Sormusvelka?

169
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Jeesus sanoi jakakaa tämä malja keskenänne eli kopioikaa kukin itsellenne kopio tästä alkuperäisestä maljasta. Näin ollen maljoja, joita alunperin oli yksi kappale tuli käyttöön 12 kappaletta.

300 000 kertaa 12 = 3 600 000 sormusta

Jos kunkin sormuksen hinta on 340 euroa niin se on vain 1 224 milj. euroa.

Sangen vähäinen korvaus rahallisesti, mutta tunnearvoa voi hieman korvata tuo, että sormuksen saa takaisin 12 kertaisena.

http://www.jasmi.net/product/6265/kultasormus-5mm---amare-love-a-671

Äänestä

Kommentoi aloitusta


iory-korut kirjoitti:

https://www.youtube.com/watch?v=8z8i2qbIpbU

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu