Poliitikko vai asiainhoitaja

Onko Kauhavan kaupungissa yhtään ainutta päättäjää jolla olisi puhtaat paperit? Onko jotakin hyvänmiehen pönkittämisiä taustalla?
9199
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Sanoisin että Kauhavalla kautta aikojen ainoastaan vihreiden valtuustoedustajilla on ollut puhtaat paperit.

Äänestä

Taisi näillä " virheiden" edustajillakin olla ketunhäntä kainalos,jo silloin.Ja jos on uskominen niin kristilliset on puhtaita pulmusia jos sattuu puheille,mutta jokainen valehtelee päin pläsiä, niin kuin tavallinenkin kuolevainen kun on omasta edusta kysymys.

Äänestä
  • Valehteleminen on äänestäjien keskuudessa huomattu ja niinpä nämä
    mainiot ehdokkaat on saaneet vain omansa ja muutaman sukulaisensa äänen.

    Äänestä

Ei puhtaita papereita, onko ne tuomittu jostain rikoksista kaikki?

Äänestä

Hyvä asiainhoitaja ei ole poliittisesti suuntautunut eikä näinollen riippuvainen tai taipuvainen poliittiseen johdatteluun,mikä valitettavasti on nykyaikaa kauhavalla.

Äänestä
  • Niin kuule oli 20 vuotta sittenkin kun mäkin olin
    päättämäs. Ei annettu järien pelata, mutta orotas
    kun meni puali vuatta ja sama esitys tuli "oikian"
    miähen suusta samoolla sanoolla niin meni läpi!
    Sama politiikko ajoo meidät tähän onnettomaan
    Kauhavan pelastamiseen. En tarkoota Ylihärmää.
    Seuraavis vaaliis otan asian esille. Meillä ei oo
    enää varaa valita sinne tomppelia vaan henkilöitä
    jokka osaa ja ymmärtää markkinatalouden.

    Äänestä

Aina jossitella voi,mutta jos muistaa kuinka osaava mutta ei sitoutunut ylempi kaupungin virkamies poistui kuvioista vain siksi,että oli uhka osaamattomuuden jatkuvuudelle.Sen jälkeen on kyllä palkattu jokaiselle joutilaalle pallille,istuja!

Äänestä

Kouluverkko keskustelu on hyvä esimerkki kuinka pahasti on "kymppi katees" poliitisesti johdetulla kauhavalla.Mutta voiko muuta edes odottaa jos päätöksiä on tekemässä ryhmä joka on hankkinut mandaattinsa kuskaamalla äänestäjiä ja omakaan tietämys ei yllä kuin suunsoittoon.Hiekkalaatikko suunnittelioita kokouspalkalla vaikka nyt ensiksi pelkolaan,kun se tuli luvattua,että kyllä sinne rahaa löytyy.Sielä saa tämä seli selimies toteuttaa rakennus osaamistaan.

Äänestä

Ei voira aukoa tehtyjä päätöksiä,..koska tulisi kuset housuun uudelleen käsittelyssä.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


täppiä vähän kirjoitti:

Onko Kauhavan kaupungissa yhtään ainutta päättäjää jolla olisi puhtaat paperit? Onko jotakin hyvänmiehen pönkittämisiä taustalla?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu