SUOMI24 = "Olet Hullu"

HERÄTYS MODERAATTORI(Jos täällä sellaista onkaan???)!!! "Olet Hullu"-nimimerkki täyttää kaikki TROLLAAJAN tunnusmerkit!
5<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Olet hullu on kokoomuksen ja puolustusvoimien nettityöntekijä, jonka duunina on sotkea keskusteluja, vaania, haukkua, profiloida Naton ja kokoomuksen vastustajat.

Äänestä
  • HAHA! Millä lailla? Min ä van vastaan! En kertaakaan aloita mitään! Lisäksi minä aina perustelen kantani ja käöytän keskimääräistä vähemmän haistatteluja, joten mikä on se trolli?

    Ja lopuksi: EN ole missään tekemisissä kokoomuksen kanssa tai mikään puolustusvoimien nettityöntekijä vaan aivan tavallinen eläkeukko! Vastaan lähinnä vain yhdelle kirjoittajalla eli sille, jonka mielesytä Suomi hyökkää Venäjälle/Ukrainaan/Krimille presidentti Niinistön johdolla ja Suomen varusmiesarmeijan avulla. Mielestäni se ei kuulosta kovin tasapainoisen ja järkevän ihmisen puheelta!

    Äänestä

HEHE, kaikki natovastustajat ovat vajaita sotahulluja. On ihan oikein kertoa vajaille totuus tosiasioista. Tärkeintä on vapaus ja itsenäisyys. Siitä kaikki alkaa. Jos ei asiaa ymmärrä niin silloin on vajaa.

Aloittajakin taitaa olla hullu ja vajaa.

Äänestä

Täällä oli takavuosina moderaattorina SUOMI24 HULLU joka sensuroi täydellisesti perusteltuja Natomyönteisiä viestejä.

Olisi mukavaa tietää kuka henkilö oli kyseessä että voisi käydä hakkaamassa rauhan vastustajan pään turvoksiin.

Tyhmällä ei ole eväitä perustella asioita täydellisesti. Siksi ainoa keino vastata älykkäämmälle on sensuuri.

Äänestä

Nimimerkki 'Sick of this' on todellisuudessa ns kylähullu, joka kirjoittaa n. 50 % Nato-palstan sanomista. Hän keksii uskomattomia juttuja kuten seuraavia:

. Niinistö liittää 'salaa' Suomen armeijan /ilmavoimat/laivaston Natoon
- Nato hyökkää Venäjälle pohjoisessa/Ukrainassa
- Suomi hyökkää mukana
- Niinistömaksaa vuosittain 'salaa' 6 mijardia euroa Natolle
jne

Väittämiään hän ei koskaan perustele ja vaikeata se olisikin, koska ne ovat keksittyjä valeita!

Kylähullu ei sulata sitä, että hänen kitrjoituksiaan kommentoidaan eikä edes sitä, että niihin vastataan! Hän väittää, ettähäntä vainotaan tai kiusataan. Toisin sanoen kylähullu itse nimenomaan EI HALUA keskustella vaan julistaa ilman vastaväitteitä!

Siitä johtuu tämäkin purkaus, jossa hän huutaa mideraattoria apuun!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Sick Of This kirjoitti:

HERÄTYS MODERAATTORI(Jos täällä sellaista onkaan???)!!! "Olet Hullu"-nimimerkki täyttää kaikki TROLLAAJAN tunnusmerkit!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu