Opetelkaa kirjoittamaan

Opetelkaa kirjoittamaan asiallisesti asiallisen aloituksen aiheesta ketjuihin.
755
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Lauseesi on kieliopillisesti lähinnä päin persettä. Opettele kirjoittamaan.

Äänestä

Samaa päin on sinunkin, mitä asiallisuuteen tulee.

Äänestä

Samaa päin on sinunkin, mitä asiallisuuteen tulee.

Äänestä

Samaa päin on sinunkin kirjoituksesi, mitä asiallisuuteen tulee.

Äänestä
  • Viestin lähetys tökkii, monistaa

    Äänestä

  • Kritik kirjoitti:

    Viestin lähetys tökkii, monistaa

    Ymmärrän eihän sinulta onnistu mikään.

    Äänestä

  • Onneton nyhverö olet kirjoitti:

    Ymmärrän eihän sinulta onnistu mikään.

    ... kun haisuli olet!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


jo on aika kirjoitti:

Opetelkaa kirjoittamaan asiallisesti asiallisen aloituksen aiheesta ketjuihin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu