Rupla romahtaa vuoden 1998 malliin. Oli todella järkevää pistää rupla valuutaksi ihmisille joiden ostovoima on isovenäläisiä puolta heikompi.
Putinin tomppeli
historia toistuu
7<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Länsi lätkäisi hirmuiset pakotteet. Kyllä nyt jo Putinia pelottaa, aivan varmasti. Hampaitten kalina kuuluu jo tänne asti. Antoi heti kun hampaitten kalinalta kykeni puhumaan sotajoukoilleen käskyn perääntyä Krimiltä. Joukot heittävät aseensakin jälkeensä ja koettavat tulla juosten, niin suuri on länttä kohtaan pelko.
Kai se laskee öljyn hinnan korjaavan kaikki mahdolliset vahingot. Putinhan oli tuolloin FSB:n johtaja, joten muistaa vuoden varmasti hyvin. Putinin opettajan ison Boriksen aikana Suomessakin sai litran bensaa neljällä markalla, vaikka tietysti palkkojen ja hintojen suhteet olivat tuohon aikaan sekä Venäjällä että Suomessa erilaiset.
Luovutetaan Pohjois-Karjala, niin Putin pärjää paremmin.
Maataloustet sitten sinun pirttiin maksaisi.
Kyllä se on niin että V.Putin pärjää aina!
Niin kuin Venäjäkin.Eller hur tror ni?
Ätisi taisi aika paljon hörppiä miestä väkevämpää sinua odottaessaan.
Joko sitten ryssien vuoden 1998 sankari Pavel Bure on vararikossa.