Vaikea nähdä, että Pullistelija-Putin voisi enää vetäytyä mihinkään suuntaan. Saamme naapuriksi Pohjois-Korean kaltaisen valtion.
Venäjän eristäytyminen on ainoa tie
11
69
Vastaukset
- olethan pelle
Silloin Suomen talous 50-luvulle!
- Natoon ja Heti
Mitä sitten? Venäjällä se nälkä vasta tuleekin. Älä ole niin hullu, että suljet silmäsi viimeaikaisilta tapahtumilta. Pään pensaaseen laitto ei paljon auta.
- jopa pöljä
Natoon ja Heti kirjoitti:
Mitä sitten? Venäjällä se nälkä vasta tuleekin. Älä ole niin hullu, että suljet silmäsi viimeaikaisilta tapahtumilta. Pään pensaaseen laitto ei paljon auta.
Venäjää ei kukan saa polvillen. Ennen Suomi konkassa..
- näin siinä käy
http://yle.fi/uutiset/sotshin_g8-kokous_ei_toteudu__g7-maat_kokoontuvat_brysselissa/7153608?origin=rss
Taantumasta jo varoitettiin kun raha pakenee venäjältä ja tämähän on vasta alkua.- g8 maat
Kaivavat omaa hautaansa ja syvää lamaa. venäjä porskuttaa..
Vääräkelkka, Obamankelkka! - näin siinä käy
g8 maat kirjoitti:
Kaivavat omaa hautaansa ja syvää lamaa. venäjä porskuttaa..
Vääräkelkka, Obamankelkka!Porskutus näyttääkin jo alkaneen:
http://www.uusisuomi.fi/raha/67692-vakava-varoitus-venajan-taloudesta-riskit-hyvin-merkittavat - näin pelle
näin siinä käy kirjoitti:
Porskutus näyttääkin jo alkaneen:
http://www.uusisuomi.fi/raha/67692-vakava-varoitus-venajan-taloudesta-riskit-hyvin-merkittavatJa se poikii tuplana Suomen ja muiden EU:n talouksiin. Tervetuloa laman syvennys!
- noin se pelle..
näin pelle kirjoitti:
Ja se poikii tuplana Suomen ja muiden EU:n talouksiin. Tervetuloa laman syvennys!
Se on mahdotonta, koska venäjänkaupan osuus on 10%. Vaikutus on suuri venäjällä.
- EU se häviää
noin se pelle.. kirjoitti:
Se on mahdotonta, koska venäjänkaupan osuus on 10%. Vaikutus on suuri venäjällä.
Ja eniten lamassa jo oleva Suomi!
- jabadabaduu juu juu
Miettikäähän sitä mitä suomelle on käynyt 10 vuodessa kun porvarit pääsivät hallitukseen, porvarit vie suomen kivikaudelle.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalainen tutkimus paljasti oudon asian vasemmistolaisista - he häpeävät itseään
Kyllä, asia on faktaa. Suomalainen tutkimus osoittaa, että vasemmistolaisina itseään pitävät kansalaiset häpeävät itseää1474024Sosialismia Tampereella: Virallinen ilmiantolinja avautuu kaupungissa
Nyt siis mennään mansessa ihan justiinsa samaan malliin kuin entisessä Neuvostoliitossa, jossa saattoi ilmiantaa naapuri3773107Tätä et nähnyt tv:ssä: Frederik paljastaa - Totuus "haisevasta jäynästä" pehtoorille Farmilla
Frederik veti ns. herneen nenään ja päätti kostaa pehtoorille. Mitäs mieltä olet Frederikin "aamutoimista"? Lue jutt142018Ellen Jokikunnas paljastaa kyynelehtien Ralph-pojasta: "Apua..."
Ellen Jokikunnaksen ja hänen puolisonsa Jari Raskin perheestä ja taloprojektista Italiassa kertova Unelmia Italiassa -sa101725Oho! Vappu Pimiä teki "röyhkeän" teon - Onko sopivaa paljastaa tämä MasterChef-sarjasta?
Vappu Pimiä on astunut MasterChef Suomi -keittiöön ja liittynyt ohjelman legendaariseen tuomaristoon Helena Puolakan ja51148Kaste tulisi tehdä apostolisella tavalla Ap. t. 2:38 mukaan
Apostolit eivät kastaneet kolminaisuuden nimellä vaan Jeesuksen alkuperäisen käskyn mukaisesti: Ap. t. 2:38 Niin Pietar69985- 71974
Kuhmossa rallit alkoi ennen aikojaan
Paettiin polliisia törkeästi? Se tuo rallikiima on näemmä saavuttanu paikalliset tommi mäkiset kiljupäissään auton rat23871- 71849
- 44804