Onko noloa jos olen pian 13w ja leikin schleich hevosilla? harrastin 12w alussa vielä keppareilla mutta kiinnostus lopahti. Mutta teidän mielipide?
Onko noloa?
4
267
Vastaukset
- cccccccccccccccccccc
Ei mun mielestä..tee sitä mistä tykkäät :)
- mielikuvittelija1
Ei tosiaan ole.
Minusta on surullista, että lapset kokevat painetta lopettaa leikkimisen, vaikka siihen löytyisi vielä intoa. Se on surullinen hetki, jos/kun ihminen menettää halunsa leikkiä. Mielikuvitus on kaunis asia, vaali sitä, leiki Sleich-poneillasi, käytä mielikuvitustasi, äläkä koskaan luovu siitä.
Esimerkiksi taitelijat eivät koskaan lopeta leikkimistä, miksi sinunkaan tarvisi?
Älä koskaan lopeta, vaikka jonakin päivänä et enää haluaisikaan leikkiä poneillasi, älä koskaan lopeta elämällä ja mielikuvituksella leikkimistä! :)
(Enkä nyt ole mikään viisikymmenvuotias täti täällä puhumassa, en. Olen lukiolainen ja itse leikin vielä kolmetoistavuotiaana Barbeilla ystäväni ja pikkusiskoni kanssa. Nykyään minä kirjoitan runoja, novelleja ja sen sellaisia ja saan erinomaisia arvosanoja äidinkielestä. :D) - keppis heppa
ei ole noloo.Oon kohta 14ja ratsastellaa serkun ja siskon kaa keppiksillä
- Anonyymi
Ei ole noloa itse ratsastin Kepparilla vielä 15v
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1552523Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1462362Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1011049- 64881
- 63789
Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka274707Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a18697Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies85690Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait202668Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22648