"Anneli Auerin puolustus arvostelee tiukkasanaisesti käräjäoikeuden antamaa murhatuomiota niin sanotussa Ulvilan surmajutussa ja vaatii tuomion kumoamista kokonaisuudessaan hovioikeudessa".
http://www.mtv.fi/uutiset/rikos/artikkeli/auerin-valituskirjelma-julki---ainoakaan-fakta-ei-tue-syyllisyytta-/3122888
Puolustuksen mukaan mikään Satakunnan käräjäoikeudessa käydyssä oikeudenkäynnissä ei tukenut väitettä, että Auer olisi surmannut miehensä Jukka S. Lahden Ulvilassa vuonna 2006.
Auer pyytää asiassa suullista pääkäsittelyä Vaasan hovioikeudessa, mikäli hovioikeus ei voi hylätä syytteitä pelkästään käräjäoikeudessa käsitellyn aineiston perusteella.
Auer tuomittiin Satakunnan käräjäoikeudessa elinkautiseen vankeuteen miehensä Jukka S. Lahden murhasta. Jos juttu otetaan suulliseen käsittelyyn Vaasan hovioikeuteen, käsittely alkaisi aikaisintaan syksyllä.
Murhaaja Anneli Auerin juttu taas
esillä
4
<50
Vastaukset
- dfggffdgdfgg
Unohdit mainita, että hän on lisäksi lastensa hyväksikäyttäjä.
Auer istuu seitsemää vuotta lapsilleen tekemistään kauheuksista. Kaikki mitä media kertoo "Auerin vaatineen" on hänen asianajajansa sepustamaa oman tilipussin kasvattamista.
Varsinainen kultakaivos advokaatille. Ja mitä mainosta! Kaikki bandiitit tulevat vaatimaan häntä puolustajakseen.
- Ple!
Psykopaattio tietenkin käyttäytyy kuin psykopaatti: kaikki on muiden syytä ja itsellä ei ole mitään osuutta asiaan!
- Annelilla lääkitys p
Ei tietenkään, vaan joku ulkopuolinen tehnyt kaiken pahan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nyt tuli Suomen somaleista todella ikävää faktaa
sillä osa somalivanhemmista lähettää lapsiaan kotimaahansa kurinpitolaitoksiin, joissa heitä pahoinpidellään. Illan MOT3253785Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi1283540Kommentti: oikeuslaitos korvattava SDP:n johdolla
Näkisin että Suomessa tuomiovalta pitäisi olla demareiden johtoportaalla. Koska porvarimedia säestettynä persujen kirku42220- 1081617
Huono päivä
Tänään on ollut tosi raskas päivä töissä. Tekis mieli itkeä ja huutaa. En jaksa just nyt mitään. Minä niin haluaisin ja181528Typeryyttä
Se on kummallista, kun kaksi ihmistä tuntee selittämätöntä vetoa toisiinsa, mutta eivät vain pääse toistensa luokse. Mik1221272Martina mukana erikoisjoukossa
Huippurankka Erikoisjoukot-ohjelma jatkuu, Martina mukana. Kerrankin Martinalle hyvä ohjelma, hänellä on voimaa, sisua j136917Lindtman haluaa leikata Kela-korvauksista...oho!
Antti Lindtman sanoo Kauppalehdessä, että vuodesta 2028 voi tulla erittäin hankala, mikäli nykyinen hallitus ei tee riit99860Häneen rakastuminen oli sellaista
että aina uskoi ja luotti että kyllä tästä vielä edetään jotenkin. Se olikin vain rakastuneen toiveajattelua kaikki. Ta77787- 85733