Kokoomuksen kansaedustaja Salolainen sai tekstiviestin, jossa sanottiin: "Suomen on heti liityttävä NATOon" Tarina ei kerro keneltä tekstiviesti on tullut ! Tarina kertoo vaan sen, että sillä perusteltiin Suomen liittymistä NATOon.
Kansallisen kokoomuksen mielstä tämä riittää syyksi NATOon liittymiselle !
Kansallisen kokoomuksen mielstä tämä riittää syyksi NATOon liittymiselle !
Vastaukset 32
Vanhimmat
HAHA. Osaisitkp näyttää jostakin REFEROINNIN siitä, että Salolainen TUOLLA liittymistä perustelee. Kuulostaa taas kylähullun omalta keksinnölät!
Salolainen on järkimies... kylähullu ei ole!
TVssähän Salolainen sanoi, että hän sain tekstiviestin NATOon liittymisen puolesta. Lähetänkö videon. Eikä hän muuten NATOsta muuta sanonutkaan, joten Pertti Salolainen ilmeisesti piti tarpeellisena kertoa siitä. Sitä hän ei kertonut, että vain 18% suomalaisista kannattaa NATOa !
Voisitko muuten kertoa mikähän mahtaa tehdä salolaisesta järkimiehen? Tai turha kysyä, koska sitä nyt on täysin mahdoton perustella millään tavalla !
Ehk-ä hän ei kertonut kaikkea?
Ethän sinäkään sitä tee! Väität suraavv: "Sitä hän ei kertonut, että vain 18% suomalaisista kannattaa NATOa ! "
HS:n maaliskuun gallup:
Maaliskuussa tehdyn mittauksen mukaan 56 prosenttia suomalaisista vastustaa sotilasliitto Natoon liittymistä ja 26 prosenttia kannattaa sitä.
Eduskunnan kyselytunnillahan hän sen esitti TVssä. Mies on päästänsä sekaisin.
Saikohan Urho Kekkonen usein kansanradiolta "tekstareita"?
Meneekö Suomessa yksi tekstiviesti merkityksessään ohi vaalituloksen?
Ilkka Kanervalle se kunnia, että hän osaa laittaa tekstarit niille kuuluvaan arvoonsa.
Ei hän ainakaan yhdestä menisi niin sekaisin, että julistaisi sen sisältöä eduskunnan täysistunnossa.
Ei Suomessa ole koskaan ollut, eikä koskaan tulekaan olemaan mitään NATOvaaleja. Suomi menee >NATOon sanoi kansa mitä vain.
Mistä ihmeen kansan yleisestä NATO mielipiteestä kansaedustajat puhuu.
Ilmeisesti siitä mielipiteestä, jossa vain 18% suomalaisista haluaa NATOon !
...juuri sen takia mitään NATO vaaleja ei tulla järjestämäänkään....
Jippii! NATOn kannatus noussut 18%sta - 26%iin. Eipä ihme että kokoomuksen puoluekaverit lähettivät hänelle tekstiviestin !!!
Oliko tämä tekstiviesti Salolaisen kännykkään sitten tämä virallinen NATO äänestys.
Ihmettelinkin mikähän se NATO äänestys oikein mahtaa olla ja milloin tämä NATO äänestys oikein pidetään ! No nyt se on sitten pidetty...
Kanerva on vissiin unohtanut kertoa Salolaiselle, että hän sai tekstiviestin, jossa mainittiin NATOn ja Venäjän olevan ystäviä.
Kokoomuksen kansaedustaja Salolainen sai tekstiviestin, jossa sanottiin: "Suomen on heti liityttävä NATOon" Tarina ei kerro keneltä tekstiviesti on tullut ! Tarina kertoo vaan sen, että sillä perusteltiin Suomen liittymistä NATOon.
Kansallisen kokoomuksen mielstä tämä riittää syyksi NATOon liittymiselle !
Minäkin sain tekstiviestin sotahullulta, joten kyllä meidän on varmasti syytä liittyä NATOon !"
Se tekstari oli tolta Olet hullullta kokoomuksen puoluetoimistosta.
Silkkaa valetta useammasta syystä:
- en lähetä poliittisia tekstiviestejä
- en ole kokoomuksen puoluetoimistossa
- en tiedä kenenkään osoitteita
- olen tavallinen eläkeukko, jolla ei ole mitään syytä lähetellä
Joten skeidaa tulee taas!
Olet hullun peitetarina murtuu. Salolainen oli saanut textarin Olet hullulta ja kun Olet hullu on tunnetusti pihi mies, kokoomus ja puolustusvoimat maksoivat kulun.
HAHA! Sinä et tunne minua etkä sitä, että olenko pihi tai en.
Olen eläkeukko ja kommunikoin vainSuomi24-palstalla. Turha luulla, että lähettäisin kenellekään tekstiviestejä. Ei minulla ole soitäpaitsi edes kenenkään osoitetta, joten ajatelma on absurdi!
Kokoomuksen tai puolustusvoimien kanssa minulla ei ole mitään tekemistä!
Olet hullu on ainakin kiistänyt lähettäneensä tekstiviestin: "NATOon ja heti"
Breakin news: Kuka lähetti salaisen tekstiviestin !!!!
Onko olet hullu lähettänyt salaisen tekstiviestin ministeri Pertti Salolaiselle, jossa kehottaa ministeriä menemään NATOon ja HETI !!!
Onko Salolainen Olet hullu.
Tuskinpa. Hän kirjoittaa älykästä tekstiä:-)
Suomen venäläismielisellä kylähullulla on jostakin syystä himotus nähdä eläkeukko jonkinlaiseksi julkkikseksi tai työssä olevaksi? Kumpikaan ei pidä paikkaansa! Olen eläkkeellä oleva nobody.
Kuulin, että Pertti Salolainen on kirjoittanut kirjan tekstiviesteistään.
Niinhän Ilkka Kanervakin teki. Harmi vain, ettei kukaan ostanut sitä.
Ihmetyttää tämän Salolaisen riehuminen Ukrainan kriisin yhteydessä.
Salolainen,tavallinen kansanedustaja on ollut lässyttämässä joka tuutissa viikosta toiseen,
. Miksi kukaan toinen kansanedustaja ei pääse haastateltavaksi?
Vastaus, koko eliittimedian johtopaikat on miehitetty natokiihkoisilla
vänrikinnappuloilla ,jotka suosivat haastatteltvien valinnoissa hengenheimolaisiaan, vaikka he tympeine mielipiteineen edustavat
pientä vähemmistöä.
Se keskustelun taso, jota kokoomuslaiset partiopojat pitävät edustaa sitä samaa nollatasoa, mitä kokoomuksella on tavallisestikin.
Eihän kyseisen puolueen edustajat ole koskaan sanoneet mitään järkevää, joten miten ne nyt sitten NATOsta jotain osaisivat sanoa !!!
Oikea havainto,pieneen vähemmistöön kuuluvat kiihkoilijat ovat miehittäneet
eliittimedian päätoimittajien ja toimitussihteereiden paikat. Aiheet ja haastateltavat
valikoituvat sen mukaan,valokuvia myöden palvelevatko ne näiden pikku natovänrikinnappuloiden unelmaa suomen nato jäsenyttä. Mm Iltalehden
toimitussihteeri Ristimäki on niin kiihkeä natovärikki että vastaavaa tuskin löytyy
edes naton päämajasta.
HS on myöntänyt julkisestikin olevansa NATOn kannalla. Samaan aikaan kun TVssä näytetään idiootti Salolaisen typeriä tekstiviestikommentteja toisella kanavalla suljetaan kaikken muitten paitsi kokoomuslaisten suut kun pitäisi puhua esim. NATOsta.
...eipä ihme ettemme tiedä NATOsta tai Suomen armeijasta mitään...
Herää vain kysymys. Pitäisikö meidän päästä NATOsta eroon vain kokoomuksesta eroon.
Tosiasiahan lienee että olemme jo NATOssa. Kyllähän Suomen ja USAn armeijat toimivat yhdessä siinä kuin NATO armeijatkin ja meillä on kumppanuussopimus.
Sain tekstiviestin, jossa sanottiin, että Ilkka Kanervan ja Pertti Salolaisen tekstiviestit on julistettu valtiosalaisuudeksi.
Taitaa vain olla niin että tuo Suomen armeija ja NATOkin on aikamoinen valtiosalaisuus !!!
Kokoomus on hädissään kun Nato-propaganda ei pure suomalaisiin.
Mites kokoomuksen NATO propaganda voisikaan purra. Eihän ne ymmärrä itsekään NATOsta yhtään mitään.