Maaliskuun 31. klo 17.30 netissä kuultavissa, kun Lieksan somalit kertovat uskoon tulostaan.
Onko heitä paljonkin helluntaiseurakunnassa? tai muissa kirkoissa?
Odotetaan ja kuunnellaan!
http://www.lieksanhelluntaisrk.net/Sivusto/styled-10/page14/index.html
kts Facebook, Lieksan helluntaiseurakunta
Onko heitä paljonkin helluntaiseurakunnassa? tai muissa kirkoissa?
Odotetaan ja kuunnellaan!
http://www.lieksanhelluntaisrk.net/Sivusto/styled-10/page14/index.html
kts Facebook, Lieksan helluntaiseurakunta
Vastaukset 17
Vanhimmat
Voi kuulua Joensuun alueella myös radiosta, Radio dei?
Radio Dei kuuluu myös meillä Lieksassa 108 tuntumassa muistaakseni
Kertovat varmaankin omasta uskostaan islamista.
Tuskin somalit vaihtavat vankkaa uskontoaan mihinkään lahkolaisuuteen!
Tänään iltapäivallä pari mamua oli uskoamassa alkossa, ostivat ison viskipullon!
Voihan ne voidella kipeää jalkaakin sillä viskillä!
Mitäpä tuo sinulle kuuluu mitä ostivat?!
No kiva, ettet kytänny muiden ihmisten ostoksia. Se tapa olikin hirrrvveen ärsyttävä, sitä tehtiin ennen Lieksassa. Sama toistui pullojenpalautuksessa.
Wapaassa maassa kiinnostaa tietää,ketkä ulkomaan "pakolaiset" saa elantonsa verotuloilla.
Kyttääjä kuljeksi kädet selän takana entisessä alkossa ja tarkkaili ihmisten ostoksia. Ei ostanut itse mitään eikä henkilökunta huomauttanut tarkkailusta. Alkon oven vieressä olivat penkit, joilta hän seurasisi ostajia hiljaisempana aikana. Nyt Alpo on ollut mullan alla jo vuosia.
melkein kaikki ,,ainakin Lieksassa ,,mutta mehän olemme nöyriä ,,veroprosenttia voisi vieläkin nostaa ,saahan vielä jotkut makkaraakin leivänpäälle ,,se on tärkeempää ,että nää Marjetan suosikit ei vain kärsi puutetta ,,
Näin ne terroristit=islam yrittää soluttauttua suomeen....euroopaan.
Joku allah lienee ....?
just..siitä vain ,,kohta helluntailaiset on islamisteja,,on ne somalit niin hyviä käännyttäjiä ...
Vielä yli viikko odotettavaa.
Kiinnostaa kovastikin.
Korjataan sen verran että lähetyksessä olevat somalit ei ole Lieksasta. Lähetys on suurimmaksi osaksi somalin kielellä.
Miten niin? Tämä ei ilmene Lieksan Helluntaiseurakunnan Facebook sivuilta, siellä ohjelman tiedot. Kuunnellaan niin tiedetään!
No niin, mitäpä olitte mieltä lähetyksestä. Sisällöltään tämä lähetys oli pitkälti samanoloinen uskoontulo kertomus kuin tämän kauden ensinmäinen. Rohkeasti vaan kuuntelemaan. Vastaavanlainen uutinen kuultavissa kevään ensinmäisessä lähetyksessä meille suomalaisille/Lieksalaisille. Uskoontulo = http://www.lieksanhelluntaisrk.net/Sivusto/styled-10/page14/index.html ja tutustumaan seurakuntaamme. http://www.lieksanhelluntaisrk.net/Sivusto/styled-6/styled/index.html sekä http://www.lieksanhelluntaisrk.net/Sivusto/styled-6/styled-2/index.html
Kuolemantuomio tulee muhamettilaisuudesta luopumisesta. Ja homoilusta.
Muttei haittaa. Ei siitä tullut edes tutkintaa kun tuon eräs niistä ääneen telkkarissa myönsi.