Heillä on ollut yli 20 vuotta aikaa korjata maansa tehoton talous ja vähentää korruptiota kovalla kädellä mutta mitään eivät ole tehneet. Idioottikansa on äänestänyt aina äänestänyt läpimätiä poliitikkoja valtaan. Sitä saa mitä tilaa. Tosin nyt vallassa on vallankaappaajat joita ei ole edes vaaleilla valittu.
Hoitakoon itse omat asiansa, ei euroakaan ainakaan suomalaisten rahaa siihen maahan. Mitä Krimiin tulee niin eiväthän he edes taistelleet siitä, muidenko pitäisi heidän taistelut käydä, ei todellakaan. Hoitakoon itse omat asiansa, turhaan muilta apua ruikuttavat.
Ukraina on Euroopan korruptoitunein maa
6
82
Vastaukset
- niih nooh
Eipä minullakaan kyllä "Raatteentien sotureita" kohtaan paljoa sääliä löydy.
- miten nyt ottaa
Enemmistö talvisotaan osallistuneista ukrainalaisista kuoli Hitlerin ja Stalinin näytteiden toimesta. Osa oli toki tietysti äärimmäisen motivoituneita raiskaamaan naisia ja lapsia Suomussalmella.
- saakel känny
miten nyt ottaa kirjoitti:
Enemmistö talvisotaan osallistuneista ukrainalaisista kuoli Hitlerin ja Stalinin näytteiden toimesta. Osa oli toki tietysti äärimmäisen motivoituneita raiskaamaan naisia ja lapsia Suomussalmella.
Hitlerin ja Stalinin kätyreiden toimesta. Kokivat sen kohtalon minkä halusivat suomalaisille antaa. Hyvä!
- Ei ikinä!
Ukrainalaiset ovat sekundaryssiä, paskasakkia. Nyt heille pitäisi jakaa suomalaisten veronmaksajien rahoja, ei helvetissä!
- Ei naurata
Kyllä kepu, demarit ja kokkarit ovat valmiita jakamaan satoja miljoonia suomalaisten rahoja Ukrainan läpeensä korruptoituneelle johdolle.
- Ei jaeta!!
Ei naurata kirjoitti:
Kyllä kepu, demarit ja kokkarit ovat valmiita jakamaan satoja miljoonia suomalaisten rahoja Ukrainan läpeensä korruptoituneelle johdolle.
Avun järjestää EU lainoina kansainvälisistä rahastoista. Ehkä pieni summa EU:n budjetista myös.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalainen tutkimus paljasti oudon asian vasemmistolaisista - he häpeävät itseään
Kyllä, asia on faktaa. Suomalainen tutkimus osoittaa, että vasemmistolaisina itseään pitävät kansalaiset häpeävät itseää1524051Sosialismia Tampereella: Virallinen ilmiantolinja avautuu kaupungissa
Nyt siis mennään mansessa ihan justiinsa samaan malliin kuin entisessä Neuvostoliitossa, jossa saattoi ilmiantaa naapuri3943143Tätä et nähnyt tv:ssä: Frederik paljastaa - Totuus "haisevasta jäynästä" pehtoorille Farmilla
Frederik veti ns. herneen nenään ja päätti kostaa pehtoorille. Mitäs mieltä olet Frederikin "aamutoimista"? Lue jutt142028Ellen Jokikunnas paljastaa kyynelehtien Ralph-pojasta: "Apua..."
Ellen Jokikunnaksen ja hänen puolisonsa Jari Raskin perheestä ja taloprojektista Italiassa kertova Unelmia Italiassa -sa111738Oho! Vappu Pimiä teki "röyhkeän" teon - Onko sopivaa paljastaa tämä MasterChef-sarjasta?
Vappu Pimiä on astunut MasterChef Suomi -keittiöön ja liittynyt ohjelman legendaariseen tuomaristoon Helena Puolakan ja51158Kaste tulisi tehdä apostolisella tavalla Ap. t. 2:38 mukaan
Apostolit eivät kastaneet kolminaisuuden nimellä vaan Jeesuksen alkuperäisen käskyn mukaisesti: Ap. t. 2:38 Niin Pietar69985- 72983
Kuhmossa rallit alkoi ennen aikojaan
Paettiin polliisia törkeästi? Se tuo rallikiima on näemmä saavuttanu paikalliset tommi mäkiset kiljupäissään auton rat23891- 71849
- 47829