Uutinen kertoo että http://www.uusisuomi.fi/tiede-ja-ymparisto/67654-valtava-lapimurto-tieteessa-loytyi-yksi-laake-kaikkia-syopia-vastaan - mutta otetaan silti rauhallisesti.
Yksi lääke kaikkia syöpiä vastaan?
18
184
Vastaukset
- kauheeta
Syntyikö maailmaan itsestään uusi eläinlaji?
- puolimutka.
"Syntyikö maailmaan itsestään uusi eläinlaji?"
Jahas. Toit sitten multinikki omana kontribuutiona tähän keskusteluu kreationistisesta typeryydestäs ja sairaalloisesta tiedekateudestas kumpuavan aivopierun. No eipä sinulta mitään tuon kummempaa oo koskaan irronnutkaan tällä palstalla.
- puolimutka.kop
"Uutinen kertoo että http://www.uusisuomi.fi/tiede-ja-ymparisto/67654-valtava-lapimurto-tieteessa-loytyi-yksi-laake-kaikkia-syopia-vastaan - mutta otetaan silti rauhallisesti."
Eikös tieteellisen kreationismin kehittämä Jalovaara-menetelmä ollutkaan se toimiva ihmelääke syöpiä ja kaikkia muitaki sairauksia vastaan?
Hih hih
Toi loistava uutinen oli jälleen esimerkki siitä mitä tiede ja tässä tapauksessa lääketiede, joka hyödyntää myös evoluutiotutkimuksen tuloksia saa aikaan. Missä ovat kreationismin lääketieteelliset sovellukset?xxxx Toi loistava uutinen oli jälleen esimerkki siitä mitä tiede ja tässä tapauksessa lääketiede, joka hyödyntää myös evoluutiotutkimuksen tuloksia saa aikaan. Missä ovat kreationismin lääketieteelliset sovellukset xxxxxx
Lääketiede käyttää hyväkseen Jumalan luomia, luonnosta saatavia aineita, joista valmistetaan lääkkeitä. Samoin paranemisprosessi on Jumalan luoma menetelmä, jolla ihmisen keho paranee. Koko lääketiede perustuu siten Jumalan luomistyöhön ja siis kreationismiin.Jaakob kirjoitti:
xxxx Toi loistava uutinen oli jälleen esimerkki siitä mitä tiede ja tässä tapauksessa lääketiede, joka hyödyntää myös evoluutiotutkimuksen tuloksia saa aikaan. Missä ovat kreationismin lääketieteelliset sovellukset xxxxxx
Lääketiede käyttää hyväkseen Jumalan luomia, luonnosta saatavia aineita, joista valmistetaan lääkkeitä. Samoin paranemisprosessi on Jumalan luoma menetelmä, jolla ihmisen keho paranee. Koko lääketiede perustuu siten Jumalan luomistyöhön ja siis kreationismiin.>Samoin paranemisprosessi on Jumalan luoma menetelmä, jolla ihmisen keho paranee.
Määrääkö jumala tapauskohtaisesti, milloin hänen luomansa menetelmä tuottaa paranemisen ja milloin taas se epäonnistuu ja potilas kuolee?- Puolimutkaakob
Jaakob kirjoitti:
xxxx Toi loistava uutinen oli jälleen esimerkki siitä mitä tiede ja tässä tapauksessa lääketiede, joka hyödyntää myös evoluutiotutkimuksen tuloksia saa aikaan. Missä ovat kreationismin lääketieteelliset sovellukset xxxxxx
Lääketiede käyttää hyväkseen Jumalan luomia, luonnosta saatavia aineita, joista valmistetaan lääkkeitä. Samoin paranemisprosessi on Jumalan luoma menetelmä, jolla ihmisen keho paranee. Koko lääketiede perustuu siten Jumalan luomistyöhön ja siis kreationismiin."Lääketiede käyttää hyväkseen Jumalan luomia, luonnosta saatavia aineita, joista valmistetaan lääkkeitä."
Löytyiskö niitä objektiivisia todisteita väitteilles. Paasaat vaan omia subjektiivisia luulojas.
"Samoin paranemisprosessi on Jumalan luoma menetelmä, jolla ihmisen keho paranee."
Löytyiskö niitä objektiivisia todisteita väitteilles. Paasaat vaan omia subjektiivisia luulojas.
"Koko lääketiede perustuu siten Jumalan luomistyöhön ja siis kreationismiin."
Löytyiskö niitä objektiivisia todisteita väitteilles. Paasaat vaan omia subjektiivisia luulojas.
Tollaisia hörhöileepi Jaakoppi, joka uskoopi puhuvaan käärmeeseen ja muihin vanhoihin paimentolaisten satuihin.
- hmm??
Toi on yli kaks vuotta vanha uutinen näköjään!
- ihan noin ohimennen
Uutinen ei ole vanha, uutisessa mainittu tutkimus on parin vuoden takaa, mutta harvemmin tämän tasoiset saavutukset yhdessä päivässä syntyvät.
- puolimutka.kop
ihan noin ohimennen kirjoitti:
Uutinen ei ole vanha, uutisessa mainittu tutkimus on parin vuoden takaa, mutta harvemmin tämän tasoiset saavutukset yhdessä päivässä syntyvät.
"Uutinen ei ole vanha, uutisessa mainittu tutkimus on parin vuoden takaa, mutta harvemmin tämän tasoiset saavutukset yhdessä päivässä syntyvät."
Hox. Kannattaa ottaa tosiaan huomioon se fakta että palstakretuilla, erityisesti multinikki-jyrilllä ei oo mitään käsitystä siitä miten tieteellinen tutkimus toimii. - hmm???
puolimutka.kop kirjoitti:
"Uutinen ei ole vanha, uutisessa mainittu tutkimus on parin vuoden takaa, mutta harvemmin tämän tasoiset saavutukset yhdessä päivässä syntyvät."
Hox. Kannattaa ottaa tosiaan huomioon se fakta että palstakretuilla, erityisesti multinikki-jyrilllä ei oo mitään käsitystä siitä miten tieteellinen tutkimus toimii.Ihan asiallinen huomio se oli, kun tutkimus johon uutisessa viitataan, on kahden vuoden takaa.
Minkä lähteen mukaan edistystä on tapahtunut? - Puolimutkis
hmm??? kirjoitti:
Ihan asiallinen huomio se oli, kun tutkimus johon uutisessa viitataan, on kahden vuoden takaa.
Minkä lähteen mukaan edistystä on tapahtunut?"Ihan asiallinen huomio se oli, kun tutkimus johon uutisessa viitataan, on kahden vuoden takaa."
Joo kyllä kommentis oli ihan asiallinen. En minä nimenomaan sun kommenttias tarkottanu vaan hoksautin yleisemmällä tasolla.
- multinikki.
Evokit kompastui taas omaan liikainnokkuuteensa ja ovat nyt noloja kuin piestyt rakkikoirat. Ja siitäkös ulina alkaa.
Heh.- puolimutka.
"Evokit kompastui taas omaan liikainnokkuuteensa ja ovat nyt noloja kuin piestyt rakkikoirat. Ja siitäkös ulina alkaa.
"
Hih hih. Multinikki-jyriä risoo aivan suunnattomasti kun tiede mukaanlukien lääketiede ja evoluutiotutkimus edistyy hurjaa vauhtia ja jyr on tietämättömänä tollona siitä kaikesta ulkona. Säälittävää sönkötystä jyr.
Laitetaanpa taas faktoja kehiin:
Jyr kärsii sairaaloisesta tiedekateudesta, koska jyrin modernilla "tieteellisellä" kreationismilla mitään tieteellistä pohjaa: Sitä ei opeteta missään tieteellisessä yliopistossa, sitä ei tue yksikään vertaisarvioitu tieteellinen julkasu ja vain noin 0.1 % relevanteista tutkijoista uskoo kreationismiin:
http://en.wikipedia.org/wiki/Level_of_support_for_evolution
Meehän jyr vaikka tyttöileen. Jospa se tiedekateus hetkiseks helppottais sulla. Mutta vain hetkeksi. Hih hih.
- evo-uutinen
Minä löysin kaapista pullapalasen joka oli muuttunut ihan korpuksi. Kuka vielä väittää etteikö evoluutiota tapahtuisi.
- Puolimutkateisti
"Minä löysin kaapista pullapalasen joka oli muuttunut ihan korpuksi. Kuka vielä väittää etteikö evoluutiota tapahtuisi."
No ei oo ihme että oot kreationisti, jos luulet tuota evoluutioks. Kaikkee ne lahkonsetät on sulle siellä kaatumaseuroissa sulle syöttäny ja sinä hörhöpöhinöissäs ottanu innokkaasti vastaan ...
- 100% kretsu
Hei, ettex te snaijaa!? Mitään lääkkeitä ei tarvi kehittää, koska se on Jumalan tahtoa vastaan! Tarvii vaan, tiiättex niinku, rukoilla ja tapahtuu ihmeparantuminen. Jos ei tapahdu ihmettä, se on Jumalan tahto! Hallelujah!!!!
Tiede on saatanan pyrkimys saattaa ihminen Luojaansa vastaan!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kansalla on oikeus tietää miksi persut pettävät
Koko kulunut hallituskausi on kysytty persuilta, minkä vuoksi he ovat pettäneet käytännössä jokaisen vaalilupauksen, ain597482Venäjän armeijan evp-upseeri: Armeija surkeassa tilassa, jonka läpäisee kaiken kattava
valehtelu. Venäläiset alkaneet pohtia julkisesti maan todellisia tappioita. Z-bloggari ja 3. luokan kapteeni (evp.) Mak1232916- 1421756
Kansalla on oikeus tietää mikä on SDP:n talousohjelma jolla maan talous
saadaan nousuun? Miksi puolue piilottelee sitä, vai eikö sitä ole? Tähän asti olemme vaan saaneet kuulla hallituksen ha651649Ammattiliitto 900 euroa/vuosi - Työttömyyskassa 72 euroa/vuosi
Ammattiliitosta eroamalla voi säästää jopa 800 euroa vuodessa. Mitä enemmän tienaat, sitä enemmän maksat liitolle. Esim1151448Miten voit olla niin tyhmä
että et tajunnut että sua vedätettiin? Tietäisitpä miten hyvät naurut on saatu. Naiselle1671394- 1291126
- 73827
Kyriake=Kirkko
Kirkko, Kyriake Kirkko-sana tulee kreikankielen sanasta Kyriake=Herran omat, Kristuksen omaksi kastettujen suuri joukko47802- 51707
