pelasin PAFfilla ja voitin 16 tuhatta,vouti tutkikin
samoihin aikoihin tiliåni ja huomasi rahan siirrot paffille
päin! yksi soitto ahvenanmaalle ja hups valtionkassaan
napsahti 14800e!1200e sain pitää,ei se harmita mutta
kyrsii...
Iloisia uutisia kerrankin..
8
397
Vastaukset
- hohhh hoijjjaaa
...on se ilmoja pidellyt...
- palapeleillen
Mutta eikö tuo ollutkin järkevin tapa käyttää voittorahoja! Pääsit kai kertaheitolla eroon ulosotosta. Vastaukseni mitä tekisin jos voittaisin lotossa on ekaks maksaa pois kaikki lainat. Olisi ihanaa päästä eroon kaikista huomautustekstrareista ja -kirjeistä ja voisi elää ilman että koko ajan pitää laskeskella millä rahalla tuokin lasku maksetaan.
- pafpaf
Aivan samaa mieltä. Ja vielä vinkki: lopeta pelaaminen Paf:lla tai tee määräaikainen pelikielto. Voitonhuumassa tuhlaat ajan myötä 16 000 € sinne takaisin. Tuosta asiasta on omakohtaisia kokemuksia. Nyt on pelikiellot päällä ja ei enää edes tee mieli pelata.
- hulluahantuoon
Onko velallisella edes oikeutta pelata rahapelejä, jos tilit tyhjennetään?
Eikö nämä samat oikeudet toimi myös Maltalla toimiviin rahapeliyhtiöihin? Velallinenhan ei voi itse kotiuttaa näitä varoja kuitenkaan ilman että se tulisi voudin tietoon, koska on olemassa tarkat säännökset koskien kotiutuksia jolla halutaan estää rahanpesu. - luuseri
heh heh,onpa hyvä että vouti ollu koneella samaan aikaan,eipähän tartte meidän muitten maksaa luuserien laskuja
- 8+6
Eli siis hetkinen... Vouti katsoi sinun tililtäsi, että olet laittanut rahaa paffille, sen jälkeen se soitti paffille ja kysyi onko voittoja pelitilillä, ja ulosmittasi pelitilisi? Enpä ole kuullut että kukaan ulosottovirkailija näin toimisi. Noh, onneksi oma pelitilini onkin tuolla vähän kauempana, siellä on 10k€ verran pelikassassa, eikä ole ulosotto yhtään ollut kiinnostunut, vaikka joka kuukausi kasvatan sitä 1000€ verran omalta tililtäni. Kohta voin lopettaa pelikassan kasvattamisen ja nautin vain pelkästään sieltä ulospäin tulevasta kassavirrasta, nämäkin rahat talletan nettipankkiin jossa on oma visakortti käytössä. Näin ei ulosotto näe kassavirtaa itselleni päin..
- t-------------------
Maksa velkasi, kusipää
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
S-kauppa nosti hintoja, K-kauppa laski
Elintarvikkeiden arvonlisävero laski vuodenvaihteessa 13,5 prosenttiin. S-kauppa siirsi alennuksen suoraan katteisiin pi675927Vilma Nissinen pyytää anteeksi rasistisia lausuntojaan
Nöyrtyi kuten persut yleensäkin. On kyllä noloa tuollainen vätystely, kun ei ole miestä seisoa omien lausuntojensa takan3495749Hiihtäjä Vilma Nissisen kommentit aiheutti paniikkia
ja hernettä vedettiin nenään. Nissinen kertoi torstaina haastattelussa, kun häneltä kysyttiin, että tykkääkö hän hiihtä934731Huuto yltyy persujen piirissä Venezuelan johdosta.
Kohta kakofonia yltyy kun persut tajuavat mitä Venezuelassa tapahtui. Von den Leydenki jo kipuilee kuten persut EU:ssa y122235Ikävä uutinen uudesta Unelmia Italiassa kaudesta - Iso pettymys tv-katsojille!
Unelmia Italiassa -sarja kertoo Ellen Jokikunnaksen perheen elämästä Suomessa ja Italiassa. Nyt Ellen on kertonut tuleva182048Nyt ottaa persua pattiin: sähköauto joulukuun myydyin
🤣 prööt prööt pakoputkellaan pörisevää persua ottaa nyt saamaristi pattiin, kun paristoilla kulkeva sähköauto on noussu521952Ovatko Perussuomalaiset kommunisteja?
Toiset sanovat että ovat, toiset sanovat että eivät. Ainakin heillä on paljon sen aatteen piirteitä, koska haluavat kont431870Martina vuokraa yksiötä
Nyt on tarkka'ampujan yksiö vuokrattavana 800 e. Toivottavasti löytyy hyvä asukas.2511211Jokaisella tytöllä on supervoimansa
Millaisia ajatuksia artikkeli herättää? Mainos: Dove | ”Itsetuntoni oli ihan romuttunut” – Peppina Rosén haastaa tavan2031114Voi kauhiaa: keikkapaikat keikahtavat juopottelun puutteessa!
Vai ei tule rahaa artistille viinanmyynnin vähennyttyä. Missähän muualla kannattavuus korreloi myrkyn imemismäärän ka641061