"Älkääkä saattako murheelliseksi Jumalan Pyhää Henkeä, joka on teille annettu sinetiksi lunastuksen päivään saakka."
Vastaukset 5
- selvä juttu
Pyhä Henki eikä la. sapatti.
- muistin virkistystä
Selvä juttu
Selvähän se on, että ei Jumala vääryyttä sinetöi Pyhällä Hengellä.
Muisuuko mieleen leppäiväkäsky?
Hes. 20:12 Myöskin sapattini minä annoin heille, olemaan merkkinä minun ja heidän välillään, että he tulisivat tietämään, että minä olen Herra, joka pyhitän heidät.
- Normaalia suuntaa
Tässä linkissä meille se ajankohtainen asia.
Terveissä sielunvoimissa oleva normaali ihminen ei voi hyväksyä niin sanottua tasa-arvoista avioliittolakia.
Tässä linkissä siitä:
http://www.iltalehti.fi/uutiset/2014031318119740_uu.shtml Sirkka-Iitan aloitus korosti sitä, ettei pidä saattaa murheelliseksi Pyhää Henkeä, Henkeä joka ymmärtääkseni on sinetti ja takuu siitä, että Jumala pitää meistä huolen.
Tosi tärkeän asian otti esiin. Sillä jos vaikka mitä muita sinettejä olisikin meissä, niin ne eivät osaa tulla murheellisiksi. Joku tietysti heti ehätti korostamaan, että niin, Pyhä Henki eikä mikään sapatti, mutta voihan sapattikin olla omalla tavallaan sinetti ja ainakin niille, jotka sen uskovat eräänlaiseksi sinetiksi.
Pyhä henki tulee murheelliseksi tuollaisistakin änkyröimisistä, kuin tuossa joku kankeaa taaskin sapattiasiaan, vaikka Pyhästä Hengestä oli kyse.
Asiasta kolmanteen . . .
[][] Terveissä sielunvoimissa oleva normaali ihminen ei voi hyväksyä niin sanottua tasa-arvoista avioliittolakia. [][] (tuntematon normaali tai ei)
Mutta se laki tulee. Koetapa valmentautua kohtaamaan, rakastamaan lesbopareja sekä miespareja kaikesta sydämestäsi ja mielestäsi, sillä meille on annettu tehtäväksi rakastaa ihmiset Jumalalle. Ehkä laki ei mene vieläkään läpi ja niin saamme hieman lisäaikaa, mutta emme pitkään.
Minulla on itsessänikin niin paljon tuomitsemista, että kivet putoilevat käsistä. Sitäpaitsi Jumala ottaa lakinsa avulla kiinni ja laittaa ahtaalle ne, jotka näkevät synnin muissa vaan ei itsessään.
Room. 2:1
Sentähden sinä, oi ihminen, et voi millään itseäsi puolustaa, olitpa kuka hyvänsä, joka tuomitset. Sillä mistä toista tuomitset, siihen sinä itsesi syypääksi tuomitset, koska sinä, joka tuomitset, teet samoja tekoja.
Sinä joka tuossa tuomitset tasa-arvoisuuden aviolakiuudistusta, saatat kovinkin harrastaa, sanonko mitä, ilman mitään vakituista kumppanuutta. Kas kun ne, jotka korostavat olevansa normaaleja, harvoin sitä ovat.
Ef. 5:12
Sillä häpeällistä on jo sanoakin, mitä he salassa tekevät;
antti- Herätkää...
Niin ja sen tunnistaa niistä käskynsä pitävistä ja täyttävistä, niistä joidenka Kristuksen Jesuksen apostolista seurakuntaa ja seurakuntiaan, / sitä paelastukseksi Krist. vaihtoehtoa Hänessä YHTÄ olevasti ja kaikessa YHTÄ pitävästyi Totuudessa YKSI mileisesti keskinäisessä rakkaudessa ja huoilenpito yhteydessä rakentavasta elämästä ja toimimisesta / vaikuttamisesta ilmenee ja täyttyy ne Raamatun UT mukaisen, vasta Oikeasti Kristillisyyden, tunnusmerkit.
Joita ei tämän päivän erinimisten eri seurakuntien, toisiaankin / Kristusta Jeesusta kohtaan rakkaudettomasti, muista ja muusta niin väliä itsekkästi elämisesti ja toimisesta / vaikuttamisesta näy. Ilmenee vain niitä SYYSTÄ (kaikki vääyys) rakkaudettomuudesta, jota se kavalin ja pahimpiin synteiihin (syihin) lukeutuva välinpitämättömyyskin on, pahaksi seuraamuksia
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Venäjä alkaa iskemään Suomen politiikkaan.
Tässä on valtion ja koko länsiliiton päämiehet varoitelleet, että Venäjä alkaa talven aikana taas iskemään hybridisesti.139845Muistelen lämmöllä
Se oli vaikein päätös, jonka olen joutunut tekemään. En pidä valehtelusta, mutta näin sait päätöksen asioille. Rakasti48652- 70629
- 81571
- 39529
- 46510
Jos olen aiheuttanut pahaa, pyydän anteeksi
Jos olen omalla kirjoittelullani aiheuttanut täällä jollekin pahaa mieltä tai sotkenut asioita, niin pyydän sitä anteeks64489Uskon, että saataisiin kaikki selvitettyä
Mutta yhteys on jäissä, minä olen jäässä, enkä osaa tai uskalla enää lähestyä. Se vaan on niin. Naiselta Jos ei ole hyvä36485- 21478
- 95477
Teinipersu Bergbom lupasi ensimmäisenä euron bensaa
Teinipersu julkaisi Tiktok-videonsa marraskuussa 2021. Videolla Bergbom viittaa bensan hintoja esittelevään kylttiin ja267466Vaihdevuodet ja psykoottinen käytös
Estrogeenilla on suora yhteys aivojen välittäjäaineisiin, erityisesti serotoniiniin, joka säätelee mielialaa, impulssiko37411Sofia ja Jeffrey yhdessä
Sofia julkaisi instassa kuvan hänestä ja Jeffreystä kuvan, taustalla soi Happy birthday biisi ja Jeffrey kasvot peitetty80405Onko se loukkaavaa jos pelkkä seksi kiinnostaa?
En tiedä olisiko meillä muuta yhteistä edes. En kyllä oikein osaa nähdä meitä menemässä naimisiin, paitsi ehkä jossain U35403- 21402
Timo Vornanen.
On siinäkin yksi täystampio. Eipä ihme, että persukannattajat sen eduskuntaan äänestikin.25397Luottamus
Luotan vain siihen mitä tapahtuu IRL. Anonyymipalstan vihjailut eivät merkitse minulle mitään.86396Joka ilta mietin
sua❤️Mitä teet, missä meet? Kaipaatko yhtään? Yön tullen toivotan mielessäni sulle hyvää yötä ja aamuisin huomenet. Joka24386- 13385
- 29374