sebring käynnistyksenesto kenkkuilee

coming grazyy

mittaristo pimeni. lähetettiin korjaukseen. tuli takaisin, toimi päivän. taas pimeänä, ja käynnistyksen esto esti auton käynnistämisen.
Auton penkkiä liikuttamalla kuului yhtäkkiä naknak, ja auto antoi startata. mittaristo uudestaan korjattavaksi. irrotettiin kuskin penkin alta kaikki mahdolliset piuhat, että selviäisi, miksi penkin liikuttaminen avaa käynnisykseneston. ei löytynyt mitään vikaa penkin alta, sulakkeet ehjät. mittaristo paikalleen, toimii.
mutta- edelleen ilman mitään johdonmukaisuutta käynnistyksenesto päälle. eli kun kaukosäätimestä painaa unlock, ei tapahdu mitään. ei yhtään mitään. sit avaimella sisään, penkin liikuttelua tai akunkengän irrotus, sanoo naknak joku mittariston kohdalla(se boxi siis ) ja starttaa. välillä on istuttu tunti autossa, paineltu säädintä , nitkuteltu penkkiä ja hermot ihan riekaleina. mittariston korjaus maksoi jo niin monta satasta, ettei ole rahaa viedä merkkikorjaamolle. tietäisikö kukaan vastaavasta tilanteesta, niin että tietäisi mistä lähteä ongelmaa aukomaan? patterit vaihdettu kaukosäätimeen. se boksi tän mielestämme aiheuttaa. mutta miten se liittyy kuskin penkkiin ? pari kertaa myös unlockia avaimesta panaessa ikkunat ovat auenneet. millä ihmeen logiikalla?

4

312

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • cdgfhfhhghgh

      ajoneston siri on valettu avaimenn,jollei ole sit mistä lie tuotu.

      • ffgfgddddsdds

        siru siis :)


      • fffaakkkuuuu
        ffgfgddddsdds kirjoitti:

        siru siis :)

        Kiitos erinomaisesta ratkaisusta!
        Saatanan mölli..


    • eeeeeeeeeeeeeeeeeeee

      tuo sepustuksesi on ihan sekavaa...vie ehjäämölle

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kumpi teki aloitteen?

      😃 häh
      Ikävä
      111
      4359
    2. Onko kaivattusi ulkoisesti

      paremman vai huonomman näköinen kuin exäsi? 🪤
      Ikävä
      79
      3543
    3. Oletko koskaan stalkannut kaivattuasi?

      Jos olet, miten olet stalkannut? Jäitkö kiinni? Onko hän stalkannut sinua? Jos on, miten suhtauduit?
      Ikävä
      84
      3395
    4. Just alkoi ottamaan päähän

      Miten voikin mennä näin, että koko päivän haluaa vain nähdä toisen ja lähelle. Sitten aivan salamana mieleen tulee kaikk
      Ikävä
      22
      3381
    5. Karhuryhmä

      Kellään tarkempaa tietoa miksi ja missä karhuryhmä ollut? Perheväkivaltaa vai huumeperintää kenties taas?
      Jämsä
      27
      3286
    6. Mitä kaikkea sä

      Olisit valmis tekeen mun eteen vielä? Vai oletko mitään?
      Ikävä
      76
      2954
    7. Raisionkaaren koira hyökkäys

      Taas nähtiin että koiriin ei voi luottaa. Eilen illalla vapaana ollut koira hyökkäsi Raisionkaarella kolmen henkilön kim
      Raisio
      66
      2841
    8. "Mielipide: Äärivasemmiston uhka on otettava vakavasti"

      Demokratia näyttäisi olevan Halla-aholle enemmänkin välttämätön paha kuin tavoiteltava asia. Väkivallan ihannointi ja m
      Maailman menoa
      45
      2800
    9. Mitä sä pelkäät

      Ettei tää etene?
      Ikävä
      85
      2749
    10. Tapa jolla kohtelit minua viimeksi miellytti erityisesti

      Osaat huomioida kauniisti ja katsot aina tilanteita yhteisen hyvän kannalta. Sitä arvostan erityisesti.
      Ikävä
      85
      2589
    Aihe