Islannilla ei ole armeijaa, kolmella pohjoismaalla on nainen puolustusministerinä ja Tanskalla on kääpiö nimeltään Nicolai Wammen. Tämäkö on se svekkuleiden nordiska bataljon joka Putinin ja Soigun pysäyttää.
Svekkooot puolustusyhteistyö pohjola
nooh niih ollaanpaha
663
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Kuitenkin svekopäättäjämme haluavat puolustusyhteistyötä noiden sotilaallisten turhakemaiden kanssa!?
Svekoaate ohittaa Suomen turvallisuuden. Voi Suomi- parkaa!
Eikös kenraali Häglund sanonnut, että miehitetyiksi toisessa maailmansodassa joutuneet maat olivat heikkoja. Ei tainnut muistaa, että se käsitti kaikki pohjoismaat paitsi Ruotsin. Norjalaiset ja juuttipellethän on saaneet Talibaneiltakin turpaan Afganistanissa säännöllisesti. Venäjä tuhoaa esimerkiksi Pohjois-Norjan alle kymmenessä minuutissa.
Suomikin on Pohjoismaa, eikä meitä miehitetty.
Sitähän nämä svedu pellet ja iivanat naureskeli keskenään. Molotov hekotteli Ruotsin suurlähettiläälle "Sehän oli teidän sotanne", viitaten Ruotsilta Suomelle tulleeseen apuun. Ei sitten millään haluttu antaa tunnustusta rotuteorioiden ja tsusha juttujen jälkeen. Norjan se oli kuitenkin pakko katkeran ja karvaan nöyryyttävän miehityksen jälkeen myöntää. Suolaa haavoihin tuli ABBAN laulajan Anni-Frid Lyngstadin saksalaisesta isästä. Kyllä ne siellä miehittäjinä oli. Pangermanismista ja freudenthalismista ei ollut puhettakaan. Hakaristit liehui ympäri Norjaa hulmuten. Suomella vastaava olisi ollut vasara ja alasin karkotuksilla ja terrorilla höystettynä.
Perseestä pamahtaa!
Sanon viellä yhden nimen ja se on Carl Haglund mies joka kehittää
pommin suolikaasuista ja ruskipojille aukenee aukeeta ja paljon!
Kiinalaiset hoksasivat saman metodin kauan ennen Haaglundeja, tosin he käyttivät pommeihinsa sianpaskaa