Nyt kun Ukrainan kriisi tästä kärjistyy niin pahasti, että Venäjän armeija ylittää luvatta Suomen rajan niin minä teen tämän: nostan pihalle lipputankoon Venäjän lipun ja annan sen jälkeen Venäläisille sotilaille ruokaa, vettä, huovan, tai mitä nyt sattuvat tarvitsemaan. Sen jälkeen nostan poistumisrepun selkääni ja se on näkemiin! Poistun Suomesta salaista reittiä vähin äänin.
Siinä on minun osuuteni lain määräämään maanpuolustukseen, tuon enempää en aio sotaan osallistua.
Siinä on minun osuuteni lain määräämään maanpuolustukseen, tuon enempää en aio sotaan osallistua.
Vastaukset 49
Vanhimmat
Parempi onkin, että hakeudet hoitoon ja menet hermolomalle. Venäjällä kun ei ole mitään intressejä tulla Suomeen, ei nyt, eikä koskaan.
http://www.paavoarhinmaki.fi/blogi/2014/nato-intoilijoilla-riittaa-tekosyita/
Veroparatiisit on suljettava, veropakolaisyritykset on laitettava verotukseen ja yht.kuntavastuuseen. EI Natolle VAS.
"Poistun Suomesta salaista reittiä vähin äänin."
Me suomalaiset (sinä ilmeisti et ole) olemme hyvin tyytyväisiä suunnitemastasi. Todellakkaan sinua tarvittaisi täällä mihinkään ja on parempi että poistut, jotta sinua ei tarvitse edes katsella.
Mihin sitten menisit? Johonkin maahan, jossa olisit yhtä hankala ja vastenhakoinen? Ehkä sieltäkin tulisi lähtö. Paras olisi varmaankin, että menisit Venäjälle. Mutta muista, että Venäjä tyypillisesti katkaisee huoriensa kaulan, kun niitä ei enää tarvita.
Ruotsiin aion ensimmäiseksi tai sitten pohjoisessa rajan yli Norjaan ja sieltä eteenpäin. Ei minun tarvitse olla hankala muualla, koska Suomi on se maa jonka haluan pettää ja jota vihaan sydämeni pohjasta saakka.
Ruotsalaiset ja norjalaiset vihaavat tuollaisia paskahousuja sydämensä pohjasta.
Olen niin hullu että ei ne mulle uskalla asetta antaa :)
Älä suotta odottele. Lähde jo huomenna.
Sama suunnitelma on itselläkin. Miksi puolustaisin nykymenoa? ei naisetkaan mitään tekisi. sitäpaitti suomi on mamujen jo nyt
Samaa komppaa. Suomi on ihan pas ka maa eikä kannata puolustaa
naiset sotaan hopi hopi
perustetaan sodasta kieltäytyjien puolue
baareissa käydessä puhe tulee usein tästä aiheesta ja hämmästyttävän moni ei aio tätä maata enää puolustaa
Suomea voisin ehkä puolustaakin, mutta kun sitä ei enää ole. EU:n pois ajamisessa voin auttaa.
Suomesta tulee tätämenoa matuläävä. Miksi puolustaa.
minä kun sairastuin niin ei kukaan minua halunnut rueta auttamaan tai parantamaan kun sairaaloissa kävin jatkuvasti, nyt tulee aika jolloin minua kysellään hädissään auttamaan.
voitte arvata minun auttamisen halun.
Tuo on muuten hyvä päätös!
Tehkää kaikki samoin jos teitä kohdeltu sikamaisen väärin!
Se on psras opetus näille sioilke!
Teemu Keskisarja sai oman kertomansa mukaan hullun paperit, välttäen niillä armeijan ja siviilipalveluksenkin.
Voiko sellaista lähettää rintamallekaan, hullua?
Hullut kelpaa Venäjän joukkoihin. Kuten persu-Ano.
AP, ei se mitään, muita tulijoita on tulossa runsaast jo tuolla vapaaehtoisen maanpuolustuskoulutuksen parissa!
Baarikärpäset täällä vihaavat mamuja ja suuntaavat siis Ruotsiin. Haha.
Sotikaa vaan ihan rauhassa👍
miksi puolustaisin henkeni kaupalla eliittiä joka riistää minua päivittäin? Hei haloo!
Ihan hyvä että teitä kelapummeja riistetäään.
olisi kiva nähdä naiset sotimassa. Se on nyt tasa arvo sillä lailla
Sellanan sotkiima sulla. Et ole ihan terve.
Yhteiskunta on tosiaan jo vienyt kaiken, mitä puolustaisin
Mitä sulta on viety? et kertonut sitä?
Joo ja jos joku haluaa aseellista suojelua ei sitä minulta ilmaiseksi saa
Ole huoleti ei kukaan halua sulta.
Jos on pa niin ei ole mitään menetettävää, miksi tekisi mitään maan hyväksi?
Menkää porvarit puolustamaan omaisuuttanne me emme sitä tee. Ei ole penniäkään kiinni.
perustetaan reaerviläisten puolue ja lopetetaan armeija eduskunnan uudella lailla
Teidän puolueen kannatus on 0,2% eli ehdotuksesi on hylätty.
samat sanat ei ole mitään mitä puolustaisin
Kuullostat kovin yksinäiseltä kun ei ketään ole sulla.
Maailma muuttui kun Suomesta tehtiin epätasa-arvoinen ryssänmaa. Syrjäytettyjen ihmisten Suomi, missä ei ole mitään tulevaisuutta.
Ei ole todellista reserviä eikä mitään puolustustahtoa.
Ne teidän vätysten vihaamat matut ne teidänkin mummujenne pyllyt hoivakodissa pyyhkivät ja pian myös teidän.
Menkööt matut puolustamaan.
niin oonkii
kuitenki niin fiksu etten sodi puolestasi
lällälieru
pakettiauto on jo valmiina ja rahaa ulkomaan tilillä espanjan matkaa varten. kaikki valmiina kun hetki tulee lähteä
Ootko kovakin kalamies?
Huulipuna ja kyyneleet on n aisten aseita
Oon aika varma että kun eka ven alainen tulee rahan yli, suomin ainen on antamassa sille pillua, aivan kuten mamuillekin kun ulkomaan miehet onniiiiin ihania! Hei halooo!
armeijassa huomasin kukaan mies ollut siellä vapaaehtoisesti. Miksi siis suomi tuudittautuu suureen reserviin, jonka motivaatio mihinkään on ihan olematon?
kun intti loppui oli kysely puolustaisitko tätä maata, kaikki laittoi että en
No johan olet megakusipää, kuten se yksi Johan!
Taidat olla persu?
kertokaa miten puolustus toteutetaan reserviläisillä jota osa käyttää edes pesukonetta saatika ripustaa pyykkejä oikein?
Selittäkää joku miksei Ukrainaan ole ryntäystä sotimaan?
Aivan.
Sama on Suomenkin kohtalo.
Anolaiset ovat tulevaisuuden herra-kansaa?
Tosin venäjällä ei pitemmän päälle pettureita ruokita. Hyödyksi toki käyttävät.
Tein Tik Tok videon jossa poltin sotilaspassin