En halua enää seksiä kunnolla.

Halutonna

Olen aivan turhautunut. Olen nainen ja seurustelen ihanan naisen kanssa, olemme olleet yhdessä jo yli vuoden mutta nyt tässä pitkän ajan kanssa on tullut seksissä ongelmaa. Nimittäin minulla.

En enää halua seksiä. Siis en lainkaan, ja tämä syö niin minua kuin tyttöystäväänikin. Hän haluaisi seksiä jatkuvasti mutta minä en ollenkaan. Tässäpä selkeä ristiriita.

Minua alkaa suorastaan ahdistaa ylettömästi, kun puhe kääntyykään seksin suuntaan.

aiemmin se meni aina siihen että, joo joo, huomenna huomenna, väsyttää.
Mutta nyt se on itseäkin ruvennut vaivaamaan että tämä ei voi jatkua näin että aina kun pitäisi sekstata minua vaan väsyttää tai siirrän sen huomiselle ja kun tulee huominen taas huomiselle. Aina eteenpäin, tunteja, päiviä, viikkoja jne.

Nyt tuo on tosiaan kääntynyt niin että ahdistaa edes ajatus seksiin ryhtymisestä.

en tiedä mikä neuvoksi.

1

192

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Uuhh

      Tyttörakkaus on kaunista. Luulin aina, että naiset tietää naiset. Näin mulle ainakin miehenä aina väitetään. Taitaa olla taas yks niistä naisten itselleen pukemistaan myyteistä sekin.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Marja sulkee liikkeen

      Nyt lähtee kylän ainoa kello ja kultaliike ja kenkäkauppa
      Oulainen
      14
      4383
    2. Taas syytöntä illlllkkaa rangaistiin

      Niin se vain paha saa palkkansa ja rääsyämiselle ja räkimiselle laskettiin hinta. Ottaisi nyt tuo onneton lusikan kauni
      Haapavesi
      83
      1662
    3. Asunnottomuus lisääntyy

      Petteri Orpon hallituksen leikkaukset ihmisoikeusjärjestö Amnestyn syynissä. Jokaisella on oikeus omaan kotiin. Jopa työ
      Maailman menoa
      264
      1498
    4. Kadun transhoitoja - Suomalainen dokkari kertoo yhden ihmisen tarinan: "Miks oon ikinä..."

      Mielenkiintoinen dokkari tv:ssä. Sametti poistatti rintansa, kohtunsa ja munasarjansa ja eli vuosia miehenä. Pitkään pä
      Maailman menoa
      73
      1475
    5. Vähemmän metsien hakkuita, enemmän sähköautoja

      Siinä ilmastopaneelin neuvot tiivistettynä kuinka Suomi saavuttaa ilmastotavoitteensa. https://yle.fi/a/74-20155596 "S
      Maailman menoa
      240
      1359
    6. Sun ajatttelu tuo vaan julmuutta mut kukaan muu nainen ei voi korvaa sua

      Mut sun ajattelu saa mut itsetuhoseks ja uhmaan lakiakin😭😭💀 Se väärinymmärryksen määrä on käsittämätöntä. Helpottais
      Ikävä
      12
      1140
    7. Olen rakastunut sinuun mies edelleen

      Meidän yhteys on jossain ihan muualla kuin netissä, muistetaan se. Kaunista päivää sinulle 😍
      Ikävä
      134
      1090
    8. Sulle on tullut

      Viesti mesessä, tietääkseni. Olis ihan kiva saada vastauskin sulta, kaunis nainen😊 Mieheltä
      Ikävä
      104
      1079
    9. Oletko loukannut

      Oletko loukannut tarkoituksella kaivattuasi?
      Ikävä
      93
      1034
    10. Minä pyydän,

      jos yhtään minua haluat, näytä se jotenkin. Kosketa tai sano jotain joka rikkoo rajoja. Ota vaikka olematon roska hiuksi
      Ikävä
      65
      1003
    Aihe