiiperöille saastuttavaa...vain muille.

Äänestä

Missä kreenpiisi luuhaa? Niiden pitäisi olla Saksan ruskohiilikaivureiden kimpussa. Siellä luontoa tuhotaan ja kyliä hävitetään urakalla ja jätekaasuilla tullaan pilamaan ilmakehä hiilidioksidilla ja pienhiukkasilla sadoiksi vuosiksi eteenpäin. Sini Saarela ja muut hihhulit tehkää todellinen uroteko ja kiinnittäkää itsenne ketjuilla puskutraktoreihin. Saksan hulluus on saatava koko maailman tietoisuuteen!

Äänestä

Luuletko nimimerkki "C/R" että Sini Saarela menisi likaamaan vaatteensa johonkin ruskohiilikaivokseen...ei todellakaan..siinähän tämä idiootti joutuisi pesemään pyykkiä ja eihän se nyt sovi.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Peukut ylhäällä! kirjoitti:

Et ollut rohkea turhaan.
http://yle.fi/uutiset/arktinen_oljybuumi_hyytyy/7133741
Olet aito vihreä! Sinussa on jotain samaa kuin edesmenneessä Nelson Mandelassa.
Kaltaisiasi esikuvia kaivataan lisää.
Nykyisillä puolue"vihreillä" ei ole mitään tekemistä oikean vihreyden kanssa, tuskin ovat kuulleetkaan Koijärvestä!.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu