http://www.uusisuomi.fi/ulkomaat/67382-onko-vladimir-putin-hulluei
Tässä se sanotaan kaikki, maailmassa ei ole aggressiivisempaa maata toisia maita kohtaan kuin USA. Mutta ulospäin näytellään niin demokraattista ja kilttiä että oksettaa.
Tässä se sanotaan kaikki, maailmassa ei ole aggressiivisempaa maata toisia maita kohtaan kuin USA. Mutta ulospäin näytellään niin demokraattista ja kilttiä että oksettaa.
Vastaukset 11
Vanhimmat
No jenkkilähän on kaksinaismoralismin, tekopyhyyden ja propagandan kehto.
Teemu J. Kammonen on faijansa toimesta aivopesty neukkumielinen Uusi Suomi sanomalehden Toimittaja.
Toimittaja Teemu J. Kammonen on ent. Presidentti Tarja Halosen ihailija.
http://www.uusisuomi.fi/kotimaa/120552-han-on-yksi-meista-”tarja-halonen-avasi-uuden-aikakauden”
Ymmärrätkö että toimittaja Kammonen ei kerro tuossa omia mielipiteitään vaan uutisoi ulkomaisen toimittajan mielipiteistä?
Kyllä vaan ulkomailla ollaan sitä mieltä kuten Saksan liittokansleri Angela Merkel epäili puhelussaan Yhdysvaltain presidentille Barack Obamalle, että Vladimir Putin on "kuin toisesta maailmasta".
http://www.iltalehti.fi/ukrainan-kriisi/2014030318089297_uk.shtml
Suora lainaus Iltalehden artikkelista.
Venäjän suurin iltapäivälehti: "Putin on vain askeleen päässä maailmanvallasta"
http://static.iltalehti.fi/ulkomaat/ukrputinkomvaakaMP_503_ul.jpg
Merkel päivitteli Obamalle: Putin kuin toisesta maailmasta
Nyt Venäjän suurin iltapäivälehti Komsomolskaja pravda on jo suureen ääneen todennut, miten "Putin seisoo vain yhden askeleen päässä maailmanvallasta."
Lehden asiantuntijana on Moskovan valtionyliopiston politiikan professoriAleksandr Dugin, joka on tunnettu fasisti, jolla on läheiset suhteet Kremliin ja Venäjän armeijaan.
- Juuri nyt Putin seisoo vain askeleen päässä siitä, että hänestä tulee maailmanjohtaja, avaintekijä, vapauden ruumiillistuma ja Yhdysvaltojen hegemoniasta meidät vapauttava itsenäistäjä, Dugin maalailee.
- Hän on läpäisemässä historiallista koetta. Tämä on totuuden hetki meille venäläisille ja Putinille itselleen.
http://www.iltalehti.fi/ulkomaat/2014030318090884_ul.shtml
Robert McKeancy
9.3.2014 17:17
Kansainvälisen Psykiatrian Ylilääkärit kykenevät tunnistamaan
näistä kuvista vakavasti Paranoidin Skitsofrenikon kasvonpiirteet.
http://www.iltalehti.fi/ulkomaat/2014022618076176_ul.shtml
Mielestäni olisi kohtuullista vaatia kaikilta valtaa käyttäviltä poliitikoilta verikoe analyysin suoritus kansainvälisen Psykiatrian tarkistamana.
http://images.smh.com.au/2013/05/12/4267033/lp12-narrow-russia2-300x0.jpg
Tiedättekö että Psykiatrian velvollisuus on huomioidensa perusteella vaatia tarkempaa verikoe analyysia vallassa olevilta poliitikoilta.
http://www.jewishjournal.com/images/articles/wor_putin-israel_91213.jpg
http://www.odt.co.nz/files/story/2012/12/russia_s_president_vladimir_putin_speaks_during_hi_50d35aae46.JPG
http://totallycoolpix.com/wp-content/uploads/2012/11052012_coolest_pix_2012_week19/weeks19_043.jpg
http://socialpromises.com/images/banner_putin.jpg
Älä puhu paska!
Puti on peniskateudella viritetty pin pippeli lyhyt mies, joka yrittää kompensoida ampumalla tiikereitä ja perustamalla diktatuurin valloittaen muita maita. Hän haluaa tappaa muut ja varsinkin isopenismiehet paskahuusseihin.
Ai EI!?
No onkos OBAMA hullu?
Perustelkaanpas?
Putin piti pitkän puheen Ukrainan tilanteessa valaisten asiaa ja pohdiskellen sitä paikoin monelta kantilta, ja antaen useita vastauksia kaikkia vaivaaviin kysymyksiin"
Obama sanoi: "This is wrong! We wont accept this! This is illegal!"
Sanomatta KERTAAKAAN, että MIKSI se on väärin!? Sanomatta edes vinkkiä, että mitä tapahtuu kun tuota ei nyt hyväksytä!? Ja minkä lain/lakien perusteella tilanne on laiton!?
Joten: Kumpi on hullu?
Kyllä Putin on todella älyvapaa ihminen. Usa, Englanti ja Venäjä tekivät aikoinaan
sopimuksen jolla Ukrainan turvallisuus taataan sen luopuessaan ydinaseistaan.
Vielä ei olla selvitty kunnolla edes 2008 taloustaantumasta, kun jo ollaan hommaa-massa lisää talous ongelmia eurooppaan ja koko maailman talouteen.
Tämän Venäjän Krimi seikkailun laskua maksetaan sitten seuraavat viisivuotta
taas ja kun vielä järjestettäisiin oikein kunnon rutinat ja laitettaissiin ukkoa ja akkaa
nahkurinorsille oikein urakalla niin "vot harasoo".
Ja vielä demokraattinen kansanäänestys jota aseilla varustetut rosvojoukkiot vahti-
vat että sellainen mies tämä Putin on.
suurin ongelma on Venäjän sakkaava talous. Kun talous menee huonosti, kansa muuttuu levottomaksi ja se olisi pikkumiehen loppu.
Siksi kannattaa yrittää kääntää huomio Ukrainaan ja kohottaa isänmaallisuuuden tunnetta.
Talouspakotteet tekevät kuitenkin pellestä lopullisesti lopun ellei peräänny.