Suomen Kristillisessä Yhteiskoulussa "pakkosyötetään" adventistista ruokaa ja kehoitetaan viettämään adventistista sapattia.
http://www.adressit.com/toivonlinna
Adventtikirkko pienoiskoossa
5
53
Vastaukset
Hei--
Pysy poissa sieltä vapaasti.
Omantunnon asioita ei koskaan määrätä.
Osallistua saa ja poissa saa pysyä. Ihan miten itte tykkää.
Jumalan siunausta
Jari LaurilaLisäys;
Kannattaa kuitenkin ottaa iisisti- ja katsoa rauhassa.
Ikä on kovin nuori oppilailla eli vanhempien kanssa sopimukset koulunkäynnistä tehdään kun ei ole täysivaltainen ikäinen.
Kouluissa suomessa viedään läpi opetushallituksen- ministeriön ohjelmaa.
Kiirusta pitää niissä. Seurakunnat hoitavat hengellistä puolta enemmän paremmin.
Yst. t. Jari Laurila- puolin ja toisin.
Yhyyy, onko siellä niin kurjaa, että laihtuukin ja pitää jatkuvasti kerrata asiaa.
Itketään yhdessä...
Mutta, tiedätkö mitä`? Meitin kaupungissa, joka on tällainen 100 000 asukkaan kaupunki, niin viimevuonna iltoitsi suuresti, että saatiin tuota vegaaniruokaa joka koululle. Meinaan on niitä oppilaita, jotka elävät ja haluavat sitä ruokaa ja se on ollut ennen hieman kiven alla. Mutta kaupungin päättäjät saivat asiat järjestykseen ja nyt sitä on..
Meidän kaupunkimme veganinuoret elävät siinä onnessa ja onnesta, mistä sinä pyrit nälissäsi pois, mäkkärille ilmeisesti.
Tuossa olen samasta aikaisemminkin kirjoittanut, kun surit ongelmaasi, mutta nyt oikein kyynelehdin, että itken itkevien kanssa.- päättäjille..
Mutta, toisaalta, pitäisihän asia ratkaista siellä koululla. Jos joku niin haluaa muuta kuin vegani- ruokaa, niin se tulisi saatavaksi. Toivon, ettei päätöksenteko olisi niin juoksuhautaan kaivettu, ettei asia jotenkin ratkea. p.s. vielä ei olla paratiisissa.
- Tasapuolisuus
päättäjille.. kirjoitti:
Mutta, toisaalta, pitäisihän asia ratkaista siellä koululla. Jos joku niin haluaa muuta kuin vegani- ruokaa, niin se tulisi saatavaksi. Toivon, ettei päätöksenteko olisi niin juoksuhautaan kaivettu, ettei asia jotenkin ratkea. p.s. vielä ei olla paratiisissa.
Juuri näin: jos kerran normaaleihin kouluihin toimitetaan erikoispyynnöstä vegaani-ruokaa, niin tasapuolisuuden nimissä Toivolinnaan myös tavallista ruokaa! Silloin ei syrjitä ketään.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalainen tutkimus paljasti oudon asian vasemmistolaisista - he häpeävät itseään
Kyllä, asia on faktaa. Suomalainen tutkimus osoittaa, että vasemmistolaisina itseään pitävät kansalaiset häpeävät itseää1604215Sosialismia Tampereella: Virallinen ilmiantolinja avautuu kaupungissa
Nyt siis mennään mansessa ihan justiinsa samaan malliin kuin entisessä Neuvostoliitossa, jossa saattoi ilmiantaa naapuri4163196Tätä et nähnyt tv:ssä: Frederik paljastaa - Totuus "haisevasta jäynästä" pehtoorille Farmilla
Frederik veti ns. herneen nenään ja päätti kostaa pehtoorille. Mitäs mieltä olet Frederikin "aamutoimista"? Lue jutt142108Ellen Jokikunnas paljastaa kyynelehtien Ralph-pojasta: "Apua..."
Ellen Jokikunnaksen ja hänen puolisonsa Jari Raskin perheestä ja taloprojektista Italiassa kertova Unelmia Italiassa -sa141770Oho! Vappu Pimiä teki "röyhkeän" teon - Onko sopivaa paljastaa tämä MasterChef-sarjasta?
Vappu Pimiä on astunut MasterChef Suomi -keittiöön ja liittynyt ohjelman legendaariseen tuomaristoon Helena Puolakan ja51168- 741013
Kaste tulisi tehdä apostolisella tavalla Ap. t. 2:38 mukaan
Apostolit eivät kastaneet kolminaisuuden nimellä vaan Jeesuksen alkuperäisen käskyn mukaisesti: Ap. t. 2:38 Niin Pietar691005Kuhmossa rallit alkoi ennen aikojaan
Paettiin polliisia törkeästi? Se tuo rallikiima on näemmä saavuttanu paikalliset tommi mäkiset kiljupäissään auton rat24921- 54896
- 71869