Putinin alemmuudentuntoinen ja uhoava puhe paljasti Putinin fantasiat lopullisesti. Kaikki ovat kohdelleet Venäjää väärin 300 vuotta ja äijä aikoo lopettaa väärinkohtelun. Ei ole kaikki himassa.
Merkelin kommentti ei tullut tahattomasti julki. Se vuodettiin maailmalle varoitukseksi.
Merkel oli oikeassa Putinista
10
73
Vastaukset
- näin vaan on
Putin elää fantasiamaailmassa ja me olemme hänen fantasialeluja
- Säälittävä pikkumies
Putinin kujanjuoksu on alkanut ja se kuja on umpikuja.
Oma kansa ripustaa lopulta Putinin köydenjatkoksi, kuten on käynyt kaikille historian diktaattoreillekin.
Historian roskakorista löytyy sellaiset diktaattorit kuten Napoleon, Hitler, Saddam, Milosevic, Kaddafi jne...
Kaikki syrjäytetty lopulta vallasta ja kuolleet oman käden kautta tai tuomittu kuolemaan.- psykoanalyysi
Hehheh, Putin on suosionsa huipulla pian ja suosio kantaa kautensa loppuun saakka.
Venäläiset ovat nyt tosissaan, nyt loppui jatkuva mollaaminen, eivät suostu enää "slaaveiksi", lännen sylkykupeiksi ja hyvä niin.
EU:n pitäisi nyt ottaa lusikka kauniiseen käteensä ja olla hiljaa. - Öljyä ei voi syödä
psykoanalyysi kirjoitti:
Hehheh, Putin on suosionsa huipulla pian ja suosio kantaa kautensa loppuun saakka.
Venäläiset ovat nyt tosissaan, nyt loppui jatkuva mollaaminen, eivät suostu enää "slaaveiksi", lännen sylkykupeiksi ja hyvä niin.
EU:n pitäisi nyt ottaa lusikka kauniiseen käteensä ja olla hiljaa.Venäjä ei pysty tuottamaan edes oman kansansa tarvitsemia perus tarvikkeita kuten ruokaa koko kansalle. Ei pitkään kestä kun kansa alkaa napisemaan valokoiman vähyydestä.
- häh?
psykoanalyysi kirjoitti:
Hehheh, Putin on suosionsa huipulla pian ja suosio kantaa kautensa loppuun saakka.
Venäläiset ovat nyt tosissaan, nyt loppui jatkuva mollaaminen, eivät suostu enää "slaaveiksi", lännen sylkykupeiksi ja hyvä niin.
EU:n pitäisi nyt ottaa lusikka kauniiseen käteensä ja olla hiljaa.miten slaavi muuttuu ei slaaviksi?
- psyko....
häh? kirjoitti:
miten slaavi muuttuu ei slaaviksi?
huom lainausmerkit, tässä slaavi tarkoittaa orjaa....
- onestar
Ei putte tyhmä ole, sill on jotain hihassa ja sitä ei kannattas kenenkään aliarvioida.
Väärin se tekee mut jostain sillä se pokka tulee..
Onhan noita muitakin diktaattoreita ja niidenkin annetaan tehdä muille mitä haluaa, esim. pohjoinenkorea. Eiks ne ihmiset ole siellä niinku pumpattavia sätkynukkeja, äijä tökkii ketä haluaa ja muu maailma kattoo vaan et okei..
Vihtuun kaikki yksinvaltiaat ja näennäis demokratia! Ai nii, ei sille voikkaan tehdä mitään ku se talouskasvu möngertää sit niin pahasti "BY URPILAINEN". On noita idiootteja joka pitäjässä..- henri kiss singer
voihan se liittyä tietysti aseisiinkin.....edellisellä presidenttikaudellaan Putin jo vihjaili että helilä on uusi ase minkä laatuista ei ole kellään muulla.
Ehkä amerikka on pian pelkkää tuhkaa?
- karmea skenaario
Putin on seonnut ja vallassa vielä 25 vuotta.
- Putler
Putler
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1552513Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1462352Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot971009- 64881
- 61774
Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka273701Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a18697Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies85680Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait202658Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22648