Ihan oikeasti sinä kaiken tietävä/osaava Farmari Jenni :)

0987

Miten on mahdollista että aikuiset ihmiset sietävät eivätkä uskalla sanoa suoraan tälle "farmari" Jennille että NYT LOPETA KIEROILU, ALALEUKASI VÄÄNTELY, YLIMIELISYYS JOHON SINULLA EI OLE RESURSSEJA ja ala pikkulikka olemaan ja elämään täällä niin kuin muutkin" Aivan käsittämätöntä että tuollainen pikkulikka (en halua halveerata/mitätöidä häntä) kykenee manipuloimaan farmilla olevat ihmiset siten, ettei kukaan uskalla sanoa hänelle suoraan mitään! Tytöllähän on selkeästi melkoiset "vallan käytön välineet" kehonkielessä, verbaalisesti sekä sosiaalisesti.. Nämä em. kriteerithän täyttyvät sekä antavat suuntaa kun puhutaan sosiopaatista..

17

669

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Vinosuinen marttyyri

      No Markollahan alkaa pikkuhiljaa mitta täyttyä Jennin suhteen... ja Tuulikillahan on ollut koko ajan ihan oikea vaikutema tästä pikkuneidistä.

      Tuulikki antaa Jennin skitsoilla, mutta luultavast Marko ei kestä enää kauaa Jennin kaksinaamaisuutta...

    • Huhhuihui

      Eihän se mikään pikkulikka ole, lähes kolmekymppinen nainen. Ja mitä tuohon suun vääntelyyn tulee, tuskin mahtaa sille mitään. Mutta kovin on nykyaikaista mielestään, mutta kova on piikittelemään toisia. Se kai lie osaksi pelin henki ja käsikirjoitus.
      Sini se pikkulikka on. Herranen aika ei viitsi siivota, sanoi äitinsä käyvän siivoamassa ja vievänsä tiskit kotiinsa tiskikoneeseen pestäväksi. Hulluinta mitä olen vähään aikaan kuullut. :D

    • julma häirikkö

      jenni on häiriintynyt sadisti.

      • julmahuvitus3

        Outo käsikirjoitus on laadittu, aiheuttaa lievää pahoinvointia. Jennillä näyttää olevan tuossa farmi-sarjassa naamiona terve mieli niinkuin luonnehäiriöisillä yleensä. Missähän sellainen oikeasti duunaa siviilissä? No, varmaan siellä missä on paljon sopivaa materiaalia hänen julmiin peleihinsä.


      • Paljon eitä
        julmahuvitus3 kirjoitti:

        Outo käsikirjoitus on laadittu, aiheuttaa lievää pahoinvointia. Jennillä näyttää olevan tuossa farmi-sarjassa naamiona terve mieli niinkuin luonnehäiriöisillä yleensä. Missähän sellainen oikeasti duunaa siviilissä? No, varmaan siellä missä on paljon sopivaa materiaalia hänen julmiin peleihinsä.

        Nyt on luettu vähän liikaa narsistikirjallisuutta! Ei ole Jenni mikään narsisti, onpahan vaan melkoisessa rääkissä tilalla niin kuin Sannikin, Molemmilla on itku herkässä tässä vaiheessa jo pienistäkin syistä. Narsisti ei olisi millänsäkään. Ei pidä nimitellä narsistiksi jokaista ihmistä, joka ei satu miellyttämään!


      • ei kun lukemaan
        Paljon eitä kirjoitti:

        Nyt on luettu vähän liikaa narsistikirjallisuutta! Ei ole Jenni mikään narsisti, onpahan vaan melkoisessa rääkissä tilalla niin kuin Sannikin, Molemmilla on itku herkässä tässä vaiheessa jo pienistäkin syistä. Narsisti ei olisi millänsäkään. Ei pidä nimitellä narsistiksi jokaista ihmistä, joka ei satu miellyttämään!

        Et ole tainnut lukea narsistikirjallisuutta. Kaikki narsistin piirteet löytyy jennistä ja piste


      • Itkee narsku
        Paljon eitä kirjoitti:

        Nyt on luettu vähän liikaa narsistikirjallisuutta! Ei ole Jenni mikään narsisti, onpahan vaan melkoisessa rääkissä tilalla niin kuin Sannikin, Molemmilla on itku herkässä tässä vaiheessa jo pienistäkin syistä. Narsisti ei olisi millänsäkään. Ei pidä nimitellä narsistiksi jokaista ihmistä, joka ei satu miellyttämään!

        Kyllä narsku itkee. Yleensä omaa kohtaloaan, sitä kuinka hän kokee tulleensa värin kohdelluksi, kun joku hänen uhrinsa pistää vähän vastaan tai näkee hänen lävitseen.


      • Paljon eitä
        ei kun lukemaan kirjoitti:

        Et ole tainnut lukea narsistikirjallisuutta. Kaikki narsistin piirteet löytyy jennistä ja piste

        No olen muuten lukenut. Vai oisko tuo psykopaattikirjallisuutta. "Ilman omaatuntoa", "Naamiona terve mieli", "Pidä puolesi", "Sata tapaa tappaa sielu", "Varo narsistia" - sen semmoisia. Vaikka ei tuo lukeminen sinänsä tee asiantuntijaa sen paremmin kuin lastenkasvatuskirjojen ahmiminen hyvää kasvattajaa. Ehkä olen erehtynyt niin kuin niin moni muukin. Ja siihen kohtaan voi laittaa pisteen.


    • peli kovenee

      Kyseessä on kilpailu jossa on palkintona muhkea rahasumma.

      Jenni on valinnut aseekseen röyhkeyden ja ylimielisyyden. Kun siihen lisätään hänen sivistymätön käytöksensä ja täydellisen empatian kyvyn puuttumisen, niin tulos on nähtävillä.

      Sopivimmat ehdokkaat ovat jo pudonneet pelistä, joten näistä jäljellä olevista Sanni näyttäisi parhaalta.

      • marja40v.

        Minkä niminen tuo mies joka käy tuolla tilalla? Onko se pehtoori?


    • dvvjxccv

      Hän on pehtoori Pesonen!

      • Pehtoorin ihailija

        Pehtoori on parasta koko ohjelmassa. Kivanoloinen mies.


    • Pikku piika

      Kyllä Jenni nyt pelkää, että rahat menee sivu suun, kun paljastuu hänen oikea luonteensa! Vertaa itseään Sanniin, jolta hoituu homma ku homma, eikä pidä meteliä teoistaan eikä juoruile toisista niinkuin Jenni.
      Jenni saisi jäädä loppuiäkseen katkeraksi vanhaksi piiaksi ja hävetä, että meni koko ohjelmaan, niin on kiero ja itseään täynnä!
      Ihana Sanni voittakoon!!!

      • ...........

        Näkihän se nyt tossa voima kisassa ettei hoitunut homma ku homma, kun hävisi voima kisassa 4-0. Jos todellakin olisi ollut yhtä ahkera kuin sanni niin voima kisa olisi ollut tasaisempi. En nyt kauheesti iloitse sannin voitosta, koska jatkuvasti hoki onko hän todella ansainnut äänet. Ovat tainneet äänestää kahdesta pahasta sen pienemmän pahan. Jenni se jaksoi viimeiseen saakka haukkua Markoa ja Tuulikkia.


    • Lärvi hävis! YES!

      ONNEA SANNI , PARAS JA AIDOIN JA AHKERIN JA SULOISIN VOITTI!!!

    • säälittävä Jenni

      Jenniä kävi sääliksi. Nainen ei ole oppinut mitään omasta itsestään. Luulee ressukka olevansa hyvinkin sosiaalinen ja rehti kilpailija.
      Toivottavasti on katsonut ohjelman moneen kertaan läpi kriittisesti, samoin kuin lukenut näitä keskustelupalstoja, joissa suurin osa häntä koskevista kirjoituksista on negatiivisia.

      Tämä jälkipyykki voi olla Jennille henkisesti traumaattista, mutta jospa se olisi hänelle uuden alun ja kasvun paikka.

      • huoli tytöstä

        Kyllä tulee olemaan vaikeaa saada töitä tälläisen ihmisen kuin Jenni tulevaisuudessa. Miksi meni ohjelmaan munaamaan täysin itsensä. Miten vääristynyt kuva hänellä on itsestään, elääkö hän harhoissa.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Olet hirvein ihminen kenet olen tavannut.

      Olet järkyttävä.
      Ikävä
      258
      5576
    2. Kamalaa! Ketä tappoi vanhempansa Huittisissa? Ketkä tapettiin?

      Kamalaa! Ketä tappoi vanhempansa Huittisissa? Ketkä tapettiin? Shokki!
      Huittinen
      60
      2798
    3. Haluan sua ihan vtullisen paljon

      Kokonaan ja seksuaalisesti. Pää räjähtää kohta
      Ikävä
      94
      2526
    4. Martina on käynyt puhumassa viisauksia

      Iltalehden artikkelissa Martinan viisaudet.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      407
      1658
    5. Ajattelen sinua iltaisin, aamulla, päivittäin

      Ehkä siinä jo pientä vinkkiä. Oot jäänyt pahasti mieleen. Sun katse on niin syvä ja oot niin lempeä. Hyvä olla sun kanss
      Ihastuminen
      104
      1420
    6. SDP:läinen lähettiläs Titta Maja-Luoto RAIVOAA lähetystössä -?

      SDP:n puolueen Maja-Luoto on Portugalissa noussut Median otsikoihin, koska RAIVOAA työntekijöille ja pitää Heitä lähinnä
      Yhteiskunta
      30
      1239
    7. Mitä alkoholijuomaa on myyty sekä Linda Lampeniuksen että Matti Nykäsen nimellä? Testaa tietosi!

      Mikähän alkoholijuoma se mahtoi olla…? Tule pelaamaan kivaa Testerin Juomavisaa! Kuinka monta saat oikein? Tästä pääse
      Juomat
      10
      1159
    8. Voiko vauva uskoa ?

      Lohkoissa väitetään ettei vauva voi uskoa. Tässä näet vauvan uskon. https://youtube.com/shorts/QhFbPSdjpnA?si=Zb2BCRST9
      Helluntailaisuus
      266
      1014
    9. Sinkkujen lapset ja kesäloman pituus

      Tuli mieleeni kysyä oletteko huolissanne lasten ja nuorten tulevaisuudesta, tai siitä mitä he nyt joutuvat kokemaan yhte
      Sinkut
      181
      959
    10. Haapaveen nähtävyys?

      Se teidän "suihkulähde" on ylittänyt uutiskynnöksen Suomen rajojen ulkopuolella Sveitsissä. Se näytettiin paikallisten u
      Haapavesi
      42
      955
    Aihe